Jakumo tacu

• Japonsko 八雲立つ (viac)
všetky plagáty

Hlavní hrdina Kuraki se rozhodne vzít své rodinné dědictví, posvátný meč, na festival Shinnanagi, kde ho plánuje nechat očistit posvátným rituálem. Na festivalu je však okouzlen nádhernou tančící kněžkou, ze které se nakonec vyklube syn vlastníka starodávného sídla, Nanachi, který Kurakiho a jeho společníky v sídle přivítá následující den a umožní jim prohlídku místa pro natáčení dobového filmu. Nanachi a Kuraki si při prvním setkání nepadli moc do oka, postupem času ale zjistí, že oba mají něco společného. Dokáží rozpoznat přítomnost duchů, živých stínů a jiných pro mnohé nepostřehnutelných entit. Vše se ale zvrhne při nočním rituálu, kde se Nanachi má stát novým šamanem. Kuraki je svědkem přísně utajovaného rodinného rituálu zahrnujícího předložení oběti k překonání Susanoově kletby. To je však tajemství, které by nikdo neměl vědět, a proto Kuraki musí uchránit svůj holý život před mečem nově nastoupeného náčelníka. (AngelLucy)

AngelLucy

Myslím si, že by to mohlo být pěkné alespoň 12dílné anime. Má určitý dějový potenciál, který se ale ve dvou ovách stihl pouze nastínit. Dávám slabší 4, protože se mi líbilo, jak si autoři poradili s tak krátkým časovým intervalem, aniž by nás přeplnili informacemi, a zároveň umožnili, abychom alespoň zběžně mohli zachytit zamýšlenou zápletku. Vytkla bych tomu asi jen to, že plakát nevystihuje moc hlavní postavy, ve zobrazené formě byly jen "zmíněny" v rámci několika minut. Divák by se také měl trochu obrnit, pokud se dostává poprvé do světa kněžek a posvátných mečů - hodně jmen a klanů. Naštěstí byly ale jen perličkou celkového děje. ()