V Zemi snů slaví neočekávaný příchod, zároveň se ale loučí s přítelem a každodenní život se ocitá v chaosu. (Netflix)

honajz2

Jako jo, napínavé to od určité chvíle bylo hodně. A to i přes to, že ten největší zvrat se dal aspoň trochu očekávat. Horší ale je, že celá 1.série za celou dobu předvedla skutečně jenom tohle. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako dost málo a bohužel se mi potvrdilo, že Groening nedokáže pracovat s celistvým příběhem. Snaží se o to, ale zároveň se snaží taky o sitcom a ve finále je to takový pelmel, ani ryba ani rak. Z celých 10 epizod se jen ve 3 nějak vyvíjí (a vlastně i odehrává) celistvý příběh - a do toho pořád zůstává hromada otázek nezodpovězena a za celou dobu si to ani nedalo námahu něco víc říct, jen minimum. A jelikož mě ani jedna z postav, ani celý ten svět (se kterým se taky doposud moc nepracovalo) nějak víc nezaujal, nemám náladu to sledovat dál. Plus když si představím, že mě čeká další série, kde o něco půjde jen v prvním a posledních dvou dílech a zbytek zas budou jen sitcomová vata, tak už se mi do toho vůbec nechce. Ano, pořád mě trochu zajímá, co se tam bude dít dál, co se sakra stalo s Elfem, o co jde Dagmar apod., ale asi si to radši někde přečtu, než abych to dál sledoval. Nanejvýš tak první díl druhé série bych dal a jestli mě nezaujme, tak s tím nejspíš seknu nadobro, ale spěchat na to nebudu. Upřednostním zatím něco jiného, co by mě teoreticky mohlo bavit víc. Silné 3* ()

Martrix

Předchozí epizoda byla v mnoha ohledech nejlepší, takže jsem byl zvědavý, co si tvůrci nechali na konec. Dějový twist byl předvídatelný a pokud bylo potřeba devíti dílů, aby se k němu dokráčelo, tak můžu jen kroutit hlavou, jak málo nám Groening nabídnul. Pokud je Disenchantment určený primárně pro dospělé, tak je to velká slabota, která si druhou řadu nezaslouží. ()

Trevor

Kráľovná Dagmar je späť, čo s nevôľou príjme druhá Zogova manželka Oona. Dagmar sa rozhodne vystrojiť Elfovi kráľovský pohreb, aby sa s ním Bean mohla dôstojne rozlúčiť.Lucimu sa podarí objaviť krutú pravdu o udalostiach na hrade spred 15 rokov...Tentokrát menej humora a epizóda sa viac zamerala na dej, ale ani ten nebol príliš oslnivý. ()

Necrotongue

Závěrečná epizoda první sezóny mě příliš nepotěšila. Čekal jsem daleko větší porci humoru, ale tvůrci vlastně využili celý díl jen k tomu, aby nalákali diváky na další sérii. Já bych se na ni ale díval i bez takového zaháčkování (nebo spíš zahákování) a radši bych se víc zasmál. ()

Terezinka198

Too many triggers!!! Závěr první části série je tak famózní, jak jsem doufala. Tak nějak opravdu nemám slov a za posledních pár dílů si mě Disenchantment fakt získalo, protože konečně rozjelo příběh, který nikdo nečekal. A já říkám: Páni. Teď se jen co nejdřív dokopat k druhé části, protože scéna po titulcích mi vehnala do hlavy další otázky. ()

• Na konci epizody se nachází potitulková scéna. (Puxina)
  • Keď Luci a Zog pomocou magickej gule sledujú minulosť, môžeme na moment vidieť časostroj z Futuramy (od r. 1999), konkrétne z epizódy The Late Philip J. Fry (2010). [Zdroj: digitalspy.com] (Fauirien)