*CARNIFEX*

Posledná časť trilógie o vyšetrovateľovi Gogoľovi s nadľudskými schopnosťami, ktorý sa snaží dolapiť sériového vraha z temnoty, je solídnym vyvrcholením tohto temného fantasy príbehu. Výprava, efekty, skrátka celkový nádych tohto počinu, sú v porovnaní s jednotkou či dvojkou, jednoznačne na najvyššej úrovni. Keby som mal tento námet k niečomu prirovnať, nenapadá ma nič iné, ako americký predchodca v podobe "Sleepy Hollow". Spokojnosť, a i keď mňa osobne jednotka príliš nenadchla a do pokračovaní som sa musel trochu nútiť, nakoniec jednu prihodím, lebo toto fakt nie je zlý príbeh a Rusi odviedli dobrú robotu. ()

kulyk

Hohol se Strašně mstí divákovi tím, že ve vzácných chvílích, kdy je nějakým omylem vzhůru, preferuje Předkusnu Nudiprdnu Vyblitnaju  před koukatelnou Gnijnou Utopenkovou. Ze záhrobí se vrací více lidí, než tam stíhá odcházet, motivaci některých postav by pochopil snad jen sám Nikolaj Vasilejevič na prahu svého šílenství, závěrečné zvraty a zvratky zmatou i lecjakého protřelého rusoznalce. Ovšem i tak stojí celá trilogie za vidění, už jen proto, aby si divák mnul pacičky, kde a v jaké době sám žije, či, a to je ještě důležitější, že někdy až celé DNY! neomdlí. ()

Fr

,,ČEKALA JSEM  STALETÍ… A TEPRVE TENTO MLADÍK DOKÁZAL ROZPUSTIT TVÉ LEDOVÉ SRDCE...“   Nejvíc mrzí, že je to (stejně jako dvojka) jen 16+, páč to mohlo bejt dobrý, krvavý maso. I bez toho „masa“jde o fajnový uzavření trilogie, který probíhá v duchu mysteriózní romantiky.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Večery na samotě u Dikaňky“, kterou v roce 1830 napsal Nikolaj Vasiljevič Gogol, neznám. 2.) Vždycky jsem chtěl mít doma Oksanu jako fontánu.  ///  Thx za titule „peta.jashek“.              PŘÍBĚH ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

JASON_X

Velkolepý závěr temné gogolovské trilogie. Do pestrého a záživného děje se podařilo vměstnat spoustu nečekaných zvratů, černou i bílou magii, nadpřirozeno, krvavé souboje, lásku i nenávist až za hrob, třenice ukrajinských kozáků s Poláky, tajné kvazizednářské spolky, i Puškina s Lermontovem. Triky, výprava a vizuální stránka celkově jsou na špičkové úrovni. Je samozřejmé, že ruská historie, respektive realita života v carském Rusku, je popkulturně upravena v podobném stylu, v jakém se upravují americké či evropské dějiny a historické reálie ve filmech hollywoodských. Ale tenhle ruský způsob se mi líbil víc. ()

Necrotongue

Závěr trilogie byl pro mě nejslabším dílem. Kdybych měl jedním slovem vyjádřit, co mi nejvíc vadilo, bylo by to slovo překombinovanost. Já mám sice pochopení pro to, když se scénárista někdy potřebuje vyřádit, ale zase by to neměl až tak přehánět. Tady se na mě valilo jedno odhalení za druhým, dvě mé oblíbené postavy byly sprostě odživotněny, a jako by toho nebylo dost, celý příběh vyzníval ke konci do ztracena. Celou situaci pro mě zachránil až Alexandr Sergejevič a jeho Bratrstvo; tak dokonalý záblesk humoru už jsem v tu chvíli nečekal. No, už přejdu k výslednému dojmu. Finální díl byl sice nejslabší, ale celá trilogie fungovala skvěle a přes veškeré připomínky je mi jasné, že jsem Gogola neviděl naposled. To by byla škoda. Moje. 4*- ()