Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena

• Veľká Británia Princess Diana's Death: Mystery Solved
Veľká Británia, 2016, 2x45 min

Réžia:

Tim Conrad

Colin McLaren, princezna Diana (a.z.), Richard Canal (rozprávač)

Australský detektiv prověřuje v Paříži autohavárii, při které zemřela princezna Diana. Je si jistý, že její smrt nebyla nehodou. Chce zjistit, kdo nebo co způsobili autonehodu, při níž princezna zahynula... 31. srpna 1997 se princezna Diana, její přítel Dodi Al-Fayed a jejich řidič Henri Paul stali nešťastnými oběťmi tragické dopravní nehody. Okamžitě se rozpoutal chaos. Výpovědi svědků si podezřele protiřečily. Ze všech stran začaly létat vážná obvinění z vraždy. Vynořily se hrozivé konspirační teorie o tom, proč ve skutečnosti Diana musela zemřít a kdo si objednal její smrt. Detektiv Colin McLaren, který uchvátil celý svět filmem JFK: Nezvratný důkaz, nejdříve sledoval vývoj situace s odstupem ze svého australského domova. Dokázal se oprostit od všudypřítomného žalu, který zaplnil média, a všiml si neschopnosti policejních vyšetřovatelů. Vědomí, že důkazy z místa činu rychle mizí, ho přimělo co nejdříve nastoupit do letadla. V Paříži se začal probírat zmatkem falešných stop, zrádných činů a zpackaného oficiálního vyšetřování. Dramatický napínavý investigativní dokumentární film Smrt princezny Diany: Záhada vyřešena zachycuje, co se mu podařilo zjistit, a odhaluje pravdu o jedné z nejznámějších tragédií naší doby. (TV Prima)

Skuby47

Zajímalo mne, co vypátrali dokumentaristé o tragické nehodě, k níž došlo před dvaceti lety a zda se podařilo něco objasnit. Na konci dvouhodinového dokumentu, jsem věděla to, co na začátku. Rekonstrukce dopravní nehody, při níž přišla Diana o život, byla dokumentována se značným časovým odstupem a byla prezentována jen úvahami. Řeči, řeči, řeči. Byly zmíněny a zcela popřeny spekulace, že se jednalo o spiknutí britských zbrojařských koncernů a vývozců zbraní, proti nimž Diana bojovala, stejně jako že se jednalo o akci anglické královské rodiny, která se nemohla smířit s tím, že matka následníka britského trůnu se chystá provdat za bohatého egyptského podnikatele Dodiho Al-Fayeda. Kromě podrobného rozboru autonehody jsme se nic nového nedověděli. ()

Evan7

Súhlasím so Skuby47. V názve sa píše záhada vyriešená, ale nemal som pocit, že prišli k nejakému záveru. Skôr otvorili viacero hypotéz. ()