Obávaný pár vrahov napadne drogový brloh mexického gangu a všetkých prítomných zabije. Odnášajú si odtiaľ mačiatko, sú však vyrušení prichádzajúcou políciou a mačiatko im utečie. Prebehne časťou mesta a zastaví sa až pred dverami domu, kde býva Rell (Jordan Peele). Ten je práve v zúfalom rozpoložení, pretože ho opustila priateľka. Keď Rell zbadá mača, vezme ho k sebe a okamžite sa do neho zamiluje. Jeho radosť z nového člena domácnosti netrvá dlho. Po jednom návrate z kina, kam šiel so svojím bratrancom Clarenceom (Keegan-Michael Key), zistí, že niekto uniesol jeho mačiatko, ktorému dal meno Keanu. Aby bratranci získali mačiatko späť, musia preniknúť do pouličného gangu a vydávať sa za nemilosrdných zabijakov. Neuveriteľne roztomilé mačiatko sa však stane natoľko obľúbeným, že boj o jeho priazeň prerastie vo vojnu gangov. Bratrancom nezostáva nič iné, ako vziať zákon do svojich rúk. (TV Markíza)

kaylin

Kočka v hlavní roli? Ano, vlastně ano. Snímek o tom, jak se dva chlapi snaží o to, aby zachránili jednu kočku tím, že se vydávají za drogové dealery. Samozřejmě, že se to pořádně zvrtne a že dojde k boji na život a na smrt. Ale všechno je v humorném duchu, kde jenom pár scén může trochu překvapit. Daří se ale držet zábavnou rovinu v podstatě celou dobu. ()

Malarkey

Kočičí gangsterka na úrovni. Víc se z toho nápadu asi fakt vymáčknout nedalo. Přitom mám pocit, že film funguje jen v momentě, kdy se na scéně objeví koťátko. V tu chvíli se vyšvihne filmařská roztomilost na nejvyšší možnou metu a divák dostane přesně to, co chce. Jenže koťátko je na scéně jen párkrát a o zbytek se starají dva srandisti, kteří jedou hodně specifickej a dost americkej humor a tím tenhle film trošku zabíjej. Vtipnej je, ale jenom někdy. Rozhodně ne pořád. Nicméně si myslím, že podtitulek k filmu by měl být: „Každý kdo se na tento film nepodívá, způsobí, že na světě umře jedno koťátko.“ Takže se koukejte naladit na stejnou kočičí vlnu, ať i Váš obývák přetejká kočičí roztomilostí na úrovni Mňau TV. ()

kareen

Jak se dalo čekat, tak nejvíc tu fungují scény parodující všechna rasová klišé, na to jsou Key s Peelem prostě nejlepší. Jen škoda, že se tento jejich přístup nepromítl i do scénáře, protože tam se to žánrovými stereotypy přímo hemží a o nějaká překvapení tady divák ani nezavadí. Komedie sice není žádné velké terno, ale jelikož mám ráda oba komiky a taky žeru kočky (ne doslovně), tak jsem si ji více méně i užila. Jen škoda nevyužitého potenciálu, mohlo to být o nějaký ten kočičí chlup vtipnější. ()

EvilPhoEniX

Key a Peele je má oblíbená dvojice, jejich skeče jsem zhlédl snad všechny a patří ke špici, byl jsem teda zvědav jak naloží se svým prvním filmem a bohužel není to ono. Zde je problém, že si film nerežírovali sami, tedy nemáme tak vytříbený vizuál jak ve skečích, humor není tak kvalitní a zvratů je minimum, vlastně překvapí jen ten závěrečný. Přišlo mi, že byli celkem nesví ve svých rolích, ve skeči hrají jak na oscara, zde docela přehrávali. Docela zklamání. 55% ()

Martin29

Pokud bych to měl brát jako komedii tak slabé zasmál jsem se jen u Anny Farris a při scéně v tom autě jak zpívali George Michaela jinak bída. Pány neznám slyším o nich poprvé každopádně mě příjdou vtipnější než třeba takový trapák jako je Seth Rogen ( navíc plusové body za to, že nejsou tlustí jak prase a nevalí samé sexistické vtipy) . Do kina na to jít litoval bych peněz za vstupné.Podobně laděný Můj Soused Zabiják 1,2 je daleko na vyšším levelu. ()

• Roli kočky si během filmu zahrálo 7 koťátek. (kellne)
  • Celosvětová premiéra proběhla 13. března 2016 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (ČSFD)