Co všechno dokáže zamilovaná dívka, aby si vyvzdorovala svou lásku, je obdivuhodné. Trochu prostoduché dílko vypráví o tom, jak se mladý úředník zahledí do dcery svého představeného, avšak slibně se vyvíjející vztah naruší movitější nápadník. V jedné ze svých prvních rolích tu vystupuje Lída Baarová. (oficiálny text distribútora)

lucascus

Silně průměrný film, který se ničím nevymezuje z produkce prvních zvukových filmů. Film nezachránil ani i zde humorem sršící Hugo Haas. Oko filmového fanouška snad potěší Lída Baarová ve své první roli. Bohužel hereckým výkonem nezaujala (ano, už ve své první roli silně přehrávala, hereckou školu dostala až v Německu a teprve od té doby točila solidní snímky i u nás), jediné co mě tak potěšilo, byl záběr, který nám ukázal jak se slavily vánoce - tedy krásně ozdobený vánoční stromeček s řetězem a tenkými voskovými svíčkami a do toho zpívaná koleda "Narodil se Kristus Pán" - jaké štěstí, že aspoň to se nezměnilo. ()

Vesecký

Hodně, hodně jsou na tomto filmu znát tápavé počátky zvukového filmu. Vidíme tu už velmi vyzrálé herectví Huga Haase, proti němuž Vladimír Borský je ubohý amatér, který ostatně jako herec patřil vždy k těm podprůměrným, ač byl často obsazován. Jeho herectví občas až drásá nervy, jak je přehnané, upjaté, strnulé... I začínající Baarová, která také trošku přehrávala, je proti němu již skutečná herečka. Milá role bytné Emilie Sedláčkové, tyhle herečky, dobré staré mámy v českém filmu, jsem vždycky miloval. Ovšem i Emanuel Hříbal, který si zde rád vypil a svou fajfkou určoval čas strávený v úřadě... Adolf Dobrovolný, to je především portrét nestora českého rozhlasového vysílání, stejně jako pro samotného Ignáta Herrmanna je tento film cenný z historického hlediska. Samotný příběh je prostinký, Ignát Herrmann použil mnohé lepší náměty včetně toho nejlepšího - U snědeného krámu. ()

MirecRKK

pre mna je toto klasicky 3,5* film lenze clovek sa potom nevie rozhodnut ci pridat nasilu alebo ubrat, tento krat som sa rozhodol pridať, lebo Lída Baarová ako nováčik vo filme podala veľmi dobrý výkon, páčil sa mi príbeh, páčil sa mi koniec, páčili sa mi rozhovory a páčilo sa mi zobrazenie vtedajšieho života, či už bežného, vianočného, novoročného ()

Karlos80

Sentimentální příběh z Malé strany z dob Císařského Rakouska. Námět k filmu byl vytvořen podle románi od Ignáta Herrmanna, kterého můžeme osobně vidět i v prologu filmu. Opět velmi osobitá a svérázná Haasova (kancelista Vokoun) figurka, která byla vidět skoro na každém kroku a skoro v každé důležité situaci. "Tak abych kvůli vám zas teď přendával to cigáro":-) Objevili se zde také dva debutanti mladičká sedmnáctiletá Lída Baarová (jako Viktorka Švarcová, byl to její první filmový úspěch), navíc pak tuto roli vyhrála konkurzem a sedmadvacetiletý Vladimír Borský (resp. jen debut ve zvukovém filmu, poprvé si zahrál už v němém filmu Prach a broky rok 26'). To je tak všechno, ale za pozornost film určitě stojí. ()

dr.fish

Primitivní zápletka o štěstí jednoho kancelářského myšáka. Hugo Haas zase baví obecenstvo a nebýt něho, bylo by to asi k uzoufání nudné. Obdivuju toho člověka, kolik propadáků dokázal svou přítomností zachránit. Tempo vražedně pomalé. Lída lehce obtloustlá a teprve naznačující jakési grimasy, a už vůbec ne herectví. Ale nezatracuji. 60% ()

• Lída Baarová (Viktorka), vtedy konzervatoristka v druhom ročníku, sa prijatím úlohy vo filme previnila voči školskému poriadku, ktorý študentom prísne zakazoval účinkovanie v divadle a vo filme. Učiteľov chcela oklamať pseudonymom, ale zbytočné, spoznali ju. Zo školy odišla dobrovoľne, ale meno Lída Baarová, ktoré sa vtedy prvý raz objavilo vo filmových titulkoch, si už nechala. (Raccoon.city)
  • V januári 1931 sa v časopise Rozpravy Aventina objavil krátky stĺpec od vydavateľa Otakara Štorcha-Marien, ktorý sa rozplýval nad recitáciou slečny Babkovej. Onedlho mu nato telefonoval režisér Miroslav Josef Krňanský, že napísal do rozpravy náramnú chválu na jednu konzervatoristku, ale už zabudol, ako sa volala. Vydavateľ meno pripomenul a Krňavský sa za niekoľko dní objavil na konzervatóriu a tri študentky pozval na konkurz na úlohu Viktorky. Medzi nimi aj Lídu Baarovú, vlastným menom Ludmila Babková, ktorá ju nakoniec získala. (Zdroj: novinky.cz) (Raccoon.city)
  • Premiéra filmu bola na Vianoce v roku 1931 v pražskom kine Hvězda. (Zdroj: novinky.cz) (Raccoon.city)