Revenge Girl

• Japonsko リベンジgirl

silentname

"Revenge Girl" je filmom, ktorého názov asi znie akčne, no dokopy je to asi jediné, čo by sa na tomto filme dalo zhodnotiť ako "akčné". "Nobody" je akčný film. "The Villaines" je akčný film. "Revenge Girl" je romantická komédia. Takže prečo máme toto označenie? Neviem. Ale to len tak na úvod. Myslím si, že keď som film prijal ako romantickú komédiu, tak reálne som si začal film oveľa viac užívať. Naša hlavná hrdinka Miki je síce na začiatku neskutočne nesympatická postava a vyzerá, že je viac egocentrická než všetci okolo nej. To všetko do momentu kedy sa nedozvie, že jej priateľ Hiromasa je ešte väčším egocentrikom a okrem toho poriadnym podvodníkom. A rozhodne sa pomstiť. A ako lepšie sa pomstiť niekomu, kto sa chce stať premiérom, než podať kandidatúru a vyhrať? Najprv som reálne zhodnotil, že si Miki svoje odkopnutie zaslúžila. Muselo prísť vytriezvenie a prestať žiť v predstavách, že je Miki Takaraishi a vždy dostane všetko čo chce, lebo je najkrajšia a najmúdrejšia a celý svet jej leží priamo pri nohách. A som rád, že príde tento moment a rovnako ako sa jej cesta z obyčajnej pomsty zmení na reálnu kandidatúru a snahu pomôcť ľuďom, ktorí jej veria. Pretože nech je Miki akákoľvek, tak jej najsilnejšia stránka je jej priamočiarosť. A možno je rovnako egocentrická ako všetci ostatní politici. Ale nie je egocentrická klamárka na rozdiel od jej ostatných konkurentov. A to jej dáva aj celkom charakter. Je tu niekoľko skvelých scénok po komediálnej stránke, no film vie priniesť aj niekoľko dobrých dramatických momentiek. Napriek tomu ale nezabúda kde je jeho miesto. Je to romantická komédia a podľa toho to aj postupuje. A v tom smere funguje skvele. Ja som si sledovanie užil, no odporúčam od tohto filmu očakávať presne to, čo to je. Nie akčný film. Ale romantickú komédiu. Hodnotenie: B Update - Film je už označený správne. Takže verím, že nikto viac nebude čakať niečo, čo tu nie je. ()