Nezvěstná

• USA Absentia
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2020), 22 h 31 min (Minutáž: 38–55 min)

Agentka FBI Emily Byrneová (Stana Katic) se beze stopy ztratí během stíhání jednoho z nejznámějších sériových vrahů v Bostonu a je prohlášena za mrtvou. O šest let později je napůl mrtvá nalezena v chatrči kdesi v lesích a pouze s matnými vzpomínkami na zločince, který ji unesl a mučil. Když se Emily snaží rozplést záhadu svého únosu, pokusí se také kontaktovat svoji rodinu, která se během její nepřítomnosti přestěhovala. Její manžel a kolega z FBI Nick nyní zápasí s pocitem viny, kterou si dává za to, že přestal Emily hledat, ale také za to, že k ní znovu začíná něco cítit, přestože se znovu oženil. Ve chvíli, kdy se zdá, že Emily obnoví vztahy s Nickem a svým odcizeným synem Flynnem, stane se hlavní podezřelou z řady šokujících vražd. Nick dostane nepředstavitelný úkol: vzít Emily do vazby. Aby dokázala svoji nevinu, je Emily donucena utéct. Ale čím blíž rozluštění případu se ocitá, tím většímu nebezpečí vystavuje sebe samu i svou rodinu. Dokáže Emily utéct stínům minulosti? Dokáže svoji nevinu dřív, než bude pozdě? Dokáže odhalit pravdu o svém únosu? (AXN)

JerryPilsen

Až možná překombinovaný děj mě udržoval až do konce v napětí,aniž bych tušil pointu.A to se počítá.Co mi přišlo otravné byly násilně vložené silné emoce a některé nelogičnosti v postranním ději.Asi by vlastní ženu nevyšetřoval sám manžel,to asi ani u nás,a všudypřítomné televizní štáby,které snad byly napřed i před policií. ()

NikiVai

Seriál jsem zkusila před pár lety, po prvním dílu jsem to vzdala, nějak mi nesedli herci. Teď jsem mu dala novou šanci. Dokoukala jsem do poloviny pátého dílu a nemohu jinak, než se s ním rozloučit i podruhé. Tady druhá šance nezafungovala. Zápletka je sice zajímavá, ale celé mi to přijde tak nějak divně hrané. Jak kdyby mezi herci nefungovala chemie a každý si hrál na svém vlastním písečku. A ta chemie nefunguje ani mým směrem. Je mi úplně jedno jestli je Emily oběť nebo pachatel nebo co či kdo za tím vším stojí. Celé mi to přijde takové chladné a chaotické. Už víc času s tímto seriálem fakt trávit nechci. ()

chozze008

Opět další serál se slušným potenciálem, kde psychologie postav není prostě dopracovaná (chtělo by to F.S.Fitzgeralda). Hlavní postavna po tom co prožila, je na koni dříve než bys řekl švec, žádné trauma (až na občasné reminiscence ale to jak se zdá jí nijak neovlivňuje.) A kde je můj oblíbný troll verbal? že by seriál neviděl? díky bohu, apoň jsme ušetření jeho zvratků. Ale jinak takhle odmyslete si to trauma a vemte to jako honbu za pomstou a když nebudete náročný budete se bavit jsem u 8 dilu ZTRATA CASU, NEPOUSTET rozhodne neholdam pokracovat v dalsich sezonach ()

Trajektt

Po třech sériích a bezmála šesti dnech, co jsem vejral na tento kriminální seriál s originální zápletkou jsem konečně dokoukal poslední díl a můžu doporučit všem budoucím divákům, kteří mají rádi napětí, nečekané zvraty a honbu za sériovými vrahy, kteří se tu v těch třech sériích několikrát vyskytli. Mnozí z místních recenzentů psali svůj komentář po první sérii, kde nebyla vysvětlena pointa. Ta byla samozřejmě vysvětlena až v posledním díle poslední série. Někteří to vzdali po třech dílech, tak nechápu proč hodnotí celý seriál, když viděli jen tři díly a nemohli nic pochopit, protože celý seriál je vždy rozkouskován do jednotlivých sériích, tak aby to vše nakonec zapadlo do závěrečné skládačky. Tento seriál, tedy jenom prvních pár dílů první série je přesně o tom, jak se píše v obsahu a pak musíte pozorně sledovat, aby jste pak nepsali takoví nesmysly jako většina zdejších chytrolínů, kteří se na to dívají jen na půl oka. Hlavně píšu o tom, že komentují hlavní hrdinku a její chování po té, co byla šest let vězněna. Kdyby to sledovali pořádně, tak je to tam vysvětlené, proč se tak chovala. Ona celá ta její famílie byla tak trochu podobná rodince, kterou jsme mohli vidět v americkém seriálu Takoví normální Američané akorát, že to nemělo ten politický podtext. Samozřejmě, že to mělo slabší chvíle, ale celkový koncept byl dodržen až k překvapivému konci. Hlavně mě tam moc nebavili ty rodinné vztahy a pár postaviček tam bylo nadbytečných. Ale celkově jsem spokojen a dávám tomu něco přes 70%. ()

Teron

V první řadě naprosto rutinní krimithriller se všemi očekávanými zvraty, nástroji, objevy a postupy i postavami. Nebýt Stany Katic, pravděpodobně by tahle jednorázovka totálně zapadla. Už někde od poloviny jsem to proklikával a bylo mi naprosto jedno, kdo má co na triku a kdo je s kým jak propojený, protože ve finále šlo označit prakticky kohokoli a stačilo jen natočit pár flashbacků. Plusem budiž opravdu dobrá hudba, ten motiv se fakt dostane pod kůži, ale je to z celé série asi to jediné. ()