Přitažlivost vyústící ve společné setkání hlavních hrdinů, které bude mít pro ně i jejich rodiny dalekosáhlé důsledky.
Seriál od producentů a scénáristů Harryho a Jacka Williamsových, držitelů nominací na ceny BAFTA a Zlatý glóbus, vypráví příběh jedné noci, která Lauře Newellové (Joanne Froggatt) a Andrewovi Ellisovi (Ioan Gruffudd) navždy změní život. Laura je inteligentní a zanícená učitelka, která se otřepává z nedávného rozchodu a není si jistá, zda bude ještě v životě s někým chodit. Andrew je renomovaný chirurg, jehož syn studuje na Lauřině škole. Jejich počáteční přitažlivost vyústí ve společné rande. Ani jeden z nich si však plně neuvědomuje, jak dalekosáhlé důsledky bude pro ně a jejich rodiny tohle zdánlivě nevinné setkání mít. Následky jdou ruku v ruce s pravdou v tomto poutavém a napínavém thrilleru, který zkoumá dvě strany vztahu i dvě strany pravdy. Má ale skutečně každý příběh dvě strany? (HBO Europe)

Mlle

Strhující seriál, který si pohrává hned s několika výraznými sociálními tématy (oběť vs. viník, zneužití, korupce, nevěra, zranitelné profese), aniž by přitom ztratil ze zřetele, že jde o film, tudíž primárně o divácký zážitek. Při pohledu na známá jména autorů není divu. že v akordu se skvělými herci vznikl tak charismatický výsledek. Ráda bych se ovšem nejprve zastavila u některých komentářů: Až někde uvidíte ženu, která podle vás bude „hysterická“, nabídněte jí pomoc a vyslechněte ji. „Hysterický“ je člověk, který je na hraně svých sil, je to člověk v nesnázích, který se dostal do kouta a neví, jak z něho ven. Čelí převaze lží nebo jiných útoků, často jde o člověka, který prochází setkáním se sociopatem. Ti emoce záměrně šponují, aby jejich oběť upadla v nemilost, a oni tak měli ring volný. Podobně postupují všichni, kdo jsou odhodlaní svalit vinu na jiného a zahladit vlastní provinění. Přeji těmto zdejším komentujícím, aby se nikdy sami nedostali do situace, kdy je bude v nesnázích okolí vnímat jako „hysterické“ a mávne nad nimi rukou. Bohužel právě takové reakce pomáhají pochopit, proč je tak obtížné domoci se spravedlnosti. A teď k filmu, o který tu jde především: Dějové lince ráda prominu, že si místy vypomáhá nerealistickými zkraty. Není jich zrovna málo (chlápek z CCTV centra je náhodou člověk, kterému postižená dohodila přítelkyni, takže „jí něco dluží“, suspendovaná vyšetřovatelka použije ke zjištění potřebných informací přístupové údaje kolegyně, aniž by se prozradila, atd.). Málo jich ale není hlavně proto, že seriál obecně hýří nápady a nečekanými spojitostmi, situace, které se zdají mít mnoho řešení, nabíjejí seriál neobvyklým spádem a napětím. Celé první tři díly není jasné, zda je v kauze první série oběť viníkem nebo viník obětí. Dám ruku na to, že se většina diváků v soudech splete, a to klidně i několikrát. Může to být dobrá lekce do života, ve kterém takové situace taky nejsou jednoduše průsvitné a rychlý odsudek napáchá často víc škody než užitku. Navíc to ani v reálu není tak, že by očividní zlotřilci znásilňovali bezúhonné ženy – psychopati jsou doma na všech sociálních pozicích a oběti nejsou jen dokonalé dámy bez minulosti. Když už je konečně vše jasné, začne se odvíjet drama, které je na samém konci druhé série završeno, nutno přiznat, trochu tuctovým a polovičatým výsledkem. Možností rozuzlení je však mnoho. Předchází mu kolotoč zvratů a myšlenek, zapojující do hry možné i nemožné postavy tam a zpátky, hra, která v divákově mysli spustí divokou kombinatoriku. Neváznou ani další prvky thrilleru, postup policie je až nefilmařsky realistický, tempo i produkce funguje na jedničku, ponoření se do seriálu nic neruší, dokonce ani povinné (a vesměs protivné) psychické vybočení hlavního vyšetřovatele severských noirů, jehož absence přispívá k příjemně civilnímu tónu vesměs bohatého zážitku. ()

yvona

Přežila jsem obě série v marné naději, že té agresivní, hysterické psychopatce Joanne Froggatt někdo alespoň pořádně šlápne do ksichtu. (Napsat "do úsměvu" v tomto případě nelze, protože má po celých 12 epizod obličej pokroucený zlem, nenávistí. a agresí. Jiné emoce neprojevila) Jde o béčkovou prý kriminálku, ale místy se seriál blíží k parodii. Za zmínku snad stojí i fakt, že naprosto všechny mužské postavy, krom jediného černocha :)), jsou vychcaní padouchové, zatímco ženy  jsou jednotné, kladné a vše chápající  hrdinky. ()

slunicko2

Zajímavé...kdyby to nebylo tak natahované a rozvleklé... 1) Naopak neuspokojivě náhlé ukončení první série působí jako když do hejna poklidně štěbetajících hus vletí rozštěkaný voříšek plný vášní._____ 2) Český překlad série Liar je vzhledem k obsahu matoucí._____ 3) 1.11.2020 - Jde o jeden z mála filmů a seriálů, kdy jsem nevěděl, jak bude děj pokračovat. Neznal jsem pachatele (přinejmenším jsem si jím nebyl jistý) ani to, co přijde. Za druhou řadu 4*. ()

dalia

Mám ráda britské krimiseriály i oba hlavní představitele, nicméně tento seriál nemohu hodnotit lépe než jako průměrný. Nenudila jsem se, zvláště druhá série byla napínavá včetně pár zajímavých zvratů, ale zároveň mám i řadu výhrad. Jednak postava Laury mi byla velice nesympatická, především v první sérii působila dojmem hysterické "profesionální oběti", která je pro svou "pravdu" ochotna zničit všechny kolem sebe. Přitom její chování bylo samo o sobě velmi rizikové, na první schůzce s neznámým mužem se opije, pozve ho domů, kde pokračuje v pití, sama ho jako první políbí a ráno se probudí s výpadkem paměti a neurčitým pocitem, že byla zneužita?? Připadá mi, že ani nepotřebovala narazit na násilníka nebo vypít opiát a mohlo to dopadnout stejně s tím, že by obviňovala nějakého muže, který prostě pouze reagoval na její poměrně jednoznačné signály... Dále mi vadilo, že dokud divák nevěděl, kdo je "hodný" a kdo "zlý", chovali se i záporáci zcela důvěryhodně a mile, jakmile jsme se jako diváci dozvěděli, že je daná postava "špatná", začala se tak i chovat. To mi přišlo jako určitá neprofesionalita ze strany tvůrců. No a hlavně zpočátku seriálu mi hodně vadila ta politická korektnost, nezbytné sympatické lesbičky, černošsko-bělošské páry atd. Tvůrci si snad ani neuvědomují, jak nevěrohodně až směšně to působí. Ze samotného závěru 2. série jsem také trochu rozpačitá, policistka v podstatě pod vlivem osobní minulosti nechá obvinit z vraždy nepravého??? ()

DJ Kritik

Ioan Gruffudd opäť lekár ale tento krát chirurg.  1. séria je o tom, čo sa stalo a čo nestalo. Bola Laura znásilnená alebo nie. Diely sú až po tretí poskladané tak, že sa nedá rozhodnúť na koho to slovo padne. Potom už to ide ako voda na mlyn. 2. séria je o hľadaní vinníka. Kto zabil a prečo. Všetko sa opäť zamotáva, ale tu už chýba Monk, alebo aspoň komisár Rex, lebo tak prihlúple postavy v radoch polície nedokážu samostatne ani vylúštiť krížovku. ()

• Seriál se natáčel mj. v Shortlands, Bromley a v místní hospodě Shortlands v Londýně. (itsp4trik)