V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

dopitak

Klasický mustr - k policejnímu světákovi dají do služby vysírku z kanceláře, tady ovšem ozvláštněný prvky sci-fi. Ten konec už byl zase moc tahání za bačkoru (tou galaktickou pistolí se to na můj vkus příliš zjednodušilo). Potěšil dabing (Soukup, Trávníček) z dob začátků svobodného vysílání, určený pro kina, a z dílny Marie Fronkové. ()

choze

Celé to působí jako zručně natočený béčkový bad alien buddy příživník na PREDÁTOROVI 2 ze stejného roku aneb zlý mimozemšťan s cool hračkami (Huesova životní role) se zaplete do drogové války v americkém velkoměstě a je na hodném poldovi, aby ho navzdory snahám tajné služby, která chce emzáka na vojenské účely, típnul. Pár větších rozdílů se samozřejmě najde - polda tu není za osamělého vlka, ale stejně jako v dřívějším TAJEMNÉM ZLU má parťáka (zábavná buddy movies klišé icluded) a zlému mimozemšťanovi je v patách hodný mimozemský polda. Vyloženě originálním nápadem pak je intergalaktický drogový dealer čerpající drogu z lidského mozku, který okrade své pozemské kolegy dealery a je uzemněný pozemským policajtem z protinarkotického. To je zabaleno do nepolevujících pyrotechnických a hláškařských orgií (velmi vtipné jsou obě scénky s vystreslým vědcem) a naloženo na mohutná ramena Dolpha v nejlepší formě, tvořícím s Brianem Benbenem zábavně se navzájem vysírající tandem. "I COME IN PEACE!" - "AND YOU´RE LEAVING IN PIECES!" ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdy nikomu nevěř. Caineova příručka, strana jedna, kapitola první." V případě tajných služeb se tím řídím celý život a FBI se ode mne nedozví ani to, kolik holubů dokážu vytáhnout za hodinu z nosu, natož abych jí předal informace o setkání s mimozemšťanem. Ty si nechám pro sebe, protože už vím, co fetuje nebo kterak vypočítat trajektorii letu jeho cédéčka a taky ho umím sejmout kopem z otočky. Pro mne je zkrátka Caineův souboj s "debilem z vesmíru" nostalgickou véháeskovou klasikou, jejíž přímočará jednoduchost snad ani nedokáže nudit. A až mne zase jednou napadne někoho zavraždit, tak přitom rozhodně budu začínat větou: "Přicházím v míru", protože ta mě v tomto snímku bavila nejvíc. ()

Enšpígl

Dobře Dolphe vole, život se nikým nesere, tak proč by si měl mimozemšťan myslet, že on je vyjímka. Opravdu musím Dolphíka pochválit, pokud dojde na bitky nedává moc šancí a okamžitě šéfuje situaci. Film příjemně utíká, nuda nehrozí, hláškuje se, akční se, zkarátka jednoduchej, ale poctivej scífko - akčňáček z dob, kdy ještě akční filmy necenzurovali učitelé z mateřských školek. ()

Djkoma

Taková Intersonic klasika včetně dabingu, obalu a jako vždy s nejdrsnějším z drsných Dolphem Lundgrenem. Právě přes úsměvný dabing a hlášky tu není k vidění zas tak špatný nápad. Název Dark Angel/Temný anděl k tomu sedí méně než I come in peace/Přicházím v míru, což se stane oblíbenou hláškou hlavního záporáka z jiné planety. Přesto rozhodně ne pro každého a spíše jen pro milovníky "špatnosti", béček a Dolpha. ()

• Matthias Hues (Talec) měl při scénách nasazené brýle, aby nedošlo k nehodě nebo k explozivním výbuchům smíchu. (Fuhman.Dajar)
  • Matthias Hues musel zvládnuť všetky svoje kaskadérske kúsky sám, pretože filmári nezohnali žiadneho kaskadéra jeho veľkosti. (m.a.t.o.)
  • Mezi roky 1995 a 1996 se plánovalo natočit pokračování. K režii byl opět povolán Craig R. Baxley, ale pro malý rozpočet nabídku odmítl. (Fenk)