Přitažlivost vyústící ve společné setkání hlavních hrdinů, které bude mít pro ně i jejich rodiny dalekosáhlé důsledky.
Seriál od producentů a scénáristů Harryho a Jacka Williamsových, držitelů nominací na ceny BAFTA a Zlatý glóbus, vypráví příběh jedné noci, která Lauře Newellové (Joanne Froggatt) a Andrewovi Ellisovi (Ioan Gruffudd) navždy změní život. Laura je inteligentní a zanícená učitelka, která se otřepává z nedávného rozchodu a není si jistá, zda bude ještě v životě s někým chodit. Andrew je renomovaný chirurg, jehož syn studuje na Lauřině škole. Jejich počáteční přitažlivost vyústí ve společné rande. Ani jeden z nich si však plně neuvědomuje, jak dalekosáhlé důsledky bude pro ně a jejich rodiny tohle zdánlivě nevinné setkání mít. Následky jdou ruku v ruce s pravdou v tomto poutavém a napínavém thrilleru, který zkoumá dvě strany vztahu i dvě strany pravdy. Má ale skutečně každý příběh dvě strany? (HBO Europe)

yvona

Přežila jsem obě série v marné naději, že té agresivní, hysterické psychopatce Joanne Froggatt někdo alespoň pořádně šlápne do ksichtu. (Napsat "do úsměvu" v tomto případě nelze, protože má po celých 12 epizod obličej pokroucený zlem, nenávistí. a agresí. Jiné emoce neprojevila) Jde o béčkovou prý kriminálku, ale místy se seriál blíží k parodii. Za zmínku snad stojí i fakt, že naprosto všechny mužské postavy, krom jediného černocha :)), jsou vychcaní padouchové, zatímco ženy  jsou jednotné, kladné a vše chápající  hrdinky. ()

slunicko2

Zajímavé...kdyby to nebylo tak natahované a rozvleklé... 1) Naopak neuspokojivě náhlé ukončení první série působí jako když do hejna poklidně štěbetajících hus vletí rozštěkaný voříšek plný vášní._____ 2) Český překlad série Liar je vzhledem k obsahu matoucí._____ 3) 1.11.2020 - Jde o jeden z mála filmů a seriálů, kdy jsem nevěděl, jak bude děj pokračovat. Neznal jsem pachatele (přinejmenším jsem si jím nebyl jistý) ani to, co přijde. Za druhou řadu 4*. ()

dalia

Mám ráda britské krimiseriály i oba hlavní představitele, nicméně tento seriál nemohu hodnotit lépe než jako průměrný. Nenudila jsem se, zvláště druhá série byla napínavá včetně pár zajímavých zvratů, ale zároveň mám i řadu výhrad. Jednak postava Laury mi byla velice nesympatická, především v první sérii působila dojmem hysterické "profesionální oběti", která je pro svou "pravdu" ochotna zničit všechny kolem sebe. Přitom její chování bylo samo o sobě velmi rizikové, na první schůzce s neznámým mužem se opije, pozve ho domů, kde pokračuje v pití, sama ho jako první políbí a ráno se probudí s výpadkem paměti a neurčitým pocitem, že byla zneužita?? Připadá mi, že ani nepotřebovala narazit na násilníka nebo vypít opiát a mohlo to dopadnout stejně s tím, že by obviňovala nějakého muže, který prostě pouze reagoval na její poměrně jednoznačné signály... Dále mi vadilo, že dokud divák nevěděl, kdo je "hodný" a kdo "zlý", chovali se i záporáci zcela důvěryhodně a mile, jakmile jsme se jako diváci dozvěděli, že je daná postava "špatná", začala se tak i chovat. To mi přišlo jako určitá neprofesionalita ze strany tvůrců. No a hlavně zpočátku seriálu mi hodně vadila ta politická korektnost, nezbytné sympatické lesbičky, černošsko-bělošské páry atd. Tvůrci si snad ani neuvědomují, jak nevěrohodně až směšně to působí. Ze samotného závěru 2. série jsem také trochu rozpačitá, policistka v podstatě pod vlivem osobní minulosti nechá obvinit z vraždy nepravého??? ()

VLADEK

Tak po takovém úvodu (1. díl) vůbec nemám chuť ve sledování pokračovat. Velmi velmi nudné, resp. dějově zatím převídatelné a herecké výkony slabé. V žádném ohledu "poutavý a napínavý thriller", jak tvrdí reklamní úvodník od HBO. Navíc tu vidím, že se plánuje 2. série...Dodíváno k prstem na převíjení kupředu a na rozdíl od sluníčka si nemyslím, že ukončení první série bylo nějaké náhlé. Joanne Froggatt typově na roli sedí, ale herecky na to absolutně nemá, na rozdíl od Ioana Gruffudda. ()

Arsenal83

Z nádejnej kriminálky sa stal nanešťastie hon na čarodejnice. Dlho som dúfal, že to bude prípad znásilnenia a divák bude napätý do poslednej časti, ako to bolo, či sa to vôbec stalo a podobne. Nakoniec však bola naplnená len politická agitka. Z mužov urobiť predátorov. Pritom "obeť" je psychicky narušená šeredka, o ktorý by ani migrant bicykel neoprel. A nielen to, ona si pozve chlapa domov, ona s ním chlastá, potom si na udalosti nepamätá, ale neváha sa tváriť, ako jej bolo silne ubližené. Ako môže človeku spôsobovať bolesť niečo, na čo si ani nepamätá? Dokonca aj zo sympatického policajta sa vykľuje tak trocha hovädo jednoducho preto, lebo je to muž. No a samozrejme je nám tu pretlačená alternatíva: Keď to s tými chlapmi nefunguje, všetko zázračne funguje v lesbickom vzťahu. Aj z dobrého námetu urobia trápnu propagandu. Zas na druhej strane sú tu aj veľmi zaujímavé momenty a záver prvej série mimoriadne navnadí na tú druhú. ()

• Seriál se natáčel mj. v Shortlands, Bromley a v místní hospodě Shortlands v Londýně. (itsp4trik)