Gimyohan gajok

• Južná Kórea 기묘한 가족 (viac)

Lacike

Komediálne pojatý zombie film, ktorý sa väčšinu času venuje jednej pošahanej rodinke žijúcej v zapadákove. Ich epizódky sú miestami viac a miestami skôr menej vtipné. Jedného dňa sa v mestečku objaví jeden neškodný zombie mladík z ktorého si dcéra rodinky urobí svojho mazlíčka. Najviac ma bavila línia s najstarším členom rodiny, ktorého mladík kúsne a namiesto toho, aby sa dedko premenil, tak začne mladnúť vďaka čomu je pre ostatných dôchodcov hrdinom. Scéna v ktorej jeho kamoši obdivne sledujú ako dedko čúra prúdom mladíka je neskutočne vtipná. Ostatní členovia rodinky ma príliš nezaujali. Asi najviac ma sklamal Jae-yeong Jeong, ktorý ru je strašne nevýrazný. Zato Nam-gil Kim tu je za otravného chamtivca a celý čas som mu prial niečo zlé. V poslednej tretine sa nákaza naplno rozšíri medzi ľudí a film sa prepne do klasického zombie filmu v ktorej sa rodinka snaží odrážať útok zombiekov. A aj keď je tu evidentný odkaz na Jacksonovu klasiku Braindead, tak film nejaké extra šťavnaté gore neponúka. Fanúšikovia brutalít si príliš neužijú. Výsledkom je mierne nadpriemerná zombie komédia na jedno pozretie. 6/10. ()

darkrobyk

Velké zklamání, ani se mi to nechce komentovat. Trapný pokus o humor, kdy mi nepřišlo k smíchu nic. Dobře, nepatrný úšklebek ano, ale hurónský smích se nedostavil ani v náznaku. Herci - samé držky, kde je posbírali, netuším, zombie - ano, k smíchu, gore nula, přepálená stopáž - jako uspávanka dobré, vizuálně průměr. Hvězdu dám jen za techno párty na benzině, což je opravdu málo. Já bych i to gore nakonec oželel, kdyby se od začátku rozjela neustávající akce. Nestalo se. Tady je pro mne všechno špatně.... ()

ainny

Kdyby šlo tu hvězdu rozpůlit. U mě to není ani za tři, ale ani za čtyři. Začátek byl luxusní, po hodině a něco to zklouzlo někam, kam jsem to nečekala, aby to skončilo honem, honem, jdeme na večeři. Velké plus jsou herci. Ti byli naprosto úžasní a bylo vidět, že si svoje role vážně užívají, protože jsou pro ně netypické. Velké plus filmu, na kterém se ale nepodíleli tvůrci jsou i české titulky, které mu daly tu správnou šťávu. ()

Eliott

První polovinu jsem považoval za nepříliš povedenou komedii a rodinné drama. Naštěstí na svatbě nastane dlouho očekávaný zlom, který film neuvěřitelně nakopne. Nejen, že film začne být zajímavý, ale hlavně přirozeně vtipný. Dokonce se dočkáme i nějaké té akce. Bohužel mě však závěrečný happy end nijak zvláště neoslovil a posledních 5 minut bych raději z filmu vystřihnul. I když byl konec hloupý a nelogický, tak v rámci komedie to jsem ještě schopen skousnout a nechávám 3 hvězdy. 60% odpovídá. PS: líbily se mi odkazy na můj oblíbený film vlak do Phusanu. ()

FritoleXx

Pohodová zombie komedie z jednoho korejského zapadákova, sledující švihlou rodinku, která má jednoho dne nezvaného zombie hosta. Zatím co v jiných filmech by začal boj o přežití, zde se začne myslet na možnosti, jak tuhle příhodu zpeněžit. Bohužel ač je celý snímek příjemná podívaná, tak tomu schází údernější humor. Nelze tomu upřít dávka originality v rámci zombie žánru, ale pokud už hledáte něco originálního a opravdu vtipného, mrkněte raději na japonský One Cut of the Dead. ()