Malé lásky

(relácia)
  • Česko Malé lásky
Dokumentárny / Reality-TV
Česko, 2017, 50 min

V televizní sérii Malé lásky mohou diváci zblízka pohlédnout na intimní okamžiky padesáti nastávajících matek, jejich strach, bolest i radost. Poznají jedinečné příběhy porodních asistentek i lékařů, pro něž je rození každodenním posláním. Prožijí zlomové okamžiky, jež zůstávají pouze v rodinných albech, a nahlédnou za dveře, za nimiž přichází dítě na svět. (TV Nova)

herr_carter

Asi je to záměr naší komerční oblíbené tv, že za sebou servíruje dva pořady, kde hlavní role zastanou většinou sociálně slabší, až asociální občané. Na normální lidi by se totiž nikdo nekoukal, takže musí být mix analfabetních a nějakým způsobem degenerovaných jedinců, kteří tu soupeří o přízeň senzacechtivých televizních diváků a pro honorář si nechají sáhnout až hluboko do svého soukromí...........cirkus, akorát s lidmi místo zvířat......... ()

SuzieS

Po prvnim dilu si rikam, ze na dane tema a zanr je to udelane dobre :) Tomu prvnimu dilu bych dala i 5 hvezdicek. Dalsim dilum uz mozna jen tri. Na muj vkus mozna a moc "reality show", ale jinak by to nepritahlo mainstream. Ctyri v tom byli asi vic seriozni, ale i tento zpusob neni spatny. jsem zvedava, jak se to bude vyvijet. Nejvic obdivuju, ze dokazali prenest emoce. Uz u prvniho dilu jsem slzela asi trikrat. Co mi vadi, je urcita prkenost dialogu. Trochu mi to pripada jako amatersti herci v Nebezpecnych vztazich nebo u Soudkyne Barbara a tak jsem dlouho neverila, ze je to opravdu reality show s realnymi lidmi. Pro druhem a tretim dile: zacina to byt hodne podobne, hlavne treti dil me uz prisel takovy, ze uz asi nepotrebuju koukat dal. Pro mladsi holky, co to ceka je to zajimave, ze trochu vic vi, do ceho jdou. ()

Cuffini

Nestačím se divit, kam dnešní svět je schopný zajít. Reality show o porodech. Chudáci děti. Do jakého světa se to narodily. Co přijde příště? Pohřby? Nejdřív jsem si říkala, že se dozvím alespoň něco nového, nějaké rady, tipy, ale ono ani to. Je to další slátanina o soukromí a životě druhých. Jediné, co je pozitivní, tak prostředí plzeňské nemocnice, které na mě působí na úrovni. Proti které se píše petice pro porušování práv žen při porodu, který máme očividně sto let za opicema, s porovnáním s vyspělými zeměmi. Po příbězích od akt. rodiček v mém okolí na mě nemocnice působí ještě hůř, než z mých zkušeností, takže tento dokument o praskajících vejdžajnách a většinu pochybných párů a příběhů, beru skrz chování personálu jako další scifi v televizi, která nás krmí sračkama. Pardón, dáma promluvila. Kéž bych měla vždycky tak ochotné doktory, jako nám ukazuje tenhle pořad. Nejvíc smutné na tom všem je, že v dnešní době lidé neví, jak vznikají děti. Neví, jaké prostředky se používají proti otěhotnění. Neví, že když budou dělat bongo bongo huga čaga, že se jim za devět měsíců změní kompletně život. Nejsou zajištění, připravení, partnera sotva znají, duchovně a mentálně jsou sami na úrovni dítěte. Pak se divme, co se děje kolem nás. A účinkující opravdu obdivuji. Aby mě natáčel štáb při porodu celou rozcapenou, se všema hekama, potama. No ty kráso, to nemůže udělat nikdo normální.. A lidi by na to koukali a bavili se o tom v práci a soudili mě a házeli po mě kameny, vedli by řeči, tak jako to většina Čechů umí. Česká republika top ve sledovanosti seriálů typu nemocnice, kriminálky a reality show - gratuluji, to jsme to dotáhli. Naši předci by na nás byli jistě hrdí.. ()

Lukrecie

Zajímavé, ale jinak otřesné neempatické reakce okolí, že byla hodně slyšet. A ten namachrovanej dokturek Denis. Bych jim do těla pustila ty bolesti, co žena musí zažívat u porodu. Pak by kecy nebo otřesné chování neměly. Jinak musím moc pochválit úžasného tatínka, jak se mu narodil Dominik. Myslím, že se jmenoval Josef. Na porodním sále se ukáže, jak manželství a vztahy fungují. Zatím nejfunkčnější pár a nejhezčí vztah Lukáš a Jana. Takhle má vypadat podpora od chlapa, který je životní oporou! Další funkční manželství Kateřina a Karel, jak se jim narodila pátá holčička. ()

honajz2 odpad!

Hned po kapele Mirai a bytosti zvané Adam Kajumi moje nejhorší noční můra. Moje máma ten seriál naprosto zbožňuje a viděla z něj snad každý díl, takže když jsem šel okolo ní a ona na to zrovna koukala, tak jsem z toho něco viděl a už jen na základě toho mě ten pořad neskutečně vytáčí. Porod je podle mě dost soukromá záležitost, která by měla zůstat jen mezi doktory, sestřičkami, porodními asistenty a párem, kterému se má to dítě narodit. Zvěrstvo už je podle mě jen to při tom ty lidi točit a celému národu pak v televizi pouštět zrovna jejich porod, ale chápu, že do toho šli dobrovolně za vidinou peněz. Druhý velký problém je ale to, co za typ lidí tam leze. Na normální pár tam nenarazíte skoro vůbec, všechno to jsou, no... slušně jim řekněme "sociálně slabí" a za tu dobu jsem tam viděl snad jen jeden pár, ve kterém měl jeden jeho člen nad 20 let, jinak byli všichni pod. Hlavně ale vůbec nechápu, co koho na sledování cizích porodů a mimin baví, co ho na tom dojímá apod., ale ono to je taky trochu tím, že jsem v tomhle strašná zrůda a mimina mi vůbec, ale vůbec nepřijdou roztomilá a taky mi přijde, že všechna vypadají úplně stejně až na pár přehlédnutelných drobností, ale stejně mi ten koncept přijde naprosto pitomý a svým způsobem i zvrhlý. odpad! ()

• Nejdelší porod zaznamenaný v pořadu trval 24 hodin, nejkratší 45 minut. (M.B)
  • Natáčení probíhalo nepřetržitě dva měsíce. Natáčelo se ve Fakultní nemocnici v Plzni na 35 kamer rozmístěných po celé nemocnici a celkem bylo pořízeno 2250 hodin materiálu. (M.B)