Kuroko no basket: Poslední hra

• Japonsko Gekidžóban Kuroko no basket: Last game (viac)

Když jeho bývalí soupeři utrží zdrcující porážku v exhibičním zápase proti věhlasnému streetballovému týmu, dostane Kuroko příležitost oprášit dres „Zázračné generace“. (Netflix)

Jeoffrey

Tak jsem se dočkal a tohle je, jak už název napovídá, opravdový konec série Kuroko no Baske. Je to v podstatě splněný sen všech fanoušků, kteří chtěli vidět hrát celou "zázračnou generaci" pohromadě a zároveň je to tak trochu obrovské klišé. Kdybych chtěl vymyslet ten nejjednodušší příběh, jak docílit toho, aby hráli pohromadě, tak tohle prostě je první a naprosto okatá volba bez jakékoli invence - zkrátka vymyslet takhle jednoduchý scénář asi moc práce nedalo... Na druhou stranu jsou Jabberwock parta pěkně nepříjemných a namyšlených frajírků, takže jim to někdo jako já chce dát sežrat a tak naší staré známé partě opět intenzivně fandí. Jediné co bych vytkl je až neskutečně časté opakování slova "opice" z úst amerických vyzyvatelů, sice chápu, že je to nadávka, na kterou jsou Japonci asi docela citlivý (a nejsou sami...), ale když to zní už podvacáté během půl hodiny, tak je to tak nějak divné... Zbytek už je klasický "Kurokův basketball" se vším co si někdo jako já během těch 3 sezón oblíbil. Intenzivní konfrontace na hřišti, dynamická hra, kdy se atmosféra přelévá ze strany na stranu, parádně vyobrazený pohyb a práce s míčem v kombinaci s nadlidskými triky tak typickými pro sportovní shónen. Takže i když bych měl být přísný a za ten odfláknutý a prostinký příběh nahlížet na tenhle film docela kriticky, tak se mi nakonec nechce, tohle je přeci ten konec na který jsem čekal a stejně jsem si ho užil, protože většina je o sportovním klání, z kterého jsem s napětím sledoval každou minutu a které se opět docela povedlo. Takže asi naposledy dám Kurokovi 5* i když objektivně si je tentokrát asi nezaslouží. 8,5/10 ()

Mancunian

Pěkné zakončení hezké série. Konečně měl kdo vzdorovat zázračné generaci, kterou jsme poprvé viděli hrát celý zápas spolu. Protivníci byli správní hajzlíci, kteří ale zároveň uměli hrát. Trochu mě jen mrzely dvě věci. První je zakončení zápasu, které bylo pouze ve formě oslavy hráčů. Uvítal bych nějaké zadostiučinění, kdy by se hráči dočkali nějaké omluvy, respektu nebo alespoň nadávek. Druhá věc je, že mohl více prostoru dostat Kuroko, kterému se Američani smáli. Dostal prostor jen na začátku zápasu a trochu na konci, ale i tak bych uvítal, kdyby se ho soupeři více "báli" a uznali jeho sílu. Jinak doporučuji všem, kteří mají Kuroka rádi. Je to hezké finále. ()

BigBang

Seriál se mi líbil, avšak na kratší ploše filmu více vynikla absurdita toho konceptu. Zlí američtí zmetci byli zajímaví, ale přeci jen narušili křehkou strukturu toho, aby dospělý divák toto dílo akceptoval. ()