Casual

• USA Casual
USA, (2015–2018), 20 h 20 min (Minutáž: 24–33 min)

Tvorcovia:

Zander Lehmann

Hudba:

Mateo Messina

Michaela Watkins, Tommy Dewey, Tara Lynne Barr, Julie Berman, Frances Conroy, Taylor Spreitler, Eliza Coupe, Fred Melamed, Andy Buckley, Teri Andrez (viac)

Tento na Zlatý glóbus nominovaný komediální seriál, jehož autorem je Zander Lehmann a producentem Jason Reitman (režisér filmů Lítám v tom a Juno), zkoumá komickou i rozpačitou dynamiku současných rodin a vztahů. Nedávno rozvedená Valerie se s její šestnáctiletou dcerou Laurou nastěhují k bratrovi Valerie, zarputilému starému mládenci a specialistovi na náhodné známosti Alexovi. Společně se navzájem vyučují, jak se orientovat v bláznivém světě milostných vztahů a mezitím se pokoušejí vychovávat Valeriinu dospívající dceru. (HBO Europe)

Handle

1. SÉRIE (60 %): Nenáročná oddechovka, která však nepřináší naprosto nic nového a zcela jistě zapadne mezi ostatní počiny ve svém žánru. Casual se sice ve většině ohledech pohybuje kolem lehkého nadprůměru, ale naprosto v žádném ohledu nezazáří ani nenabídne jedinej zajímavější moment. Což je možná největší problém seriálu, protože vás v podstatě ničím doopravdy nezaujme, pouze vás jakž takž uspokojí (to já někdy radši beru - dejme tomu - slabší scénář na úkor špičkové režie). Nicméně dám druhé řadě pravděpodobně šanci, upřímně ale ne kvůli kvalitám seriálu, ale jednoduše protože těch 25 minut skvěle funguje jako pohodová kulisa k vypnutí mozku. Mám pocit, že teď už mě druhá řada tedy může jenom překvapit... :) // 2. SÉRIE (70 %): Dobrý! Upřímně jsem neočekával nic víc než tu pohodovou kulisu, ale musím říct že spoustu příběhových linek v této řadě mě vyloženě zajímaly, takže minimálně scénář byl výrazně lepší než v první řadě. Jen mi teda přišlo, že zhruba ve druhé třetině to už pomalu ztrácelo dech, nicméně i tak jako celek o něco lepší než předchozí série. Pokud si další řada udrží alespoň takovou kvalitu, zvedám v pohodě hodnocení. Zatím je to ale pořád spíš na 3,5*. // 3. SÉRIE (65 %): Téměř na úrovni méně záživné první řady. Přišlo mi to, jak kdyby už tvůrcům trošku docházel dech a už moc nevěděli, co vlastně vyprávět. Z Valerie navíc začali dělat protivnou ženskou a celé to navíc šlo odnikud nikam. Vyloženě nic špatného tam nebylo, jen byla celá řada v podstatě bez jediného výraznějšího momentu, který by stál za zmínku. // 4. SÉRIE (65 %): Taková ta typická úroveň seriálu, no, nic novýho vám k této řadě asi neřeknu. Čekal jsem sice, že alespoň závěrečná řada vyždíme trochu víc, ale vůbec. Prostě neurazí nenadchne. Obecně se na to fajn koukalo, ale vlastně mi sledování tohodle seriálu nic moc nedalo. Za mě je to opravdu "jen" na slušný tři hvězdy a je mi úplně jasný, že za měsíc si už nevybavím jedinou scénu. Neva, alespoň to byla sympatická oddychovka. ()

Nyck

Po první sérii můžu říct, že to není špatné, ale jednotlivé díly se vyznačují kvalitativní nevyrovnaností. Některé jsou výborné a lze je srovnat se zmiňovaným The Catastrophe, jiné vyšumí do prázdna a některé mě ani moc nebavily. Naopak mě baví postava Valerie, která je dle mého nejpovedenější z celého ústředního tria a řekl bych i nejlépe zahraná. Určitě budu pokračovat, protože se na Casual docela dobře kouká, ale prozatím za 65 %. ()

keoma26

Slo to definitivne do sracek jeste driv, nez se to z nich stacilo vyhrabat. Pro me osobne je celej serial jen radoby intelektualni variaci na Californication, takze pres celou tu sofistikovanost a predstiranou otevrenost pusobi vlastne vic odporne, coz je teda asi to nejvetsi umeni, kteryho tvurci ve vysledku dosahli. ()

BarryLyndon

Naprosto poprávu se tahle konverzační dramedy (drama je tam opravdu hodně odlehčené) objevovala na x loňských cenách coby nej seriálová komedie. Do půlky prvního dílu jsem si říkal, v čem že je to tak dobré, za dvě hoďky a něco jsem zařval nahlas, když jsem zjistil, že to má jenom 10 dílů..... Naštěstí 2: řady comming very soon. *:+* Ústřední hrdina je možná nesympatický (záměrně?), ale třeba ulta cute mladá variace na Christinu Ricci se jménem Tara Lynne Barr to bohatě vynahrazuje. *:+* Nejvíc jsem si asi oblíbil Leona, to jsem šel do kolen kdykoliv se objevil v záběru, hodně zábavná a originální postava. Jestli jsem vás ještě nenalákal, tak tu Eliza Coupe s místními kdysi velmi oblívených Happy Endings ukáže kozy. Ke konci to poměrně dost šlape do pedálů a jak jsem si říkal, že to je jenom hodně fajn, tak to opravdu zraje a dost možná půjdu z nějakých 8/10 výše. V podstatě je to trochu vtipnější a méně trapná verze gilmorek s větším zaměřením na mužské publikum. Není to Orange is The New Black nebo Shameless, ale pořád je to strašně super *:+* ()

veru_needy

Casual mě baví proto, že je originální. Možná, že si většina lidí řekne "a co je originálního na rodinném dramatu?". Já nevim, možná to, že seriál sleduje průběhy životů 3 hlavních postav. Alexe, pohledného, přesto zoufalého beznadějného romantika, který nemá jak štěstí v lásce, tak celkově v životě. Jeho sestry Valerie, matky procházející si jakousi krizí, která ráda všechny své problémy řeší sexem a pouštěním se do vztahů, ze kterých pak nemá jak vybruslit. A její dcery Laury, která je jako každý druhý teenager wild & free spirit, který se rozhodně s ničím nesere a nenechá si do ničeho kecat. Chápu, že originalita má k tomuhle hodně daleko. Ovšem při sledování vám to nakonec ani tak nepřijde. Tím, jak se totiž životy danných postav hezky proplétají, a tím jak nejsou díly zbytečně zdlouhavé a táhnoucí se, je pak divák ve výsledku i celkem překvapen. Plus, nechybí skvělý humor, sarkasmus a ani swearing není tomuto seriálu cizí. - "Sometimes you want something so bad, you construct this fantasy that it's all going to work out. And it never does." ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (viac)