Nic a Worick žijí ve městě Ergastulum, které je plné všech druhů zločinců. Jejich prací je prakticky vše, pokud je za to dobře zaplaceno - vraždy i únosy, je jim to jedno. Jednoho dne jsou najati policistou na vraždu místního mafiánského bosse. Jak se ale ukáže, tato práce je ve skutečnosti mnohem větší sousto, než ke kterému se upsali. (Harroc)

Hashirama

Jedno z nejjaponštějších anime, co kdy spatřilo světlo světa, nikoliv však kontrastem brutality a primitivní animace, ale přiznanou japonskou fascinací euroamerickou kulturou - zromantizovaná představa o italské mafii, ve které všichni vypadají jak modelové a mají totálně cool jména (Worick Arcangelo, Delico, Alex Benedetto, Uranos Corsica...), všechny ženské postavy mají obří kozy a tak dále. Stylizace Evropy, kterou by žádný Evropan nevymyslel, ve které se ozývají ozvěny japonské nátury (holka s obří sekerou a lízátkem, dítě ve školní uniformě, co všechny rozseká), se kterou jde ruku v ruce nepopiratelný talent Japonců vdechnout život každé postavě, která se objeví, zasadit ji do kontextu jediným dialogem a usadit ji v bohatém a promyšleném světě, o kterém chce člověk vědět víc. Pro anime nepolíbeného člověka dost možná těžko stravitelný kousek, pro fanouška originální japonské produkce extrémně cool gangsterka s cool postavami a cool openingem a pohled na západ očima zamilované Japonky. ()

DaweForeman

Nejprve asi začnu tím, co mě tu zaujalo, což je animace, hudba, akce, postavy a držení se s nechutnostmi na minimu (oproti jiným gangsterkám). Na druhou stranu mi to nepřišlo jako něco výjimečného, kdy především bych viděl tři hodně velké mínusy a to zaprvé nepřehlednost, zadruhé zašedlost a zatřetí (nejdůležitější), že mi to přišlo jako hodně slabý odvar Black Lagoon. ()

HDeer

Už od začiatku sledovania mi bolo jasné, že Gangsta nie je tak celkom mojou šálkou kávy. Nemyslím teraz žáner, ten koniec koncov zbožňujem. Jedná sa skôr o až príliš kultové spracovanie, s veľmi pomalým rozvojom postáv. Výhrady, ne-výhrady, prvých päť epizód ma ohromilo. Mohla za to hlavne vynikajúca animácia, dialógy a soundtrack. Tu ale prišiel moment, kedy príbeh takmer zastavil a než sa znovu pohol, bolo jasné, že nestihne zodpovedať ani polovicu z otázok, ktoré vyvolal. Napokon, to muselo byť štúdiu Manglobe očividným už od samého začiatku, nakoľko všetci boli zoznámení s blížiacim sa bankrotom. Takto tu máme iba hŕbu psychopatických charakterov, nevysvetliteľný chaos a na záver nešťastne uzavretý príbeh, ktorý vôbec uzavreto nepôsobí. Obrovská škoda, do projektu som dával omnoho väčšie nádeje. Btw. Seriál má vynikajúci opening, ktorý som ani jeden krát nepreskočil. ()

Gogo333

Drsné anime ze světa gansterů. Hlavní duo je super a fandíte jim hned od začátku. Anime se postupně vyvine do pěkný řezničiny a k tomu se přimíchá historie postav a o zábavu je postaráno. Jen škoda, že anime končí v tom nejlepším. Navíc je Gangsta poslední anime studia Manglobe, které zbankrotovalo. Smutné, ale aspoň se studio rozloučilo s povedeným anime. ()

Zíza

Velmi pěkně zpracované, líbilo se mi prostředí, ani příběh nebyl špatný, postavy rozhodně zajímavé... problém ale zřejmě je v tom, že mě to nechytlo natolik, abych udržela pozornost. Trvalo mi víc jak půl roku, než jsem se dostala k poslednímu dílu... Pokud máte rádi gangsterky, špínu, pot, přestřelky, podsvětí... směle do toho. Ale pokud vám to – zřejmě asi tak jako mně – nic moc neříká, tak si myslím, že je to ztracený čas, který můžete věnovat jiným anime. ()