Náš agent vám poradí, jak se chovat v nebezpečných situacích. Inku, Matese, Marušku, Romana a Pepi kromě přátelství spojuje i malá figurka tajného agenta v kapse. V každém díle čelí jeden z kamarádů potencionálně nebezpečné či nezvyklé situaci (Maruška se ztratí v lese, u dveří Matesova bytu zazvoní neznámý člověk, Pepi a Roman jsou svědkem krádeže …atd.). Naštěstí je jim po ruce náš tajný agent (superhrdina), který se v případě potřeby objeví v reálné podobě. S pomocí animace nabídne dětem různé varianty řešení daného problému. Společně pak s dětmi vyloučí ty nevhodné a nakonec kamarádi dojdou ke správnému řešení. Cyklus dětem zábavnou formou nabízí konkrétní rady a pravidla, kterými je vhodné se řídit v náročnějších situacích, naučí je zachovat si chladnou hlavu, nepanikařit a hlavně preventivně v budoucnu případný problém včas rozpoznat. (Česká televize)

Teachman

Tento televizní projekt je skvělý a najde své uplatnění především ve výchově k občanství na druhém stupni základní školy. ()

mnaucz

Chování a herecké výkony nejsou moc dobré. Samozřejmě ne vždycky. Ale plný počet hvězd musím dát, protože to je naučný pořad který celkem vtipně a zábavně učí děti co dělat v různých situací a říct, že je to odpad prostě nejde. Co se týče hereckých výkonů tak chování postav je hodně odfláklé. Děti se většinou chovají stupidně a jde vidět, že na scénáři se hodně šetřilo, ale tady se to takhle nedá hodnotit. Učí to děti řešit situace se kterými se můžou běžně setkat a není to nuda. Proto dávám 4 hvězdy. ()

tsatsiki

Nehodnotím to z mého pohledu, pro mě ten pořad není nijak dobrý, ale z pohledu dítěte, které to bavit může a ještě se něco dozví.Herecké výkony jsou dobré a Jílek působí jako velký tajný agent jako sympaťák. ()