Tisíc a jedna noc III – okouzlená

(festivalový názov)
  • Portugalsko As Mil e Uma Noites: Volume 3, O Encantado (viac)

V závěrečném díle Tisíce a jedné noci se Šeherezáda, uvědomující si tíhu svých historek, stále více obává o život. Na popud svého otce se rozhodne příběhy odlehčit a Krále jimi opět získat a okouzlit. Nejrozvernější a nejhravější část filmové trilogie režisér věnoval své osmileté dceři Carolině s přáním, aby až vyroste, film zhlédla, aby ji inspiroval a aby byla šťastná. (MFF Karlovy Vary)

DH3Factor odpad!

Bohužel musím nesouhlasit. Tady to spíše vypadá na nepovedený trip režiséra sjetého kokešem, který se nemohl rozhodnout co natočit. Dílu neupírám jistou dávku nechtěného humoru, jež mi několikrát polechtal bránici, ale jinak jsem do poetického života pěnkav a Portugalců k vlastní lítosti nepronikl. ()

Dr.Kongo

V podstatě musím souhlasit s ext. recenzí Jiřího Angera. I. díl vzbuzoval očekávání a a přes mnou úplně nepochopenou kolážovitost měl určitě silné momenty, II. díl se třemi příběhy mě nadchl (zejména prostřední epizoda soudního procesu), ale III. díl počínaje nekonečnými pěnkavami, to sice nebylo úplné peklo, ale nenašel jsem v tom pro sebe až do konce už nic. Takže jako celek...nevím. ()

Ligter

Děkuji Trafficovi, že už si rezervoval místo pro komentář. Málem už se mi chtělo něco napsat... ale jak nad tím přemýšlím, tak podobný - narativně skutečně komplexně-komplexní - počin asi nenechám taktéž bez odezvy. ()

WillBlake

Během první projekce celé trilogie jsem se utopil v patosu, během druhé – s odstupem několika měsíců – mi došlo, že se jedná o jedno z největších filmových děl naší doby. Závěrečná metafora s polapeným džinem dokonale rámuje Gomesovo svědectví o portugalské společnosti v pasti. ()