Ichirou Inuyashiki neprožívá zrovna šťastný život. I když mu je teprve 58 let, vzhledem připomíná člověka ještě o 20 let staršího. Jeho rodina se k němu otočila zády i přesto, že jí byl nápomocný, kdykoliv se octla v nouzi. Aby toho nebylo málo, lékaři mu diagnostikovali pokročilé stádium rakoviny a vypadá to, že Ichirův čas se povážlivě krátí. Když už se zdá, že horší už to být nemůže, jedné noci zasáhne Ichira mohutný světelný paprsek. Po probuzení nemá pocit, že se mu něco stalo, ale přeci jen něco na něm se změnilo. Ichirou vycítí, že přesně tato událost mu přihrála příležitost jak změnit svůj osud a stát se tak respektovaným mužem, kterým si vždy přál být. (Scalpelexis)

q66

Jo, nějaký potenciál tu je, jsou tu i zábavné části a dobrý opening, ale jinak většina seriálu je splácanina s jediným cílem, a to šokovat (a ten zbytek je průměrně zábavná, ale jak už zmínil yenn dost prvoplánovitá blbost); jenže to je velice průhledné a nic jiného to nenabízí... no bodejť, je to od autora Gantz, takže trashovost (a ne v dobrém slova smyslu) lze čekat už od začátku, ale to nic ani zdaleka neomlouvá... produkčně jde o lepší standard (MAPPA do toho žádné extra úsilí nevložili, ale nerozpadá se to) s podprůměrným CG, po zvukové stránce vyniká už zmíněný opening. 3/10 ()

Ryuuhei

Je to už nějaká doba, co jsem si byl schopen pustit anime, kde mi díly utíkaly jako nic, já chtěl vědět stále víc a dokázal díky tomu dát celou sérii v kuse. Nejsem fanouškem superhrdinů, naopak mě toto téma běžně spíš odpuzuje, ale zde si troufnu říct, že co udělala Madoka s tématem mahou shoujo, tady udělalo Inuyashiki právě se superhrdiny. Potěšilo mě, jak byl do detailu a s citem prokreslen psychopatický charakter záporáka a jak anime obecně stavělo na tom, že každé jednání má své následky a někdy i přes dobrou víru nedopadá úplně tak, jak bylo zamýšleno. Krutost mi obecně nedělá dobře a zde se mi rozhodně nezavděčil druhý díl, který mi zanechal menší pachuť na jazyku a paradoxně ho považuju za asi ten nejbrutálnější, navzdory pozdějším masovým vraždám. Ale jak říkám - smysl pro odvetu a spravedlnost udělal své a v jejich čele samozřejmě hrdina - dědula, který vzhledem k svému duševnímu věku nicméně nad svým soupeřem lehce zaostával a neměl to občas s hrdinskými činy úplně nejlehčí. Jsem plný dojmů, potřebuju si vše nejprve urovnat v hlavě, ale byl to pro mě každopádně velice silný zážitek a kolotoč mnoha emocí, jaké jsem u anime už dlouho nezažil. ()

enevy

Kresbou úplně neoslní, ale animaci ano, krví a dalšími čistými průstřely taktéž. Pro mě však tento titul nebyl o chladnokrevném zabíjení. Jasně, vznikly pověstné scény ratata ala bang, bang. Avšak co mi dělalo radost sledovat, byl vývoj Shishigamiho. Maniak, superhrdina, největší padouch a nakonec klaďas? Občas je těžké dojít k uvědomění, mnohdy je potřeba použít prostředky jejž nejsou úplně s normou společnosti. Je zde, ale i mnoho scén, které mi nesedly. Kupodivu to nejsou ty, kde postavy padaly jako hrušky. Spíše naopak některé záchrany životů byly zvláštní, autoři asi chtěli vykřesat nějaké drama. Občas časové sekvence úplně nezapadaly SPOILER ! no a vyřešení přes meteorit,... budiž, jak se může vykoupit sériový vrah, obětuje se pro záchranu Země. Bavily mě ty výkyvy, nebyl tady ultra plochý záporák, takže spokojenost, lepší průměr. ()

Yoshitsune

Do jisté míry bizárium, beng, beng, beng, ratatatatata, určitě patří mezi ty momenty, kdy sem měl na jednu stranu, chuť se smát, ale na druhou stranu, to mělo, ale efekt naprosto nechutný. Hiro Shishigami určitě patří mezi největší psychopaty, co se v anime objevili, ale zároveň odporuje, sobě samému : SPOILER ! kdy nejdřív zabijí nevinné lidi, aby se pak rozhodl, že nebude zabíjet, pak zase začne zabíjet, pak začne lidem pomáhat, aby je pak zase začal zabíjet a ke konci, to se nechte překvapit. Takže jeho přechody, sou hodně zvláštní, a je to dost chabě vysvětleno. Na druhé straně, je tady Ichiro Inuyashiki, vedle kterého vypadá Mirek Dušín, jako zrůda, nemluvě o tom, že Ichiro, je extrémně přecitlivělí a v každé epizodě brečí, v každé. Nemluvě o tom, že Ichiro je v důchodovém věku, takže se s ním lze těžko ztotožnit I když v tomhle seriálu, se vyskytují jenom dva typy charakteru, zlý zmrdi a fňukny, což dělá skoro nesledovatelným. V seriálu je o hodně drastických scén, které určitě nejsou pro slabé povahy a celkově, násilí zde, na mně působilo, jako kdyby si někdo takhle vybíjel svoji frustraci. Na seriálu, je asi nejlepší opening a ending, nic víc. ()

Hees

Zvoliť hlavného hrdinu starého dedka bol zaujímavý nápad. OK beriem zvoliť hlavného kladného hrdinu dedka bol... Hlavný hrdina starší pán je doslova človek, ktorý sa len ľutuje a vlastne nakoniec preskočí na najdôležitejšieho hrdinu, ktorý zachraňuje svet a zostáva sám sebou a to je trocha klišé? Ťažko povedať, lebo Inuyashiki funguje ako 11 dielna jednohubka, ktorú dokážete veľmi rýchlo zjesť a potom máte vo svojej podstate pokoj. Dôležitá súčasť tohto anime sú zaujímavé až dá sa povedať divné dve hlavné postavy, ale čo naozaj poteší je extrémna gradácia deja. Anime si neberie servítku čo sa týka krutosti a niekedy je psychológia postáv naozaj na hrane toho čo sa dá považovať za uveriteľné a čo nie. Animácia je veľmi pekná a v tejto sfére nemám čo by som vytkol. Ak chcete niečo čo má 11 dielov a nevyšumí Vám z hlavy na druhý deň pre svoju komplexnosť, ale zas nebudete na to myslieť rok tak tento počin odporúčam. ()