Lidský vězeň ve vesmíru se seznámí s miloučkým mimozemšťanem, který dokáže zničit planetu, a vydá se na mezihvězdné dobrodružství za záchranu světa. (Netflix)

Trevor

V priebehu serie som bol viackrát rozhodnutý to zabaliť ale dopozeral som a vďaka impozantnému finále hodnotením hviezdičkou naviac, aj keď priemer jednotlivych epizód je určite nižší. Ten záver bol skrátka vynikajúci a tak nejako som zabudol na otravného Garyho a HUEa, iritujúcu Quinn či miestami trápneho Kevina, pretože nakoniec sa všetko zlé dalo odpustiť. Ešte nikdy mi tak nechybal dabing ako tentokrát, pretože čítať titulky sa mi pri prestrelkách a všetkych tých ulomkoch vo vesmíre priliš nechcelo a do 7 epizódy mi bol sympatický aspoň Avocado a Mooncake, potom už nik. A v poslednej odrazu všetci. Za záver, ale iba zaňho zhovievavé 3*. ()

Jeoffrey

To, co začíná jako hloupá komedie o jednom vězni, který je tak trochu divný se postupem času rozroste v docela povedenou vesmírnou hrdinskou odysseu s poměrně zajímavými charaktery, zábavným i napínavým příběhem, který člověka dokáže bez problémů udržet u obrazovky během celé první řady. Rozjezd je pomalejší a plný nejrůznějších vtípků, kde jen některé jsou povedené, ale jak to začne nabírat na závažnosti, tak se na to stále lépe dívá a člověk chce co nejrychleji vědět, jak tohle skončí. Na druhou stranu je to plné hrdinského patosu, kdy postavy háží jednu cool hlášku za druhou a v některých momentech to působí tak strašně přehnaně, že i v těch vážně myšlených situacích jsem se musel často až smát. Je to tak schválně? Za sebe nevím, ale k "dokonalosti" už mi tam chyběla jen klasická rozmluva mezi Hanem Solem a princeznou Leiou ve stylu "Miluji tě" - "Já vím...". Ale přesto všechno jsem se bavil, téhle show se podařilo mě na pár hodin přikovat k monitoru a vše si to vcelku užít, stejně jako třeba docenit to, že tady postavy prostě umírají, i když kdo ví co bude v druhé sérii, pokud je tedy v plánu... 7/10 ()

Jaro.Krafcik

Až tak zlé to nebolo. Nehovorím že je ten seriál taký dobrý ale na to že ide o netflix seriál kde niesu zbytočné trapne dristy, ale skúša to byť dobrým akčným sci-fi. Na spôsob strážcovia galaxie. Postavy niesu až tak dobré, hlavne Quinn a Kevin boli otravní. ale keď to porovnám s takým paradise Pd, alebo Big mouth, Final space jasne vedie a prvá séria prekvapila. Uvidíme čo prinesie ta druhá. No dám tomu čas. Posledný diel bol ale neskutočný. 4* ()

VanTom

Slapstickově ztřeštěnou, ukecanou, hyperaktivní sci-fi komedii obepíná "seriózní" vesmírná zápletka, která se rozrůstá do nečekané epičnosti. Nemohlo by tomu tak být, pokud by nefungovali zábavní hrdinové a překvapivě vícerozměrné vztahy i emoce, či pokud by zdánlivě jednoduchá, skoupá animace nedokázala vykreslit slušně velkolepé momenty a dynamickou akci (v sezónním finále ovšem přepáleně otupující). ()

mm13

Úlet, ktorý sa po bláznovstvách v prvej tretine začne čo do nálady uberať neočakávaným smerom a graduje do šokujúceho finále... ktoré je ale šokujúce len zdanlivo, pretože to prvou sériou nekončí. Každopádne dostatočne originálny a vôbec nie márny príspevok do rodiny súčasných animovaných seriálov, ktorý tentokrát kašle na prenikavejšie komentáre k nášmu svetu a vystačí si so zaujímavým hlavným hrdinom a postavičkami okolo neho (ktoré sú tu iba kvôli nemu). Pokiaľ to neskĺzne do väčšej bezobsažnosti a nedôjdu tomu nápady alebo sa z toho nestane stagnujúci kolovrátok... tak nech to pokojne pár rokov pokračuje. Uvidíme. ()

• Na konci epizody hraje skladba „Enter One“ od anglické písničkářky Sol Seppy. (Doomcourier)