O zlatém dešti

Hudba:

Patrik Ulrich

Pavel Liška (rozprávač)

Hanka_M

Ten příběh mi trošku připomíná způsobem vyprávění Werichovo Fimfárum, animace je taková americká, což mi k tomu úplně nesedí, ale možná je to jen můj dojem a také tím, že jsem z jiné věkové kategorie. Liška byl fajn nápad, nechápu proč tahle pohádka někde neběží, nebo prostě není známá dětem apod. Nekvalitní díla mají neustálou distribuci a tyhle poklady nikdo nezná. Naše země je fakt postavená na hlavu, jsou to takové "Hradubice", jako v pohádce. ()

Barila

Nádherná pohádka s milou pointou. Pavel Liška dává pohádce ještě větší lidskost a přirozenost, skvělá volba vypravěče. Například ještě dlouho po zhlédnutí mi v hlavě zněla dokonale řečená věta: "No, právě, protože tam prší." Líbí se mi jednoduchost a výstižnost animace, ale zvolila bych jiný styl (artovější, nebo loutky). Perfektní vystižení charakteru postav: zlá Marta s úzkým obličejem, propadlými lícemi, zlověstným obočím a červenými šaty. Kominík Štístko naopak s milým výrazem, smutnýma očima i podobenství zlatníka je velmi výstižné. Důvtipný scénář. Mrzí mě, že se taková pohádka nevysílá v televizi, děti by určitě oslovila. ()

Tom_Lachtan

Je to taková malá, sympatická, fajn pohádka, která jen dvě chyby, bohužel, ale dost důležité. Tou první je Pavel Liška, kterého mám sice jako herce docela dost rád, ale na to, být vypravěčem pohádky, prostě není stavěnej, už jen první věc, co řekne zní asi takhle: "Tak tohle, děti, to jsou huaahuiihle" - a do teď nevím, jak se to město sakra jmenovalo. Druhá věc je animace, respektive výtvarno, protože je sice řemeslně dobře rozpohybované, ale působí velmi, velmi lacině, celé to působí jako udělané ve flashi a má to auru tu néjlevnější animace. Jakkoliv je pohádka příjemná, takové věci ji hrozně sráží dolů. Je to mimochodem absolventský film a takový by měl vypadat mnohem líp. --->https://www.youtube.com/watch?v=2C14cZx1xGg<--- ()

5tipes

Námětem i scénářem velmi zajímavá a netuctová pohádka s hořkovtipnou pointou, velmi kvalitně zpracovanou hudbou po harmonické i melodické stránce, s nevtíravou animací a příjemně originálním vypravěčem. Dokážu si v tomto stylu předsavit i celovečerní animovaný film. Lehká satira, inteligence a nápad - to je pohádka O zlatém dešti! Přál bych tvůrcům mecenáše! ()

easaque

2* dvě hvězdičky téhle krátké kreslené pohádce dávám jen z důvodu, že se jedná o absolventský film. Neznamená to že je špatná, ale její příběh je na můj vkus moc naivní a všechny zázraky jsou jakoby zadarmo a myslím, že jen slušné chování ke štěstí a bohatství určitě nestačí. Animace taky nestojí za zlámanou grešli, tak co by vlastně chtěli. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()