Čosonský učenec s tajemnou minulostí si najme prodavačku knih převlečenou za muže, aby mu pomohla bránit trůn před upírem. (Netflix)

andiek05

Na první díl jsem nevěřícně koukala, nechápala jsem, jestli tohle myslí opravdu vážně, protože celé mi to přišlo hrozně směšné. Šipka mého hodnocení klesla, ale pak přišel druhý díl, a stejně jako u prvního dílu hodnocení kleslo, druhý díl ho vystřelil do výše, kde zůstávalo po další díly ... Ale myslím si, že chybou byl velký počet dílů, protože pak už to bylo docela zdlouhavé, i když docela zajímavé. Téma upíra, který "vládne" království bylo originální, myslím, že to mělo velký potenciál, protože i herecké obsazení stálo za to. Lee Soo Hyun byl jako krvežíznivý upír úžasný, skvěle mu to sedlo. Lee Joon Ki taky super a s Changminem to bylo zároveň i takové rozloučení předtím než půjde na vojnu. Ale Lee Yoo Bi ... když byla převlečená za kluka, nebyl problém, ale pak mi přišla taková ... nevýrazná jako šedá myška :-( Přesto všechno - klady i zápory - nemohu dát nižší hodnocení, než které jsem dala :-D :-D :-D ()

Vavča

Je mi líto, ale těžký přešlap vedle, do dílu 10 nebo 12. jsem ještě pořád věřil, že se tam scénaristicky někdo vzpamatuje a ono nic. Geniální hudba, zpočátku atmosféra jako v gotickém románu 19. stol. nemůže prostě seriál zachránit, Lee Soo-hyeok sice velmi cool a působivý v roli upíra, ale zbytek obsazení slabota, Joon-Ki Lee je fajn a snaží se, ale bylo to prostě takové uondané. První díl fajn, zajímavé, druhý a další pomalu, postupně rozvíjely děj, ale nebylo to pořádně koherentní dějově, relativně málo akce, zpočátku divné efekty. Pořád to bylo zabržděné, jako bych nedobrovolně sledoval jednu komerčně známou ságu, ach jo. Postavy hrozně pasivní, nemastné, neslané až na výjimky. Hrálo si to dost na psychologii postav, ale právě, jenom hrálo, nevěřil jsem jim to, pro Korejce bude lepší se vampyrismu vyhnout a Vám taky! ()

Jirka_Šč

Úpír vládnoucí království je dost dobrý nápad a byl výborně ztvárněn. Lee Yoo-bi bylo příjemné, vidět v její první hlavní roli, přestože u mě stále zůstává "expertem" z Pinokia. Ostatní bylo fajn, ale takto s odstupem za mě jen 72%. ()

ainny

Asi takhle. Kdyby tam nehrál žampión mého srdce, tak bych si to vůbec nepustila, natož abych se vrhla na překlad. Upíry s vyceněnýma zubama prostě vůbec nemusím. Jenže on tam hrál. A znovu dokázal, že si umí vybrat roli. Místy to byla jeho one man show a mně splnil sen, protože mi ukázal svoji zlou tvář. Takže kdybych hodnotila jeho, bylo by to za plný počet. jenže tam nebyl jenom on. Byl tam i Changmin a ten má do herce asi tak daleko jako já do herečky. Jeho nehraní bylo strašné a jeho postavě jsem nejenom nevěřila ani slovo, ona mě vůbec nebavila. Bohužel mě nebavila ani jeho královská choť, kterou mám jinak docela ráda. Takže tihle dva byli propadák. Ještě že na nich to zase tak nestálo. Lee Yoo-bi jsem si zamilovala a Soo-hyuk v roli Gwia byl prostě excelentní. Ten chlap má tak temné charisma, že mu tyhle role neskutečně sluší. Příběh jako takový nebyl špatný, i když žádná hitparáda to taky nebyla. Ale našly se tam scény, při kterých se tajil dech, jihlo srdce a pusa se sama od sebe otevřela. Druhá půlka seriálu byla podstatně lepší než začátek a zásah scénáristy Time Between Dog and Wolf byl hodně znát. Děj získal na dramatičnosti a začal parádně odsejpat. Co mi ale opravdu dost vadilo, byl po emericku upravený příběh o princi Sadovi (Sadongovi). Je obecně známo, že ho jeho otec nechal zavřít do truhly na obilí, kterou nechal postavenou na slunci, což nebohý princ nepřežil. Když jsem tady viděla, že byl shozen do studny a následně zabit upírem, nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo brečet. To si proboha nemohli vymyslet jiného korunního prince? Pro někoho je to nepodstatný detail. Mně bohužel vadil. Ale abych to nějak shrnula. Seriál jako takový za tři, Joon-gi za pět. Takže ty čtyři hvězdy jsou tak akorát. ()

Andrea1717

Upírov môžem, ale len v takej tej "nóbl" kvalite, čo tu (až na pár hromadných scén) bolo super, o hlavných predstaviteľoch upírov ani nehovorím, boli skvelí. Soo-hyuk Lee ako záporák Gwi bol proste dokonalý a Joon-Gi Lee ako ten dobrý rovnako. Zaujímavé dobové kulisy a kostýmy. Páčilo sa mi to aj keď som sa občas zasmiala nad niektorými vecami vcelku ma to bavilo. ()

Ivuse

Tak konečně dokoukáno. Tohle byl zase jednou páreček, Yoo Bi od samého začátku sršela roztomilostí, až to nakonec úplně zabila opileckou scénou v pátém dílu. Joon Ki má tak dokonalý makeup, že jsem místy skoro ani nedýchala. No a Soo Hyuk jako Gwi? Ten měl skoro po celou dobu tak geniálně arogantní výraz, že by mu jeden dal nejradši přes držku. :-D Ach ten jeho hlas a temná vizáž... Bojové scény opět na vysoké úrovni, jak bývá u Joon Kiho už zvykem, + krásné záběry kamery. Zápory? Jeden hodně podstatný = Chang Min, nevzpomínám si jestli jsem ho někde viděla (jestli ano tak jen dobře, že jsem zapomněla) tady ale bohužel určitě nezapomenu, skoro při každém záběru si říkám "A co takhle nějaký jiný výraz?". Nechápu co je vedlo k výběru právě jeho. Byla to kečupovka a mnohdy jsem se i nahlas smála při některých takových scénách, hlavně ty upíří zuby mě bavily. :-D Seriál mě celkově chytl a bavil až do konce, takže za mě 4*. ()

skretik

k tomuto serialu mam specialne puto... preto hodnotim ako hodnotim :) (uz davno sa mi nestalo, ze by som pozerala nejaky serial v jazyku, ktoremu nerozumiem, lebo som cakala na kazdy diel, kym ho prelozia :)) ()

kubka4

Ke Scholarovi mám jen jednu zásadnější výtku - Changmina... Nevím, jestli mu jen nesedla role, nebo co se stalo, ale jeho herecké výkony tu byly opravdu velmi slabé. Obzvlášť když bych ho měl porovnávat s ostatními herci z drama. Lee Joon-gi jako vždy bezkonkurenční a jeho protějšek Lee Yoo-bi jsem si okamžitě oblíbil. Jednou jsem neodolal a při hospodské scéně jsem porovnával mimiku Changmina a Lee Yoo-bi... Changminovi se za celou dobu pohnula jen spodní čelist, zatímco Lee Yoo-bi tam sršela skvělými, realistickými (a musím dodat, že sakra roztomilými výrazy). Zkrátka Changmin se má ještě co učit (třeba od svých kolegů)... Příběhově mě to chytlo už od začátku, což bylo pro mě docela překvapení, jelikož jsem nikdy upíry nemusel. A konec? Možná trochu klišé, ale na tom mi nějak nesejde... Celkově bych tohle drama doporučil příznivcům fantasy a hlavně také Lee Joon-giho. :-) - 95 % ()

Krysap

Kupodivu dokoukáno a ještě víc kupodivu v podstatě ve spokojenosti. První díly se nesly ve znamení " Jun-Ki neJun-Ki, takovou sračku nedám..", ale postupně jsem si asi nějak zvykla a docela jsem si tu pohádku užívala. Dokonce i ten komický zrychlený pohyb upírů z prvních dílů se digitálně vylepšil a bylo tam pár vyloženě krásných momentů, za který by se nemuselo stydět ani seriozní historický drama... Musím pochválit hlavně casting, protože najít pro hlavního padoucha jako herce skutečnýho upíra, to je umění :-) Líbila se mi i Yoo-Bi, ačkoliv na cizích webech jsem na ní četla dost drsný kritiky - naopak mně se líbila, jako klučík byla opravdu roztomilá, a i když chvílema vypadala spíš jako Jun-Kiho dcera, hodili se k sobě a tu lásku jsem jim věřila. Hodně pozitivně mě potěšil Chang-min - jeho král je podle mě druhá nejlepší postava a navíc mu vybrali i výbornou královnu, oběma jsem hodně fandila. Jun-Kiho asi nemá cenu hodnotit, ten by dokázal naplno zahrát i kámen u cesty.. Takže ve finále poměrně spokojenost, i když si myslím, že je načase, aby Jun-Ki přestal hrát v blbinách a dostal konečně nějakou pořádnou dramatickou roli v reálným historickým seriálu. ()

Moiraine

Kvůli Lee Jun Kimu jsem přimhouřila oči a dala tomu 2*. Nechce se mi věřit, že by se jednalo o věrnou adaptaci originální manhwy, jinak ta její popularita nedává úplně smysl. Najdeme tu nelogické události, absenci základní inteligence postav, kdy se nikdo neptá na očividné otázky a patetického hlavního hrdinu, který raději pořád dokola zachraňuje hlavní hrdinku než aby se snažil zachránit všechny ostatní. Měla jsem tu ráda dvě postavy: prince (aspoň ze začátku) a Gwiho, který jako záporák byl super. Navíc Lee Soo Hyuk v těch rozevlátých hanbucích vypadal opravdu dobře a správně "evil":) Celkově ty hanbuky které se tu objevily, byl opravdu pěkné. Dějově to do sedmé epizody bylo fajn, pak tomu došel dech a když je nakonec zachránil Joseon Twilight, tak to už byla konečná. ()

RhiannonEsme

"Proč má pořád na hlavě ten příšerný klobouk!" (nebo aspoň tu hnusnou čelenku) - tak bych shrnula svou hlavní výhradu k tomuto seriálu. Škoda, že u tak pohádkového námětu, jako je upířina, se tvůrci nechali tak svázat historickou realitou a nedopřáli úchvatnému Lee Joon Gimu stejně okouzlující sexy vzhled jako zlému upírovi Gwi, s výjimkou pár scén se špatnou parukou. Při polibku s gaty na hlavách si museli chudáci hlavní hrdinové vykloubit krky. Joseonské pokrývky hlavy nikomu na kráse nepřidají, doba Goryea s dlouhými vlasy a dlouhými jednoduchými rouchy je mi mnohem bližší. Naštěstí jsem se mohla kochat aspoň Gwim a jeho temnou krásou v nádherných rouchách. Příběh má úplně jiné grády než rozbředlý a pro mě nekoukatelný Twilight. První díl je "přípravný", hlavní děj jede od druhého dílu a je od počátku tak dramatický, že jsem se několika prvními díly najednou slušně předávkovala a nemohla se celý večer uklidnit a normálně usnout. Hodně jsem četla klasický gotický román a povídku, tudíž upíry můžu. Podle mě je toto drama podhodnocené a značně mu uškodila nereálnost námětu. Divák zkrátka musí přistoupit na pravidla hry v rámci upírského žánru, kdo to nedokáže, nebude se mu seriál líbit. Oba hlavní upíři hrají fantasticky (jak jsem čekala), speciální efekty jsou zábavné, celé je to hooodně romantické a nad utrpením upíra s lidským srdcem se to moje svíralo celou dobu už od prvního dílu. Doporučuji romantickým duším a dávám silné 4 hvězdy. ()