Hrdinkami moderní pohádky jsou dvě malé školačky Petra a Veronika, které bydlí na jednom pražském sídlišti a ze všeho nejraději si chodí hrát k tetě Emě, žijící v malém domku se zahradou poblíž sídliště. Právě tady najdou ve sběru starou knihu plnou receptů a když podle jednoho z nich vaří, zjistí, že to není jen tak obyčejná kuchařka, ale čarodějnická kniha plná receptů na kouzelné lektvary. Navaří tedy do zásoby různá zvětšovadla, zmenšovadla a měnidla a pustí se do experimentování, které v okolí způsobí pořádný zmatek. Zatímco holky kouzlí, teta Ema má starosti, protože její domek má být zbourán, aby ustoupil nové zástavbě. Zabránit likvidaci domku se snaží nejen ona, ale také její bývalý nápadník, pan učitel František. Podaří se jim to ovšem až za pomoci kouzelných lektvarů Veroniky a Petry. (oficiálny text distribútora)

Vančura

Filmový hřích z raných devadesátek, na který když jsem narazil v telce, tak jsem jen nevěřícně zíral, co to má jako být. Přišlo mi to jako scenáristická slátanina s nesnesitelnými uřvanými dětskými herci (a celkově krajně nesympatickým obsazením) a vrcholně stupidním a nudným dějem, kde nic nedává smysl. Vydávat tuhle nevtipnou sračku za rodinnou komedii, to je zlý vtip. ()

Caelos odpad!

Jestliže mám hodnotit objektivně, musím dát odpad, tohle opravdu za moc nestojí a myslím že by mne to nebavilo i kdybych byl dítě. A dnešní děcka už vůbec ne. Nejvíce mi na tomhle díle vadili herci, bylo to jako amatérský film. A ty dvě holky byly teda taky dost hrozné, vždycky jako by čekaly na pokyn, až poté začaly reagovat. A žádné skvěĺé písně jsem si nevšiml. ()

Drom

Musím se veřejně přiznat, že od malička mám slabost a (zvrácené?) zalíbení v dětských seriálech a filmech zasazených do současných reálií města. Rytíři, hrady a skřítci jsou super, ale vždy mi takový svět přišel příliš vzdálený mým vlastním dětským zážitkům. Asi proto mám tak rád Kaňku do pohádky, zlobivou Lucii nebo Ivoše se Sleponěm (od stejné režisérky), fascinuje mě pravděpodobně kontrast odtažité a šedé reality s dětskou fantasií. A platí to i pro malé čarodějky, i když jejich příběh je z těch slabších, přesto jsem jim vždy moc fandil a tajně doufal, že nějaké to kouzlo se vyloupne i z mých dětských fantazií a zážitků. ()

barker3040

Nechápu odůvodnění některých hodnotících odpadem, protože odpad je podle mě slátanina největšího kalibru bez špetky logiky, příběhu,vtipu a dalších kritérií což tahle rodinná pohádka rozhodně není! Pro děti vyrůstající ve městech bude určitě zajímavý tygr, medvěd v paneláku a další zvířata, chytlavá ústřední melodie i další věci. Prostě slušné tři hvězdy. Čtvrou přidávám z důvodu, že v okolí Luka, kde byla pohádka z velké části natáčena jsem vyrůstal a denně chodil. Zajímavé sledovat, jak moc se to tam od té doby změnilo :-) ()

Khotzilla

Spíše slabší rodinný film, vhodný hlavně pro děti. Děti ovšem nepoznají, že scénář je hodně odfláknutý, spousta dějových scén není domyšlená, lidi se tu chovají v lepším případě předvídatelně, v horším zcela nelogicky, navíc jsou postavy neskutečně černobílé a ploché. Režisérka naprosto nezvládla obsazení - slušní herci hrají epizodní role (Nový, Juřičková), zatímco ty zásadní trumfne svým výkonem i Zdeněk Srstka. Rudolf Pellar byl sice výborný šansonier, ale herecky jde o třetí ligu, a jeho učitel působí neskutečně senilně a popleteně. Což je taky dost ukázkový problém - fandit kladným postavám tady prostě nejde, neb se chovají spíš pomateně. Ty dvě malé holčičky jsou skvělé, ale samy to neutáhnou (navíc jim je od pohledu tak osm, ale paní režisérka je bůhvíproč nechala chovat, přemýšlet a jednat, jako by jim bylo třináct). Zamýšlená výchovná rovina ("zvířátkové" tety versus byrokracie) se také nepovedla. Povedenou melodii titulní písně zas shazuje dementní text. Rozpačitým výsledkem je pohádka, která by chtěla být moderní, ale není úplně stejně, jako není moderní to příšerné sídliště na pražském Jihozápadním městě. Ze zlého Metráčka a jejího manžela jsou houby a kácení vyřeší cedulka "chráněný strom". ()

• Natáčení probíhalo na pražském Jihozápadním Městě, v okolí dnešní stanice metra Luka. (Stejšn)