Filmové hviezdy nezomierajú v Liverpoole

(festivalový názov)
  • Česko Filmové hvězdy neumírají v Liverpoolu (viac)

Snímek natočený podle memoárů Petera Turnera sleduje hravý, ale vášnivý vztah Turnera (Jamie Bell) a výstřední oscarové herečky Glorie Grahameové (Annette Beningová) v roce 1978 v Liverpoolu. Zpočátku bezstarostná a nekonvenční milostná romance mezi legendární femme fatale a jejím mladým milencem rychle přeroste v hlubší vztah, v němž je Turner ten, u koho Gloria hledá útěchu. Jejich vášeň a touha po životě budou prověřeny vnějšími dramatickými okolnostmi a dvojici čeká na společné cestě série velmi nečekaných událostí. (Cinemax)

rikitiki

Nudné, na přeskáčku natočené melodrama, kdy mi připadá, že ty nejzajímavější části vynechali a jen je zmínili v dialozích. Nejlepší na celém filmu byla závěrečná autentická scéna, kdy Gloria Grahame převzala Oscara a sladce řekla jen: "Thank you so much!", popadla sošku a před ohromeným publikem opustila pódium. Ta holka měla styl! ()

mac000

Anete Benningová je skvělá jako Gloria Grahame. V souvislosti s natáčením měla příležitost setkat se s herečkou Terry Moore, starou přítelkyní Glorie, která hrála její nevlastní matku v Kazanově dramatu "Man on a Tightrope"(1953). Annette Beningová se od Terry dozvěděla, že Gloria Grahame si chránila své soukromí a nikdy se nebavila o svém manželovi nebo rodinném životě tako takovém. Byla také velmi tvrdohlavá a podle jedné historky se prý režisérovi Elia Kazanovi podařilo rozplakat Glorii pro jednu scénu ve filmu teprve tím, když jí řekl, že její filmová partnerka Terry Moore je lepší herečka... ()

slunicko2

Nijaký film drží nad vodou herecká dvojice. 1) Příběh podle skutečných událostí je natočen podle knihy Petera Turnera (ve filmu Jamie Bell) Film Stars Don´t Die in Liverpool._____ 2) 59letá Annette Beningová je příjemná herečka a na 31letého Jamieho Bella bych se s radostí koukal, i kdyby si to rozdával s hrošíkem liberijským ._____ 3) Zaujme i výborná hudba 42letého Joshe Ralpha. ()

Pavlínka9

Po skončení filmu jsem jen řekla jak to bylo krásné. Bylo to tak krásné. To propojení mezi postavami Glorie a Teda. Ty tiché chvilky, které byly ve filmu v pravou chvíli a přesně načasované a dlouhé jak bylo potřeba. A že někdy hodně dlouhé - tohle mám ráda, že se toho režisér nebojí a Jamie Bell za mě odvedl krásnou práci. Ten film je hodně smutný, citlivý, za mě skvěle uchopený a když vám to v průběhu filmu začne zapadat do sebe a uvidíte tam i tu druhou stránku a pochopíte, proč to udělala...Nejen mě v kině tekly slzy po tváři. A nejen jednou. Oprávněně. Nestydím se za to a jsem ráda, že vznikl takhle skvělý film. Prosím - ať tento film jen neumře někde v nepaměti.. ()

ibeh

Čekala jsem možná trochu více. Film občas zklouzával do klišé scén a příliš tlačil na emoce. Herecké výkony obou hlavních představitelů však byly výborné. Hudba a reálie přelomu 70. a 80. let byly také vydařené. Jako bonus jsem viděla stále roztomile ušatého a sympatického Billy Elliota po 18 letech společně s jeho učitelkou tance, skvělou Julií Waltersovou, která mu zde hrála matku :) ()

• Kdykoliv jsou ve filmu k vidění snímky s Gloriou Grahame, jedná se o původní záběry, nikoliv přetáčky s její představitelkou, jak se v dnešní době často dělá. (hansel97)
  • Natáčelo se od konce června do začátku srpna 2016 v Londýně a Liverpoolu. Všechny scény odehrávající se v Americe byly natočeny ve studiu Pinewood Studios v Buckingham Shire. (hansel97)