Zrní - Hýkal

(hudobný videoklip)
  • angličtina Leshy (festivalový názov)
všetky plagáty

MM_Ramone

Na skladbu "Hýkal" od českej hudobnej skupiny Zrní som narazil vďaka vynikajúcemu horrorovo-mysterióznemu románu "Trhlina", ktorý napísal slovenský spisovateľ Jozef Karika. Text tejto skladby je dôležitou súčasťou tohto literárneho diela, ktoré som doslova zhltol. Kniha ma fascinovala, a tak som si klikol aj na oficiálny videoklip k songu "Hýkal". Aj keď hudobne je to tak trochu mimo môj záber, niečím nevysvetliteľným ma to opantalo. Ten text je vskutku psychedelický a aj videoklip je atmosfericky znepokojujúci. Je to desivo, tajomne zvláštne, tak ako dymenzionálna časo-priestorová trhlina v pohorí Tribeč. Les obývaný mravenci, co žerou lidské maso. Obývaný mravenci, co žerou zlé lidi. Dej si pozor na les, ať tě nespolkne. Dej si pozor na les, ať tě nespolkne hýkal. Hýkal a rudý vřes. Hýkal, rudý vřes, hýkal obývaný mravenci. Obývaný mravenci, kteří jedí lidské maso. Obývaný hýkal, ať tě nespolkne. Skákal pes, přes oves, ať tě nespolkne hýkal a rudý vřes. Skákal pes, hýkal, hýkal při tom skákal pes, při tom hýkal. Ať tě nespolkne, dej si pozor na les, ať tě nespolkne. **** ()