Noonkkot

• Južná Kórea 눈꽃 (viac)
všetky plagáty

• Seriál není jen jedním z celé řady jihokorejských romantických dramat se všedními zápletkami a očekávanými zvraty. Celý koncept stojí na velmi úspěšné knižní novele 'Flower In Snow' z roku 1992 jihokorejské novelistky Soo-hyeon Kim. Ta platí za jednu z vůbec nejtalentovanějších tamějších novelistek současnosti. A je to možná i díky tomu, že, jak sama uvedla v jednom poskytnutém rozhovoru, nepíše mozkem, nýbrž svým srdcem. "Všechny postavy jsou doslova jakýmsi ztělesněním mně samotné. Dostanu se pod kůži každému z nich a píši o jejich životě, intimním i všedním. Děláte-li to jen svým mozkem, postavy nikdy nedostanou takový život, jako když to děláte srdcem."  Její novela byla dokonce i zfilmována. A to v roce 1991, coby filmový snímek, kdy se v hlavních úlohách objevila charismatická herecká dvojice Mi-yeon Lee a Jeong-hee Yoon. A protože se ani v tomto případě nedalo předpokládat, co se stane, nabídnutou roli Yeong-chan Ha ještě před natáčením odmítl Chang-min Max i Jin-woo Park. Proto se v roli až jako třetí jmenovaný objevil jihokorejský herec Ki-beom Kim. A na závěr připojím jeden malý dovětek. Každý, komu se tahle televizní série zalíbila, musel oželet její krátké trvání, neboť, i přes prvotně avizované plány, sahající mnohem dál, bylo vše zkráceno díky mediálnímu skandálu jednoho z hlavních aktérů jen na šestnáct dílů. Vše se týkalo veřejně známých pomluv herecké hvězdy Chan Lee, který se tak po dvanácti oficiálních dnech rozvedl se svoji tehdejší manželkou, jihokorejskou herečkou Min-young Lee. (Conspi)