Neznámá Asie

• Nemecko Geheimnisse Asiens - Die schönsten Nationalparks (viac)

Putování po málo známých koutech Asie nás zavede za jedinečnou přírodou a zajímavými živočišnými druhy... Nejkrásnější asijské přírodní rezervace mají jedno společné. Na rozdíl od chráněných národních parků v Evropě nebo Americe jsou to oblasti, ve kterých žijí nejen zvířata, ale i lidé. Dokumentární seriál Neznámá Asie přibližuje, jak se jim na společném dvorku daří. Seznamte se s kmenem, který se naučil žít ve stínu aktivní sopky. Poznejte muže, jenž přes den pečuje o osiřelé slony, zatímco v noci jejich divocí příbuzní devastují vesnici, kde žije. Zjistěte, jak duchové tropického ostrova Borneo přesvědčili místního imáma, aby zabránil vykácení deštného pralesa. Neznámá Asie představuje poutavé příběhy, jejich zajímavé hrdiny, fascinující divoká zvířata i překrásnou přírodu. (TV Prima)

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět, jak vypadá život na asijského kontinentu. Vhodnější je ale pustit pouze kratší vybrané pasáže, protože při zařazení celé epizody budou mít problém s udržením pozornosti. ()