Hrdina náhodou

• Slovensko Rockový zabijak (neoficiálny názov) (viac)

Starnúca rocková superhviezda Turk Henry (Antonio Banderas) je pekelne bohatý a ženatý so supermodelkou. Na dovolenke v Chile jeho manželku záhadne unesie skupina odpadlíkov. Keď sa od miestnych úradov nedočká pomoci, Turk vezme záchranu do vlastných rúk. Doteraz si dokázal sám objednať iba sendvič od hotelovej služby, a zrazu musí zanechať svoj komfortný život rozmaznanej celebrity a vydať sa do smrtiacej džungle kriminálneh  o podsvetia Santiaga, aby čelil bezohľadným banditom. A tak sa unavený rocker na staré kolená stane ešte aj hrdinom. Náhodným hrdinom... (TV JOJ)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když jsem byl na tom turné, opil jsem se v baru ve Valparaiso tak, že jsem pak chcal bez přestání sedm minut. Na majitele to udělalo takový dojem, že mi chtěl postavit sochu." - "To je skvělé! Pojedeme navštívit chrám tvých chcanek." Desperad, Zabiják, Zorro: Tyhle skvělé filmy se mi vybavili, když jsem spatřil Banderase s dlouhými kudrnatými vlasy. Tady člen postradatelných, ale šlápl vedle. Jeho postava je nudná. Písničky, které zde nazpíval uspávací. Příběh, kde mu unesenou, ale defakto neunesenou manželku... Ano dá se říct, že to je pí*ovina. Přesto mne rozesmáli vraždící lamy a had na přirození. Nečekejte žádné akční scény. Banderas tady neublíží ani mouše. - 50%. ()

Chrustyn

Simona Westa mám uloženého jako slušného řemeslníka a to převážně díky perfektnímu Con Airu, který byl jedním z akčních vrcholů 90. let. Přestože už podobnou kvalitu nikdy nenatočil filmy jako Generálova dcera nebo pokračování Expendables, také ukázali, že když chce, řemeslo má v ruce. Bohužel Gun Shy je absolutní průser a to nejen pro Westa, ale pro všechny zúčastněné. Film, který se snaží tvářit jako nástupce Despserada (Banderas, pouzdro na kytaru) je vrcholem trapnosti každou minutu a po celou dobu jsem si říkal, proč se Banderas takhle ponižuje. To jsem ještě nevěděl, že je na režisérské stoličce právě West. ()

Pythonator

Tento originální film si vyšší hodnocení zaslouží, protože Banderas je v něm prostě skvělý a na Olince se dá spočinout nejen okem. "Rockový zabiják" je název ukazující distributorskou debilitu a nenažranost, kdy na úkor logiky potřebujeme něco prodejného. Ne, tento film není o rockovém zabijákovi, ale rocková hvězda v podání Banderase je k sežrání. Zápletku to má tak ujetou a celé je to tak nezvyklé a nehollywoodské, že to nemůžu neocenit. Zabijácké lamy jednoduše nemůžete nemilovat. ()

Morholt

Některé scénky rozesmějí a jiné jsou daleko za hranou trapnosti. Bohužel ty druhé převažují. Ale upřímně řečeno pořádně nevím, co si mám myslet. Všechny postavy jsou přepálené, herci přehrávají o stošest a někdy je to tak špatné, že to vypadá jako záměr. Jenže právě ta nerozpoznatelnost to sráží dolů. Banderas se možná během natáčení bavil, ale já zase tak moc ne. 35% ()

pilarius

Ten pocit, když chcete zaplatit výkupné a v penězích se topíte, ale americká vláda reprezentovaná jakýmsi magorem vás přece prostě nenechá vyjednávat s "teroristy" i za cenu toho, že se její reprezentant sám stane zločincem. Tuctová, ač sympatická komedie, kterou můžete s klidem přeskočit. Opravdu jsou nejlepší až ty scénky při závěrečných titulcích. ()

• Natáčelo se v Chile. (BMW12)
  • V 72. minúte povie Turk Henry (Antonio Banderas), že je čiastočne španiel a čiastočne angličan. V skutočnosti je Banderas rodený španiel. (figis20)
  • Film obsahuje niekoľko potitulkových scén. (Johnny.ARN)