Nejnebezpečnější cesty do školy

• USA The Most Dangerous Ways To School
USA, 2013, 13x48 min

Ve spoustě zemí světa žijí děti, které neputují den co den do školy pohodlnou několikaminutovou procházkou, nejezdí za vzděláním ani autem, ani hromadnou dopravou, nýbrž musí na cestě do školy překonávat fůru nebezpečných překážek. Takové děti se nedostanou do školy jinak, než že několik hodin šlapou, přelézají hory nebo sednou do člunu a pádlují. Ale ani strach ze zimy nebo palčivého vedra, případně z dravých šelem je neodradí, protože mají před očima vidinu lepšího života. Počátek cesty k jeho dosažení je ve škole. Náš seriál divákům představí děti z Himalájí, Keni, Nepálu, Peru a Ruska. Ukáže nám, jak zvládají nejmalebnější -- ale zároveň i nejnebezpečnější cesty do školy, které se na naší planetě nacházejí. (TV Spektrum)

radomiil

Nutně bych tam výměnou zaslal podstatnou většinu našich rozmazlených fracků, aby dokázali ocenit všechno co považují za naprosto samozřejmé!!! ()

Pulper

Luxusní záležitost. Pravda, viděl jsem jen půlku prvního dílu a pak dva další, ale zbytek si určitě dohledám a nezdá se mi, že by se měla kvalita zhoršit.. Pouštěl bych to povinně všem zlobivým spratkům na našich základkách, kteří si neváží toho, co mají. Když vidíte jedenáctiletého kluka, jak se každý den plaví čtyři hodiny přes jezero na primitivním rákosovém plováku, aby se něco naučil, nebo nepálské děti, které na provizorní lanovce riskují vážnou infekci popř. rovnou smrt pádem do celkem divoké řeky, a nikdo jim není schopen postavit most, dokud nějaké opravdu nezahyne, osloví vás to, ať chcete nebo ne. ()