RuPaul's Drag Race: All Stars

(relácia)
  • USA RuPaul’s Drag Race All Stars (viac)
Reality-TV / Súťažný
USA, 2012, 60 min

Účinkujú:

RuPaul, Michelle Visage, Ross Mathews, Carson Kressley, Alexis Mateo, Chad Michaels, Jujubee, Latrice Royale, Manila Luzon, Mimi Imfurst, Nina Flowers (viac)

Od favoritek z minulosti až po divoké darebačky. Soutěžící z předchozích řad soutěží o 100 000 USD a vytoužené místo v síni slávy. (Netflix)

jiri.twist

Už jsem zde zhodnotil dříve pár trans a travesti filmů a především dokumentů. Co ale bylo toto ... padala mi prostě brada. Ocitl jsem se v úplně jiné dimenzi, levlu. Pokud se člověk oprostí od vnitřku sebe sama, že není zcela ztotožněný s tím co vidí, neboť mě jako muži se líbí MUŽI, a ne zženštilé vykrouceninky, tak uvidí naprosto dokonalou SHOW, soutěž, reality TV, drug survivor, prostě všechno dohromady. Barvy, úžasné kostýmy, napětí a komické situace, spád, splín i civilní záběry ze zákulisí. Nikdy jsem netušil, že může být něco tak dokonalé a ještě si z toho tvůrci i účastníci dělají mnohdy srandu. A tyto lidičky poznáte, i když jsou odlíčení a v civilu, že jsou prostě úplně "odjinud", ale v některých záběrech jen na civilní obličej mi např. Phi Phi nebo Roxxxy připadali jako přitažliví muži. Úplně mě dostala úžasná scéna - rozstřel, který začíná v 36:30 minutě třetího dílu, kdy si to mezi sebou rozdávají Allysa Edwards a Detox (ten představuje figurínu z butiku). Dle sebe bych celkového vítěze zaměnil s tím, co skončil na druhém místě v osmém díle, devátý díl už je pouze réunion. Pomohly mi i přidané anglické titulky (nyní jsou již nahoře zazipované) a nemůžu jinak, tak jako vkladatel Jiřik (za což mu moc děkuji), hodnotit absolutní čistou desítkou, ba v druhém a ve čtvrtém kritériu hodnocení bych bez váhání vyplázl i jedenáctku, ale to jaksi nemůžu ... 4x10 ()

Deleatur

Slíbil jsem si, že nebudu přeskakovat a nakoukám RuPaul’s Drag Race chronologicky, ale chtěl jsem se na českém Netflixu dostupnou 5. sérií zbavit pachuti po kanadské a holandské verzi. Protože je to All Stars, tak tam prakticky nebyl slabej kus. Možná jen momentálně s tvůrčím blokem. Fantastická Snatch Game of Love (tam to Bowyer-Chapmanovi slušelo mnohem více než v kanadské porotě), až na jeden skvělé stand-upy. Byla radost koukat na rozhýbanou Coulée a poslouchat rejpy Jujubee. Spokojenost se způsobem vyřazování (nemůžu mluvit o twistech, když je to moje první All Stars), stejně tak s finálovou trojkou. Zvláště se satisfakcí pro dvě z nich (vč. vítězky). Chválím dramaturgy, že nechali diváky tápat v intrikování stejně jako hraběnky a nechali je si to vyříkat. Zarazil mě ale nepovedený sestřih z jedné RuPaulovy návštěvy "prsovny": měnil náladu tak rychle, že to mohla být jak jeho empatie, tak i hraný zájem. Přitom moment s Jujubee byl pro mě jeden z nejpamětihodnějších: "Neřekl bych, že už jsem se našel, ale už tolik netápu. Dává to smysl?" "To je gospel pro moje uši. Chci, aby to přezpívala Albertina Walkerová." A taky nechápu, proč se Cracker ještě nezbavila těch obřích paruk a boků, když ji ještě víc zmenšujou. 83% (po 1 sérii) ()

dubinak

RuPaul se rozhodl dát druhou šanci těm nejlepším z nejlepších a vzniká z toho oblíbený formát All Stars. Což by bylo ještě skvělejší, kdyby se ty série nenatáčely tak často. Takhle se sejdou tři queens z jedné řady a máme tu vlastně to, co jsme už jednou viděli. Nicméně, progres některých queens jsou tak enormně znatelné, že prostě vůbec nechápete, kde se to v nich bere. Nejlepší série jednoznačně All Stars 2, největší zklamání co se týče vítěze jednoznačně All Stars 3 a série, která ve mně vyvolala extrémně americké pochroumané hodnoty, které už se musí tahat i do reality show, bylo All Stars 4. Je zábavnější sledovat tu cestu, než rozhodování o vítězi, protože o to už tu ani tolik nejde. ()

strom-z

Přidejte někdo pls jednotlivý série :-) SPOILERY u AS6. AS1 - 50% - vynikající cast naprosto zabitej twistem, poprvé jsem na to koukal až tenhle rok a... nedokoukal jsem. AS2 - 100% - nejlepší řada všech dob, nuff said. Spolu se sezónama jako S5, S6 PEAK RPDR. AS3 - 75% - šokující vyřazení a rozhodnutí, rozhodně ne tak geniální sezóna jako AS2, ale kvalitní mid-tear sezóna jo. AS4 - 70% - dlouho povedená řada s míň vzrušujícím finále i díky jedný velmi cutthroat eliminaci. AS5 - 60% - tady už skutečně celkem únava materiálu a fáze "Rupaul's Drag Race Some Stars". Kvalitní momenty, ale vedle AS1 nejslabší All Stars. AS6 - 80% - návrat do formy! Ra'jah a Silky si prožily velmi zaslouženou "redemption arc", Kylie nádherně reprezentovala trans komunitu (a kdo viděl S3, kdy byla ještě "jen" Sonique, to musel prožívat), nepopsatelná Yara přinesla dokonalej portorickej chaos (velká škoda, že nevydržela dýl), hodně skvělejch lipsynců v čele s Laganjou/Trinity a Ginger/Mayhem... Vytouženej návrat Trinity K Bonet nezklamal <333 Škoda toho příšernýho acting challenge.  AS7 wishlist: Adore Delano, Tatianna, Peppermint, Acid Betty, Asia O'Hara, Joslyn Fox, Darienne Lake, Denali, Heidi n Closet, Utica, Kim Chi, Dida Ritz, Kahmora Hall. ()

WeeLass

Po skončení nejnovější čtvrté série All Stars musím své hodnocení bohužel snížit z plného počtu na tři hvězdičky. Jsem skalní fanoušek, ale i přesto mně celkem vadí přesycenost sérií od přechodu k VH1. All Stars jsou moc často, bylo by fajn mezi jednotlivými sériemi udělat delší přestávku, aby měli queens více času na zdokonalení. Zanedlouho se počet All Stars vyrovná počtu regulérních sérii, až nezbude jediná soutěžící, které by nebyla nabídnuta druhá šance. Poslední série byla až na pár výjimek plná soutěžících, o kterých říci, že jsou "All Stars" je přinejmenším nadsázka. Závěrečné korunování dvou soutěžících a remízová výhra byla ta poslední třešnička na dortu. Jsem zklamán. ()

• Pre finálnu epizódu štvrtej série boli nahraté rozhovory medzi súťažiacimi a predošlými víťazmi. Tieto rozhovory boli nakoniec z epizódy vystrihnuté. (dwdb)
  • Phi Phi O’Hara sa mala objaviť v prvej sérii. V čase natáčania však bola vo väzení. (dwdb)
  • Väčšinu kostýmov Trixie Mattel pre ňu vyrobila Katya. (dwdb)