Atari: Game Over

• USA Atari: Game Over

Na skládce ve městě Alamogordo v Novém Mexiku je údajně pohřbená nejhorší hra historie - E.T. Ta měla zničit slibně se vyvíjející společnost Atari, která způsobila zrod a inovace v herním průmyslu. O této legendě promluví fanoušci, bývalí členové společnosti i její programátor... Jednou z nejoblíbenějších moderních legend bylo tvrzení, že po neuvěřitelně negativních ohlasech na hru na motivy filmu E.T. ¬ Mimozemšťan se firma Atari rozhodla zbavit statisíců neprodaných balení tím, že je zasype na jedné místní skládce. Psal se rok 1983 a pohřebištěm se mělo stát místo poblíž městečka Alamogordo v americkém Novém Mexiku. Samotný pohřeb videoher byl posledním hřebíčkem do rakve kdysi nadějné značky Atari. O více než dvě dekády později se ukázalo, že legenda byla pravdivá. Dokumentární film Atari: Game Over popisuje neobvyklé vykopávky i vzestup, pád a poslední odpočinek firmy Atari. (TV Prima)

Real Tom Hardy

"I'VE WORKED ON LOT OF BIG COMIC BOOK MOVIES, THE KIND THEY MAKE SHITTY VIDEO GAMES OUT OF, AND I EVEN WROTE SOME OF THOSE SHITTY VIDEO GAMES." ------------ Jedna z najunikátnejších a najzaujímavejších udalostí v celej histórii herného priemyslu sa stala v roku 1983 a na svedomí ju nemohol mať nikto iný, než jeho samotní priekopníci – Atari. Tí chceli narýchlo zarobiť na úspechu Spielbergovho filmu a v rozmedzí niekoľkých týždňov prišli na trh s rovnomennou videohrou. Čo nasledovalo väčšina vie – jedna z najhorších hier všetkých čias, jedno z najväčších komerčných zlyhaní vo videohernej histórii, jeden z hlavných dôvodov pre krach celého herného priemyslu v US, no a nakoniec to najlepšie – zahrabanie a zabetónovanie zhruba 728,000 kusov kaziet tejto hry na smetisku niekde v Novom Mexiku. Čo bolo dlhé roky považované za mýtus sa o rovných 30 rokov vyvrátilo. Toto a s tým súvisiace vecičky mapuje tento doku. Komu sa nechce sledovať, ale chce vedieť viac, stačí si prejsť tieto dva Wiki články (x) (x) ()

neoBlast

Microsoft si zaplatil celkem zkušeného dokumentárního tvůrce na objednávku a přesně to dostanete - dneska jedeme na jistotu. Zak Penn by hodně chtěl vytvořit něco více než pomník, kdysi slavné značce, ale rozhodně nepřichází s ničím novým. Atari: Game Over je tedy jenom tedy jenom nudným pojednáním o hledání skládky. A ne, není to ve skutečnosti tak vzrušující jak ta předeělá věta zní. 40 % ()

POciSEM

Dneska kdy každej drtí jednou rukou COD a druhou se drápe v prdeli,dokument o 30 let starý pařbě o který se traduje že položila herního giganta asi moc neohromí ale kdo ty doby zažil a kroutil s křehoučkym joystickem jak blázen dokud mu nezůstala v prackách jenom hromádka plastu a chuchvalec kabelů si tady přijde na svý.Atari se tu probírá od jeho počátků až po totální krach kdy v roce 83 v Alamogordu pohřbila na obrovský skládce všechno co jí s ní spojovalo včetně zprofanovanýho propadáku ETho.Hodně mě potěšilo když nakonec o 30 let později vytáhly pár neporušených kousků a mít možnost se na to osobně mrknout tak bych do toho šel.Akorát teda s jednou věcí nemůžu souhlasit.To že ta hra byla vlastně dobrá je kravina.Byla to hrozná sračka. ()

midget

Jako přehlídka historie Atari celkem nic moc neříkající nad rámec toho, že to byla jedna velká rozjetá programátorská párty. Navíc se tam mluví o spoustě arkád, který Atari nedělalo, a zároveň se nezmiňuje žádná jiná firma. Samotné vykopávání hry E.T. z podzemní skládky mi nepříjde jako bůhvíjak silný motiv na to, aby se na něm postavil celý dokument. Není divu, že si Penn musí vypomáhat dýchavičnými metaforami s Dobyvateli ztracené archy. ()

Stejšn

Nemám v lásce tyhle americké dokumenty, které jsou spíš show, ale na druhou stranu tu zaznělo hodně zajímavých věcí a objevily se tu rozhovory se zajímavými lidmi slavných jmen. Nic objevného se tu ale nedozvíme, o Velkém videoherním krachu 1983 už vůbec ne, ale dobové záběry a ukázky celkově určitě stojí za shlédnutí, přestože je to,.... no fuj, je to atari. (Jsem Amigista). ()

• Dokument mal byť pôvodne súčasťou šesťdielnej dokumentárnej série "Signal to Noise" mapujúcej históriu videohier z produkcie štúdií Xbox. Tie však boli Microsoftom natrvalo zatvorené a tak zostal iba tento diel. (Real Tom Hardy)