Nezvěstná

• USA Absentia
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2020), 22 h 31 min (Minutáž: 38–55 min)

Agentka FBI Emily Byrneová (Stana Katic) se beze stopy ztratí během stíhání jednoho z nejznámějších sériových vrahů v Bostonu a je prohlášena za mrtvou. O šest let později je napůl mrtvá nalezena v chatrči kdesi v lesích a pouze s matnými vzpomínkami na zločince, který ji unesl a mučil. Když se Emily snaží rozplést záhadu svého únosu, pokusí se také kontaktovat svoji rodinu, která se během její nepřítomnosti přestěhovala. Její manžel a kolega z FBI Nick nyní zápasí s pocitem viny, kterou si dává za to, že přestal Emily hledat, ale také za to, že k ní znovu začíná něco cítit, přestože se znovu oženil. Ve chvíli, kdy se zdá, že Emily obnoví vztahy s Nickem a svým odcizeným synem Flynnem, stane se hlavní podezřelou z řady šokujících vražd. Nick dostane nepředstavitelný úkol: vzít Emily do vazby. Aby dokázala svoji nevinu, je Emily donucena utéct. Ale čím blíž rozluštění případu se ocitá, tím většímu nebezpečí vystavuje sebe samu i svou rodinu. Dokáže Emily utéct stínům minulosti? Dokáže svoji nevinu dřív, než bude pozdě? Dokáže odhalit pravdu o svém únosu? (AXN)

Arsenal83

Castlova partnerka sa pustila do projektu, ktorý vôbec nedopadol zle. Hlavne pilot je mega upútavkou, škoda len, že ostane asi najlepšou časťou celej série. Mnoho vecí ostane nakoniec len na úrovni vaty, nemožno ale poprieť, že tu máme dosť dramatična a každá časť končí zaujímavo. Odhalenie vraha je pre diváka takmer nemožné a záver prichystá ešte malé prekvapenie. Podľa mňa slušne prevedené a trochu divákmi podcenené. ()

LondonGirl

Hoci som na Stanu Katic zvyknutá trochu inak (Vtierka Castle), rozhodne nesklamala. Je pravda, že som si musela zvykať na atmosféru tohto seriálu, ale do posledného momentu som nevedela, ako to celé je. Obviňovala som raz jednu postavu, potom druhú, tretiu... Nehovorím, že je to topka, ale podĺa mňa viac ako fajn. ()

JerryPilsen

Až možná překombinovaný děj mě udržoval až do konce v napětí,aniž bych tušil pointu.A to se počítá.Co mi přišlo otravné byly násilně vložené silné emoce a některé nelogičnosti v postranním ději.Asi by vlastní ženu nevyšetřoval sám manžel,to asi ani u nás,a všudypřítomné televizní štáby,které snad byly napřed i před policií. ()

Tosi

Opouštím tuhle chatrnou seriálovou bárku po sedmém díle a konec je mi fuk, at´se ta nádhera unesla třeba sama. Bohužel jediná postava, které jsem věřil její roli, byl bostonský detektiv Tommy Gibbs a naopak tou nejodfláklejší byla hlavní hrdinka Emily. Opravdu se nedala přehlédnout snaha její, nebo tvůrců, hlavně at´dobře vypadám. Vždyt´ ta ženská byla od druhého dílu na útěku, věčně drsnej ksicht, spala snad na ulici, nic nejedla, nic nepila, hlavu schovanou pod špinavou kapucí a když jí sundala, tak měla vlasy vyfoukaný, načesaný a tvářičku namalovanou. Škoda, tohle se teda nevychytalo a rovněž amatérský, slaboduchý přestřelky seriál hodně srazily. ()

NikiVai

Seriál jsem zkusila před pár lety, po prvním dílu jsem to vzdala, nějak mi nesedli herci. Teď jsem mu dala novou šanci. Dokoukala jsem do poloviny pátého dílu a nemohu jinak, než se s ním rozloučit i podruhé. Tady druhá šance nezafungovala. Zápletka je sice zajímavá, ale celé mi to přijde tak nějak divně hrané. Jak kdyby mezi herci nefungovala chemie a každý si hrál na svém vlastním písečku. A ta chemie nefunguje ani mým směrem. Je mi úplně jedno jestli je Emily oběť nebo pachatel nebo co či kdo za tím vším stojí. Celé mi to přijde takové chladné a chaotické. Už víc času s tímto seriálem fakt trávit nechci. ()