Reklama

Reklama

55 schodov

(festivalový názov)
  • Česko 55 schodů (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Eleanor Riese trpí záchvatmi paranoje a je hospitalizovaná na psychiatrickom oddelení sanfranciskej nemocnice. Postupne však zisťuje, že niečo v jej liečbe nie je v poriadku, preto požiada lekárov o zníženie dávok liekov. Keď jej žiadosť odmietnu, obráti sa na právničku Colette Hughes. Príbeh podľa skutočných udalostí zo 70. a 80. rokov minulého storočia. Následný súdny proces sa stal v USA precedensom v oblasti psychiatrickej liečby. Dramatická snímka je poctou skutočným aktérkam pamätnej právnickej udalosti. (Art Film Fest)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (46)

Morholt 

všetky recenzie užívateľa

Právnická rutinka, v níž další z advokátů stojí proti molochu bez větší šance na vítězství. Nicméně v tomto případě to přeci jen působí trochu decentněji a na autenticitě přidává i to, že se tvůrci vyhýbají klasickým divadelním představením, která jsou pro filmové soudní síně charakteristická. Nicméně největší devízou je výkon Helen Bonham Carter v roli psychicky nemocné ženy, která svou roli zvládla na výbornou a to jak výrazově, tak pohybově. Všichni ostatní vedle ní působili jen jako komparz a to včetně Hillary Swank. 75% ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

"55 Steps" je podľa mňa skutočne skvelý film. Myslím si, že podáva zaujímavý príbeh, o ktorom som nepočul, má veľmi dobré dve hlavné protagonistky a chceme, aby dotiahli boj do zdarného konca. Helen Bonham Carter podáva fantastický herecký výkon, ktorý jej verím všetkými desiatimi a pritom je súčasne veľmi sympatickou postavou, ktorú chceme vidieť zvíťaziť nad nemocnicou, ktorá jej dáva vyššie dávky liekov proti jej vôli. Hilary Swank je rovnako skvelá. A je pre mňa zaujímavé vidieť ako sa z jej advokátky postupne stáva jej priateľka. A ako si snažia jedna druhej pomôcť vo svojom živote. Prípad je jedna vec, no sú rovnako schopné ovplyvniť jedna druhej aj svoj vlastný život. Neviem ako sa to tvorcom podarilo, no je to jednoznačne film, ktorý musím vysoko oceniť. Ale nielen pre jeho príbeh a herecké výkony. Myslím si, že je rovnako skvele zrežírovaný a sú tu scénky, na ktoré nezabudnem. Je v tom veľká dávka energie, film sa nesnaží tlačiť na city a byť depresívny. Má v sebe veľkú dávku optimizmu a dobrých a príjemných momentiek. Alebo dokonca šťastných momentov. A myslím, že práve tie tomu dávajú to srdce, ktoré to potrebuje, aby to celé fungovalo. Osobne film odporúčam na pozretie a rozhodne patrí medzi vysoké karty roku 2018. A verím, že to nadchne aj vás. Hodnotenie: A ()

Reklama

misterz 

všetky recenzie užívateľa

Sa čudujem, že Helena Bonham Carter nebola nominovaná na žiadnu cenu, aspoň o tom nemám žiadnu vedomosť. Hrala to výborne. Životopisný príbeh, ktorý má čo povedať a rozhodne má potenciál chytiť za srdce nejedného diváka. Dokonca zaujímavé boli aj scény zo súdneho pojednávania, ktoré mi nie vždy celkom sadnú, no dialógy mali čo povedať. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

*CARNIFEX* 

všetky recenzie užívateľa

O okamihu bezmocnosti, kedy sa stávate nástrojom tých, ktorí sú skalopevne presvedčený o tom, že sa Vám snažia pomáhať, i keď Vám vlastne napriek Vašej vôli - ubližujú. Je náročné rozpoznať okamih, kedy ľudom s poruchami osobnosti pomáhate, a naopak, kedy ubližujete. Tento "Tanec na tenkom lade" by si z môjho pohľadu vzhľadom na vážnosť prípadu zaslúžil emocionálnejší náboj. K lepšiemu hodnoteniu ho ťahá najmä herecký výkon Carterovej, ktorá má obdobné role doslova schopnosti. Dobrý, poučný snímok .. ()

sochoking 

všetky recenzie užívateľa

Filmom založeným na skutočných udalostiach zvyknem dokonca jednu hviezdičku nadhodiť, avšak toto ma nechytilo absolútne za srdce. Očakával som, že sa väčšina filmu bude zrejme odohrávať v súdnej sieni a hlavnou obhajkyňou bude Hilary Swank. Bohužiaľ, nič takého sa nekonalo. Hoci záver filmu, kedy má Colette Hughes preslov, bol pomerne emotívny, nedá sa mi ísť s hodnotením vyššie. ()

Galéria (11)

Zaujímavosti (2)

  • Premiéra filmu proběhla 7. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)

Reklama

Reklama