Druhá část filmu "O lásce - pouze pro dospělé" se odehrává v Moskvě v létě roku 2016. Nová přednáška, nový přednášející (kterým není nikdo jiný, než uznávaný americký herec a režisér John Malkovich) a nové téma "Jak zachovat lásku v moderním světě" a pět nových příběhů o lásce. Některé zábavné, jiné naopak dojemné, ale všechny provokující - hrdinové trpí, bojují za své city v absurdních i směšných situacích. A i přes nekonečnosti jejich životního zápasu je víra v lásku každého z nich o to opravdovější. Doporučeno pouze pro dospělé, snímek je srdečnou komedií, kterou nelze nevidět. (Cinemax)

slunicko2

Pokud vnímáte Rusy jako prudérní bezpohlavní budovatele socialismu, tak vězte, že to už neplatí. Zavedená ruská sexuální tabu zmizela...alespoň v tomto filmu. 1) Pěkná dramaturgie a milý 64letý John Malkovich jako spojovák mezi jednotlivými povídkami dává více či méně vtipným příběhům s pěknými kluky (i děvčaty) příjemný rámec._____ Mix ruštiny a angličtiny je roztomilý._____ 2) Prudérní policistka 4*_____Statistika rozvodů 4*_____Sexem posedlá shání chlapa 4*_____Večeře s hercem 3*_____Morální kodex 3*_____ 3) Film Pro ljubov jsem neviděl, ale nemám pocit, že by neznalost prvního nějak bránila v porozumění druhému._____ 4) Ve filmu mi chybí homosexuální vztah, který by pěkně znázornil zmiňované boření tabu. Na druhé straně připouštím, že boj s předsudky není snadný. I tak zde tvůrci vykázali odvahu a značnou obratnost._____ 5) To nejlepší nakonec: 35letý Maksim Matvejev (herecká hvězda Nikita Orlov), 34letý Vladimir Vladimirovič Jaglyč (designer Michail), 19letý raper a textař Gleb Dmitrijevič Kaljužnyj (Anin přítel Miťa), 29letý Alexandr Palj (DJ Viktor). ()

hygienik

Na jednej strane ma teší, keď v TV ide ruský film, pretože sa to stáva veľmi zriedkavo. Ale mnohé z nich, a tento tiež, sú len napodobeninami amerických filmov, bez originality. Takže je vlastne jedno, či sa k nám moderné ruské filmy dostanú alebo nie. ()

Marze

Oceňuji originální pohled na sex a vztahy, proložené milou hudbou. Hezká byla scéna masírování ramen dobrovolníků za nimiž se na plátně ukazovala síla jejich vzrušení.Ve filmu je vůbec dost vtipných scén a podle mě nejlepší skvostná na závěr s Malkovichem. ()

Malarkey

Zajímavě pojatý povídkový film, kterým naprosto perfektně provází John Malkovich. Ten, coby přednášející sype jedno moudro o lásce za druhým a během přednášky nám tvůrci promítají životní příběhy spojené s láskou některých návštěvníků této přednášky. Vše je pak zakončeno povídkou, kterou si sám odehraje Malkovich. Na něm to zdánlivě stojí, ale i povídky jako takové fungují sami za sebe. Nemůžu říct, že bych se nebavil. ()