Big Mouth

• USA Big Mouth
USA, (2017–2023), 32 h 56 min (Minutáž: 25–46 min)

Hudba:

Mark Rivers

Fred Armisen, Jessi Klein, Nick Kroll, Jason Mantzoukas, John Mulaney, Jordan Peele, Maya Rudolph, Jenny Slate, Richard Kind, Paula Pell, Andrew Rannells (viac)

Životy dospívajících kamarádů se převrátí vzhůru nohama, jakmile udeří puberta a její zázraky i hrůzy. Ztřeštěná komedie od kámošů Nicka Krolla a Andrewa Goldberga. (Netflix)

Recenzie používateľa ScarPoul k tomuto seriálu (8)

Big Mouth (2017)

Tie nekorektnosti sú to čo to zachraňuje. Sú tam momenty kedy si hovoríte, že toto je dosť cez čiaru a potom si v zásade uvedomíte, že ani nie. Že je to vlastne trochu pravda. Parta super komikov vytvorilo podľa mňa originálnu a trefnú reflexiu dospievania. Množstvo popkultúrnych odkazov ako aj pravdivých pohľadov na najúchylnejšie obdobie našich životov. Kroll je pán. A v zásade ma to hovadsky bavilo. Teším na ďalšiu sériu. 80% Druhá séria dupla na pedál a nepustila dokým sa to celé neskončilo. A verdikt? Paráda. Je to nekorektné, perverzné, divné, vtipné a v zásade veľmi úprimné. Nečakal som, že niečo takéto ma dokáže svojimi divnými postavami tak baviť. Viacej takýchto seriálov. 2. séria - 100% Myslel som si, že to upadne a ono nie. Má to drajf a neustále to niečím prekvapuje. Občas niečím čo je pekne cez čiaru a inokedy niečím čo je rovnako trefné ako South Park alebo ranný Family Guy. Big Mouth je super projekt plný skvelých referencií a uveriteľných postáv. Muzikál, superhrdinský diel alebo Ako mať Orgazmus sú parádne časti. Teším sa veľmi na ďalšiu sériu. Nick Kroll je king. 3 séria 90% Štvrtá séria je o trošku slabšia, ako predchádzajúca. A môže za to hlavne Komár Omar. (úžasný preklad). Je to neznesiteľná postavička, ktorá sa podobne ako Depression Kitty alebo Hormone Monster stala súčasťou detských vizualizácií, ktoré im majú pomôcť vysporiadať sa so skutočným svetom. Po štvrtom roku som na korektnosti už navyknutí a v tomto smere si seriál drží svoj štandard. Produkuje nové postavičky, ktoré ako pevne verím budú mať v ďalších sériách zmysel a práve táto prepojenosť mi ako fanúšikovy seriálu lahodí. Postavy sa tu snažia vysporiadať s logickými problémami načrtnutými v predchádzajúcich troch sériách a robia to so správnou dávkou deštrukcie. Finálny diel, je ale perfektný. Všetky predchádzajúce náznaky dáva do kontextu a dotvára príbeh o sebaprijatí so všetkými pozitívami aké k tomu prináležia. V ňom sa skrýva najväčšie čaro, lebo sumarizuje všetky štyri série. Postavy nám emočne vyrástli (až na Andrewa) a dostávame sa do novej kapitoly ich životov. A úprimne sa na ňu teším. 4. séria - 80% Mám pocit, že tento pandemický rok sa výrazne podpísal na kvalite seriálov. Rick a Morty boli slabší. Nového Archera som ani nebol schopný dopozerať a hoci toto som dal, niektoré diely boli pre mňa značným utrpením. Stále do určitej miery oceňujem, že sa snažia tvorcovia prekvapovať novými vecami ( animácia, finále s Nickom Krollom) ale v zásade je to len jeden obrovský guláš nechutných vtipov a vzťahových komplikácií, ktoré podľa mňa v zásade nikam nevedú. Postavy nerastú. Nedospievajú a ich vývin je stále uzavretý a odohrávajúci sa v jednom priestore. Začína mi vadiť snaha o nadhľad a zároveň snaha byť čo najnechutnejší. Jasné, je to v rámci animákov do určitej miery invenčné. Ale akosi mi chýba tá sofistikovanosť South Parku. A to rúcanie štvrtej steny mi tu doslova vadí. Dosť veľké sklamanie. 5.séria - 55% Pre mňa rozhodne lepšie ako piata séria. Ale môže to byť zapríčinené aj tým, že Human Resources boli takým príjemným a sviežim spin offom, k tejto sérií. Problémom ale zostáva, že aj napriek niektorým fajn nápadom a množstvu wtf vtipov, ktoré pre mňa stále fungujú, sa ten seriál výrazne mení. Sú miesta, kde vyslovene stráca dych, alebo je spomalený neznesiteľnou pesničkou. Stále je to Big Mouth, ale je to už druhá séria, ktorej chýba aktuálnosť a originalita. Už to len pracuje so zaužívanými motívmi. Už nás to ani nechce poúčať a keď hej, tak je to len na oko a je to podané veľmi povrchne. A tým pádom sa mení na niečo generické a trošku samoúčelné. Asi najrozpoluplnejšia séria. Nie zlé. Ani nie dobré. 6 séria - 70% Oproti predchádzajúcej sérií zlepšenie. Nie o veľa, ale bavilo ma to o trošku viac. A konečne je tam viditeľný posun. Decká idú na strednú a predpokladám, že tam nastanú aj nejaké vývojové zmeny. Otázne je, ako to vôbec chcú tvorcovia uzatvoriť. Je tam stále veľa úsmevných príbehov a seriál si viac menej drží svoj štandard, potešia zase raz príbehy, ktoré nesledujú hlavnú partu a aj nejaké tie uvedomenia, ktoré značia, že postavy trošku dospievajú. Ja len dúfam, že si to tento posun aj udrží. Uvidíme. Pri toľkých sériách a témach je repetitívnosť najväčšie zlo. Som rád, že si to tvorcovia uvedomujú a snažia sa trošku prekvapiť. Hoci ako som napísal na začiatku, nie veľmi. 7.séria 80%. () (menej) (viac)

Série 1 (2017) (S01)

Tie nekorektnosti sú to čo to zachraňuje. Sú tam momenty kedy si hovoríte, že toto je dosť cez čiaru a potom si v zásade uvedomíte, že ani nie. Že je to vlastne trochu pravda. Parta super komikov vytvorilo podľa mňa originálnu a trefnú reflexiu dospievania. Množstvo popkultúrnych odkazov ako aj pravdivých pohľadov na najúchylnejšie obdobie našich životov. Kroll je pán. A v zásade ma to hovadsky bavilo. Teším na ďalšiu sériu.80% ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhá séria dupla na pedál a nepustila dokým sa to celé neskončilo. A verdikt? Paráda. Je to nekorektné, perverzné, divné, vtipné a v zásade veľmi úprimné. Nečakal som, že niečo takéto ma dokáže svojimi divnými postavami tak baviť. Viacej takýchto seriálov. 2. séria - 100% ()

Série 3 (2019) (S03)

Myslel som si, že to upadne a ono nie. Má to drajf a neustále to niečím prekvapuje. Občas niečím čo je pekne cez čiaru a inokedy niečím čo je rovnako trefné ako South Park alebo ranný Family Guy. Big Mouth je super projekt plný skvelých referencií a uveriteľných postáv. Muzikál, superhrdinský diel alebo Ako mať Orgazmus sú parádne časti. Teším sa veľmi na ďalšiu sériu. Nick Kroll je king. 3 séria 90% ()

Série 4 (2020) (S04)

Štvrtá séria je o trošku slabšia, ako predchádzajúca. A môže za to hlavne Komár Omar. (úžasný preklad). Je to neznesiteľná postavička, ktorá sa podobne ako Depression Kitty alebo Hormone Monster stala súčasťou detských vizualizácií, ktoré im majú pomôcť vysporiadať sa so skutočným svetom. Po štvrtom roku som na korektnosti už navyknutí a v tomto smere si seriál drží svoj štandard. Produkuje nové postavičky, ktoré ako pevne verím budú mať v ďalších sériách zmysel a práve táto prepojenosť mi ako fanúšikovy seriálu lahodí. Postavy sa tu snažia vysporiadať s logickými problémami načrtnutými v predchádzajúcich troch sériách a robia to so správnou dávkou deštrukcie. Finálny diel, je ale perfektný. Všetky predchádzajúce náznaky dáva do kontextu a dotvára príbeh o sebaprijatí so všetkými pozitívami aké k tomu prináležia. V ňom sa skrýva najväčšie čaro, lebo sumarizuje všetky štyri série. Postavy nám emočne vyrástli (až na Andrewa) a dostávame sa do novej kapitoly ich životov. A úprimne sa na ňu teším. 4. séria - 80% ()

Série 5 (2021) (S05)

Mám pocit, že tento pandemický rok sa výrazne podpísal na kvalite seriálov. Rick a Morty boli slabší. Nového Archera som ani nebol schopný dopozerať a hoci toto som dal, niektoré diely boli pre mňa značným utrpením. Stále do určitej miery oceňujem, že sa snažia tvorcovia prekvapovať novými vecami ( animácia, finále s Nickom Krollom) ale v zásade je to len jeden obrovský guláš nechutných vtipov a vzťahových komplikácií, ktoré podľa mňa v zásade nikam nevedú. Postavy nerastú. Nedospievajú a ich vývin je stále uzavretý a odohrávajúci sa v jednom priestore. Začína mi vadiť snaha o nadhľad a zároveň snaha byť čo najnechutnejší. Jasné, je to v rámci animákov do určitej miery invenčné. Ale akosi mi chýba tá sofistikovanosť South Parku. A to rúcanie štvrtej steny mi tu doslova vadí. Dosť veľké sklamanie. 5.séria - 55% ()

Série 6 (2022) (S06)

Pre mňa rozhodne lepšie ako piata séria. Ale môže to byť zapríčinené aj tým, že Human Resources boli takým príjemným a sviežim spin offom, k tejto sérií. Problémom ale zostáva, že aj napriek niektorým fajn nápadom a množstvu wtf vtipov, ktoré pre mňa stále fungujú, sa ten seriál výrazne mení. Sú miesta, kde vyslovene stráca dych, alebo je spomalený neznesiteľnou pesničkou. Stále je to Big Mouth, ale je to už druhá séria, ktorej chýba aktuálnosť a originalita. Už to len pracuje so zaužívanými motívmi. Už nás to ani nechce poúčať a keď hej, tak je to len na oko a je to podané veľmi povrchne. A tým pádom sa mení na niečo generické a trošku samoúčelné. Asi najrozpoluplnejšia séria. Nie zlé. Ani nie dobré. 6 séria - 70% ()

Série 7 (2023) (S07)