Spolubydlící z finančních důvodů uzavřou manželství, ale zjistí, že není snadné čelit náročným příbuzným ani stále silnějšímu vzájemnému poutu. (Netflix)

Soupalka

Romantický seriál, který si, na rozdíl od mnoha jiných, teenager nebo adolescent opravdu neužije a ani  zbla nepochopí. První půlka mi přišla skvělá. Ve druhé půlce mi už nějak trochu začaly pokulhávat mužské postavy co do realističnosti jednani. Asi nejvíc mne potěšilo, že se nejedná o jeden ústřední pár, kterému ostatní jen sekundují. Postavy jsou krásně vyvážené, každá nastavená jako odlišný archetyp a  scénáristům  se je daří věrohodně složit do párů. Všechny tři páry dostávají  odpovídající prostor a seriál má minimum hluchých míst. ()

Zíza

No jo, tohle už je pro velké holky. Obejdeme se bez velkých dramatických zvratů, matek, které chtějí pro své děti to nejlepší, aniž by je zajímalo, co vlastně ta jejich ratolest chce. Máme tu tři páry, každý je v poněkud jiné situaci, takže kdyby náhodou trable jednoho přestaly mít dech, nahradí to zajímavé dění zase u páru o „dům dál“. Scénáristicky zajímavě řešené, protože to většinou stojí na dialozích a rozličných charakterech, nikoliv na zvratech. Každá postava má nějakou motivaci a nějaký neměnný základ, tj. jádro postavy, díky čemuž se roztáčí dění, protože jsou motivované jinými cíli, dochází ke konfliktu. Tady bych řekla, že byly velmi dobře řešené ženské charaktery, stvořené velmi realisticky, kdežto ty mužské byly sice také kvalitně napsané, ale myslím si, že byly lehce nereálné. Koneckonců je to seriál a ničemu to tu nevadilo. Bylo to zajímavé, skutečné, občas bez dechu, ale zajímavé a člověk dokázal postavám přát šťastný konec, protože působily skutečně. Korejský příběh ze života, kde vám může být něco povědomého. ()

alisa.upir

Koukat se po třicítce na korejský seriál o třicátnících je prostě srdcovka. Myslím, že na tohle se podívám v budoucnu znovu, a ne jednou. Postavy jsou napsané a zahrané naprosto fantasticky, skoro u každé jsem si říkala, že přesně takového člověka znám. Prožívala jsem s hlavníma hrdinama všechny podivné situace, všechno štěstí i heart breaky... rozhodně mi chybí víc epizod :) I takováhle prostě může být láska. Awesome. ()

Roby

Hlavní hrdina je neskutečný avšak pragmatický pošuk, taková mírnější verze Sheldona Coopera. Hlavní hrdinka je OK do cca 10 dílu, ale pak mě začalo prudit její čím dál častější poetické žvásty a jako bonus její poddajnost, sebevědomí a odhodlání na úrovni dítěte, které by normální dospělá žena asi mít ani neměla mi vrací vzpomínky na uťapnuté hrdinky z doram před rokem 2010. Zbývající dva páry byly nudnější, takže jsem ke konci seriálu už některé otravné dialogy přeskakoval. Celkově z doramy mám smíšené pocity a po dlouhé době mi přišlo, že bylo v doramě více podprůměrných dílů než těch nadprůměrných. Sice hudba nevýrazná, ale ta kočka byla perfektní. Jedna z těch slabších doram, které jsou nepřiměřeně roztáhlé a bohužel prostě nudné. ()

Meeryan

Ji Ho je romantická duše, je svobodná a nemá kde bydlet, náhodně skončí u Se Hee, který se zajímá jen o splácení hypotéky. Bavilo mě to. 4,2**** ()

Elio

Rozhodla jsem se tenhle seriál zkouknout podruhé, možná proto, že jsem si soundtrack z něj pouštěla tak dlouho, až se mi začalo stýskat. Pravdou ale je, že už po prvním dosledování jsem si byla skoro jistá, že se k tomuhle dílku vrátím ještě minimálně jednou. Because this is my first life je dost specifické a odlišné oproti jiným doramám, které jsem viděla. Možná se melancholií, větší realističností přístupu k životu a občasným vyprovokováním vodopádů slz v tomto podobá Goblinovi, ale spíš mám pocit, že je o level někde jinde. Je totiž tak smutně, ale i krásně pravdivý a prostě a jednoduše vypráví, o čem život vlastně je, a to se všemi nezdary, rozčarováním, ale i pocity drobného, obyčejného štěstí, že vás nenechá odejít od obrazovky se suchým kapesníkem. Ona filozofická zamyšlení hlavní hrdinky ve mně vždycky silně zarezonovala a vývoj vztahu hlavní dvojice jsem sledovala moc ráda. Druhá nejlepší dvojice byl šéf a kamarádka, jejich vztah byl prostě zlatý a moc jsem se při jeho sledování bavila. Tenhle seriál si prostě zaslouží svoje vlastní místo pěkně na vršku mezi kdramaty. ()

bulinka

Melancholický, ale pútavý príbeh o živote, láske, rodine a medziľudských i partnerských a manželských vzťahoch. Pohľad na manželstvo z pohľadu spoločnosti aj jednotlivca ako takého. V tomto kontexte u mňa zarezonovala veta: "Nepotrebujem manželstvo, potrebujem teba a preto som ti urobil tento návrh. (I don't need marriage, I need you and that's why I made that proposition to you)". Veľmi veľa zamyslení priniesol tento seriál o veciach, ktoré si v bežnom živote neuvedomujeme, alebo na to zabúdame. Aby sme na to nezabudli, odporúčam každému pozrieť si ho. Áno, hlavný hrdina, je trochu rezervovaný, a tak trochu Monk. A hlavná hrdinka neskúsená baba, čo si na prahu 30tky uvedomila, že vlastne mrhá životom, nič neskúsila v živote a nič nie je tak ako si myslela, že bude. No túto herečku mám hrozne rada, takže sa mi na ňu dobre pozerá. Trochu mi chýbalo podrobnejšie vysvetlenie, prečo sa mu pokazil predošlý vzťah, pochopila som, že v tom mali prsty jeho rodičia a že bol mladý ... ale nejako mi žiadne dôvody neprišli dostatočné na rozchod v štýle, že on urobil niečo zlé. Odhliadnuc od toho všetky metafory mali niečo do seba. A všetky príbehy (aj vedľajších postáv) prinášali mnoho otázok a pohľadov na život a vzťahy. A nezabúdajte "žijeme tento svoj život po prvý krát krát" a "pretože, ste žili včera, neznamená to, že viete všetko o dnešku". A mohla by som pokračovať ďalej :). ()

Koral17

Z mého pohledu se jedná o poměrně kvalitní vztahové drama. Seriál se dotýká i některých závažných témat, například problému manipulace s druhým člověkem (žena-muž nebo rodič-dítě). Hlavní hrdinka je archetypem dobrosrdečné naivky, která ani ve svých třiceti letech nenalezla nějaký pevnější bod. Nemá jistotu ani kontrolu v žádné sféře svého života. Náhoda ji svede dohromady s asociálně působícím mužem, který je sice povahově a svým životním přístupem jejím protipólem, oba však sdílejí podobný pocit nejistoty a frustrace. Cesta k hlubšímu vztahu a vzájemnému porozumění je dlouhá a trnitá. Prvních 10 dílů „oťukávání“ bylo skvělých a navíc se spoustou vtipných a originálních momentů, bohužel v posledních dílech přibyl patos a nejrůznější, často uměle působící životní moudra.  Příběh se soustředí i na dva další páry, zaujme zejména vztah kamarádky „kariéristky“ a ředitele Ma, který byl pro mě jednou z nejzajímavějších postav seriálu. Po herecké stránce jasně vynikají hlavní hrdina (Lee Min-ki) a jeho kočka (Koťátko), která by si zasloužila Oscara za zvířecí výkon ve vedlejší roli. ()

EsterH

Pan Nam Se Hee miluje svoj byt a mačku. Jeho životným snom je, aby sa v jeho živote nedialo nič znepokojujúce. Potrebuje len spolubývajúceho, aby mohol platiť hypotéku. Pre spolubývajúceho má len dve podmienky, aby sa staral o jeho mačku a recykloval. Keď zistí, že jeho spolubývajúci je žena, navrhne jej manželskú zmluvu na dva roky. Seriál ubiehal pomaličky, ale nechýbali aj rôzne zvraty a pozrela som si ho jedným dychom. Keď som si pozrela, kto písal scenár, neprekvapilo ma, že to bola mladá žena. V seriáli sa totiž venuje veľa problémom žien (sexuálne obťažovanie v práci alebo dokonca napadnutie) a na rozdiel od iných projektov tu počujeme slová ako podprsenka, ovulácia, menštruácie, kondom. Zaujali aj príbehy vedľajších párov. Zamyslenie, čo je vlastne manželstvo. ()

vercinek

Takto mě dlouho nic neoslnilo - tak prosté, obyčejné drama popisující všední život a trápení většiny z nás. A přesto vás zasáhne, dojme, pobaví právě způsobem, jakým je to zpracované. Super! ()