Když Romanovi unesou obchodníci s lidmi snoubenku, Roman se svými kamarády z vojny se vydá po jejích stopách, aby ji zachránili, než bude pozdě. Cestou se Roman dá dohromady s Averym, policistou, který vyšetřuje obchod s bílým masem a bojuje se zkorumpovanou byrokracií, která nemá za lubem nic dobrého. (Filmbox)

honajz

Předvídatelné jak moje ponožky po třech dnech nošení. Hnedle, jak se nám nastíní rodinné vztahy, si řeknete - ten udělá to a tamto, s tou se stane to a to, no a oni potom tohle, a nakonec tamhleto. A přesně tak to je, jen se k tomu zdlouhavě propracováváme rodinnými scénami, sezeními u doktora, policistovým rozmýšlením nad danou situací. Akční scény jsou tady asi tři, čtyři, žádná nijak zajímavá a všechny v podstatě utnuté docela brzy, bez nějakých větších nápadů. Celé se to snaží o určitou psychologizaci, ale ta je jen vnější, povrchní, takže by ty postavy klidně mohli hrát Jů a Hele, a věřil bych jim to nastejno. Bruce se tady sice ukáže na déle než pět sekund, ale tam, kde hraje, se ani nedokáže pistolí pořádně trefit a vlastně sám nic akčního pořádně nepředvede - má jen ty pochyby o své práci. Holka je tady podaná jako aktivní žena, která si cestu za svobodou dokáže vybojovat sama. Jinak mně moc přitažlivá nepřišla, a fakt by mě zajímalo, jestli v Americe jsou obecně tak hnusné holky s tlustými stehny a velkými zadky a opičími xichty, které dokonce stojí překupníkům s bílým masem za to unášet. Jinak přes veškeré snahy o psychologizaci jsou tady pěkně blbé logické nesmysly, a to i na béčko, třeba že nevěstu při prvních problémech nepošlou do kytek, aby měli klid, nebo když vám několik desítek minut v klidném sousedství ostřeluje barák několika střelci, že nikdo ze sousedů nezavolá policajty, kteří by tam byli do pár minut. Dokonce ani ty ostřelované nenapadne poldy zavolat. ()

Morholt

Začalo to jako drama zabývající se válečnými traumaty, ale tenhle motiv hodně rychle vyšuměl a nastoupila prostá krimi akčňárna, ve které se dva bráchové, veteráni z Íráku, snaží zachránit sestru, kterou unesl překupník s bílým masem. Pomáhá jim ještě budoucí švagr a policista, který má díky nařízení shora svázané ruce. Rozhodně nečekejte žádnou sofistikovanou zápletku a místy je to dokonce naivní až blbé, ale má to tempo i švih a padouši tu padají po tuctech. Herecky úplně v pohodě a Hauser, kterého obyčejně moc nemusím, mi tady seděl na výbornou. Tak trošku guilty pleasure. 70% ()

Martin741

Brett Donowho ako reziser mi hovori uplne hovno, a taxom si pozrel film, ze co to da. Dalo to slusny priemer o pomste, kde sa dokonca na par minut zjavil aj samotny Bruce Willis /Die Hard seria, RED, 6th sense/. Willis ako policajt tu ma na starosti obchod s bielym masom- coz je v policajnej hierarchii dost vysoko, ale ako som kdesi pisal, najvyssie a najlepsie su vrazdy - sen kazdeho policajta, vysetrovat vrazdy - alebo aspon tam byt ako kancelarska krysa. Vysoko v policajnej hierarchii su aj protidrogove oddelenia - to je policajtov sen 2 - po vrazdach, samozrejme. Willis bol teda dost vysoko, i ked najvyssi level to asi nebol. Jo, i policajti su ludia - policajt sa rad pozera na krasne kozy a prdelky slecien, podozrieva kolegov, ktori sa lepsie obliekaju a maju drahsie a luxusnejsie auta z uplatkov - policajt dokazy nema, len ostava u kecov. Casto planych kecov, ktore narobia v policajnom zbore hodne skody- jo a uplatkarstvo, zavist, neznasanlivost, kamaradsafty a skodoradost su u policajtov uz folklor. Akcne sceny potesia, Willis stale vladze, takze slusny priemer . 65 % ()

Figu

Tak jak to už v poslední době bývá zvykem (i když Přání smrti a Skleněný byly luxusní vyjímky), do, asi sedmýho osmýho, filmu se šlo jen skrz našeho velikána 90ek Brusíka. V podstatě zde se dá říct, že je to opravdu jen reklamní manévr, nasrat na plakát Willise, pač nejen, že byl vidět ve filmu asi deset minut, ale dokonce hrál uplný hovno! Nicméně o to vůbec nešlo! Tady šlo o vysvobození a o pomstu tří bráchů, kteří šli do boje hlava nehlava! Cole Hauser pecka výkon, respekt z něj šlehal. Nakonec z toho vylezlo docela koukatelný zábavný akční béčko, na který se jednou dvakrát určitě v klidu podívat dá. 60% ()

verbal

Sekndhendové filmy bývají vesměs ošuntělé, natočené za příspěvky Armády spásy, osazené topornými rozkuřovačí či rozkuřovačkami nějakého toho beznadějného režiséra amatérského porna a dovolenkových videí, mají sysluprosté narkomanské dialogy a některé z nich dokonce i smrdí. Tento je sice naprosto jednobuněčný a bez jakýchkoliv bičíků, nicméně nějakých větších aktů násilí se na tupě zírajícím divákovi nikterak nedopouští. Tvůrci patrně poslali nějakou kozatou dvacítku s aftami na samotného Wiliše a ten, patrně spokojený s přesvědčovacími metodami a vědom si toho, že jeho gerontoportfolio v posledních letech už stejně míří směr prdel, jim na to kývnul, aniž by sežral celý rozpočet. Tudíž zůstalo ještě pár drobných na čtyři další, poměrně slušné skoroherce, kteří ten bulharský pornokomparz nakonec přehráli. Prostě tři bratři v triku, dva protřelí přirození sympaťáci a jeden odporný slizský prkenný rypák, zřejmě syn majitele sekndhendu, vezmou Wiliše do partičky a vystřílejí agresivní gang velkoobchodnílů s bílým, žlutým, hnědým a černým masem. Ač lacině natočeno a jednoduché jako kopačka do koulí, scény plynule navazují, více se střílí, než mluví, dialogy potvrzují, že scénárista bez fantazie má minimálně učňák z nemongoloidní komunikace a ani moc pičoidně nevatí. Rozhodně jsem s Brůsem viděl daleko rakovinotvornější sračky. ()

• Natáčení snímku trvalo pouze 15 dní, přičemž Bruce Willis měl své scény natočené za jeden jediný den. Film se točil v Clevelandu (Ohio, USA). (gavosh)
  • Sophia Bush zde hraje detektivku Brooke Baker. Roli se stejným jménem, tedy Brooke (Davis) Baker, ztvárnila také v seriálu One Tree Hill (od r. 2003). (gavosh)
  • V čase 28:10 má Deklan (Cole Hauser) po souboji zraněné obočí, ale v předchozím záběru ještě žádné viditelné zranění nemá. (DBlitz)