Robinson Crusoe

• Slovensko Robinson Crusoe: Na ostrove zvierat (viac)

Na malom exotickom ostrove si žije sebaistý papagáj Utorok so svojimi zvieracími kamarátmi ako v raji. Aj napriek tomu Utorok neprestajne sníva o tom, ako objaví svet. Po prudkej búrke nájde Utorok na pláži podivné stvorenie: Robinsona Crusoa. Utorok okamžite vidí Crusoa ako svoju letenku z ostrova, aby mohol preskúmať nové krajiny. Crusoe čoskoro zistí, že kľúčom k prežitiu na opustenom ostrove je práve pomoc Utorka a jeho kamarátov. Dorozumieť sa s nimi však vôbec nie je jednoduché, pretože zvieratá nehovoria ľudskou rečou. Pomaly ale isto začnú všetci žiť spolu v harmónii, až do jedného dňa, keď je ich pohodlný život obrátený naruby dvoma divnými mačkami, ktoré chcú ovládnuť ostrov. Strhne sa bitka, vďaka ktorej objavia Crusoe a zvieratá skutočnú silu priateľstva v boji proti všetkému neočakávanému (i dvom mačkám). (Magic Box)

pipapa

Vizuálně pastva pro oči, avšak obsahově opět komerce/byznys vítězí nad uměním. Druhově jaksi podivně nesourodá zvířátka a jeden "Robinson" odolávají v podivně slátaném příběhu rodinné kočičí mafii - uřvané honičky až na hranici snesitelnosti. I přes "opomenutí" vulgarit a krvavého násilí jde i tady zvětšího o animované dílko pro dospělé. Při zvýšeném VOLUME hrozí porucha či dokonce ztráta sluchu! ()

Slartibarkfast

Krásně vybarvená pohádka s nádhernou a propracovanou detailní animací. To je ovšem jediný superlativ, který lze zmínit. Děj je dost jalový, dialogy nucené. Takže pokud chcete vidět krásně vyprávěný film o Robinsonu Crusoovi, dejte raději přednost naší skvělé loutkové adaptaci Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku s úžasným hlasem Václava Postráneckého a hudbou Karla Svobody. Rozhodně neprohloupíte a ušetříte si 91 nudného utrpení s dosti trapnými zvířátky. 50% ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,202,000▐ ide samozrejme o ďalšiu z tých x priemerných počítačovo animovaných rozprávok, ktoré zaľahnú prachom a za pár rokov po nich ani pes neštekne, malou výhodou ale je že dejovo tá má celkom dobrú výstavbu ktorá neotrávi, nie je to zbytočne infatilné, skôr mi tu chýbali lepšie zábavné momenty, tých skutočne zábavných tu bolo strašne málo, plusom je aj animácia ktorá je z tých lepších /videl v kine: 55%/ ()

Faila

Zpočátku jsem si myslela, že animace v tomhle filmu bude dost špatná, čemuž nasvědčovaly mimika a pohyby pirátů, ale na hlavních "postavách" si tvůrci dali velmi záležet a animace byla nakonec opravdu skvělá. Stejně tak příběh, především pak "záporáci" v podobě koček. A pro mě byla vrcholem filmu skoro 10minutová "bojová" scéna, která byla velice nápaditá a zábavná. Animáky od Pixaru nebo Dreamworks jsou mi určitě bližší, mají pro mě větší kouzlo, ale filmy mimo produkci těchto dvou studií mi ve většině případech přišly hrozně pitomé, takže tenhle film byl pro mě velice příjemné překvapení. ()

Wysch

Animace (až na člověka) super. Potkani fakt ňuňuňu super. Voice cast v ENG průměr (dikobraz fakt na odstřel), scénář včetně dialogů fakt špatnej. Kolem a kolem, fakt hezky zanimovaný s příjemným nádechem francouzský animace, ale pod tou slupkou rozkošných zvířat je prázdná šablona pro nejmenší děti. A nic víc. ()