Baby šéf: Rodinný podnik

• Česko Mimi šéf: Rodinný podnik (viac)

Baby šéf Ted a jeho brat Tim sú už dospelí a ich cesty sa rozišli, avšak spoločný nepriateľ ich vracia späť do kín. Musia totiž znovu spojiť svoje sily v boji proti ďalšiemu zloduchovi. Tým je Dr. Erwin Armstrong, ktorý má špeciálnu školu, kde učí a vychováva z detí tie najneposlušnejšie malé stvorenia. Jednou zo žiačok tejto školy je práve Timova staršia dcéra, zatiaľ čo jej mladšia sestra Tina sa ako nová agentka organizácie BabyCorp snaží jeho zámer prekaziť. Ale bez otca a jeho brata to nezvládne a aby do školy zapadli, musí upraviť do mladšej podoby. (CinemArt SK)

helloween93

Do Boss Baby 2 se mi moc nechtělo a stejně jako u jedničky mi moc nebavil začátek, navíc jsem si vůbec nepamatoval, o čem byla jednička. Jak se ale Boss Baby a Tim dostali do té speciální školy, tak mi to docela chytlo. Je tam celkem zajímavý příběh, podlý záporák, špiónská akce, dost humoru i klasické poučení, typické pro hollywoodské animáky. Celkově bych řekl, že si tento animák studia DreamWorks udržel stejnou kvalitu, jako měla jednička. 3* ()

Marcos22

Mimi šéf: Rodinný podnik je jedním z nejlepších filmových pokračování a nejlepší dvojkou vůbec. Ono překonávat svou kvalitou pětihvězdičkovou jedničku nemusel ani Terminátor, a tento lehce nadlidský úkol se podařilo režisérovi snímku Tomu McGrathovi splnit na jedničku. Dvojce Mimi šéfa se daří nekopírovat předchozí díl, zůstává originální, je plný výborných hlášek, exceluje svou neotřelostí, svěžestí a vynikajícími nápady. To vhodně doplňuje důvtipnou akcí a řadou dobře zakomponovaných easter eggů na takové filmy, jakými jsou Rocky Horror Picture Show, Karate Kid, Spirit: Divoký hřebec, Vykoupení z věznice Shawshank, Teorie všeho, Pán prstenů: Společenstvo prstenu, Gladiátor, Toy Story, Noc oživlých mrtvol a řady dalších. Když se k tomu přidá i dobře vystavěný záporák a rodinné poselství, které netlačí nikterak na pilu, máme tu horkého kandidáta na animovaný film roku. Jedno z nejmilejších překvapení za poslední dobu, z něhož si budu už nastálo pamatovat hlášku „Nezneužívej opakování budíku“ =D, rybku jménem doktor Hawking a postavu „Strašidelné holky“ 🤡, která si krade všechny scény, ve kterých se objeví pro sebe. A samozřejmě jednu z nejgeniálnějších kinematografických scén s omlazováním vůbec. 100%, takhle upřímně jsem se u žádného filmu nezasmál ani nepamatuji. TOP! 💯 (09.09.2021) ()

Stanislaus

Druhé dobrodružství z "tajemného života (vyspělých) batolat" se mi zdálo kvalitativně srovnatelné s jedničkou, která se pohybovala v lehce nadprůměrných vodách. V Rodinném podniku se vrací staří (zestárlí) známí a vedle nich je ve filmu spousta více či méně zajímavých postav - ať už jde o záporáka, novou agentku z Baby Corpu či děsivou "sestřenku" od Addamsových. Příběhově jde v podstatě o kopii prvního dílu, děj je veskrz předvídatelný, zároveň je ale humorný díky množství gagů, takže jsem se v kině nejednou zasmál. Plusový bod za audiovizuálně líbivé hudební vystoupení. Lepší tři hvězdičky! ()

blondboss

Boss Baby 2 je kvalitatívne v podstate rovnaký ako jednotka, len s tým rozdielom, že sme sa posunuli v čase a z dospeláka sa musel opäť stať mimi šéf. Príbehovo síce zaujímavé, ale slabo dotiahnuté, správanie postáv až moc infantilné s priveľa klišé prvkami. Animácie sú tradične super. Takže ako oddychovka s deťmi určite fajn, ale v rámci žánru je to skôr priemerný animák. 60 % ()

BOURQUE

V porovnaní s prvým dielom sa jedná o mierny posun smerom dopredu. Dôležitosť rodiny a rodinných vzťahov, zachytenie meniaceho sa vzťahu medzi otcom a „dospievajúcim dievčatám“, ako aj zdôraznenie vzťahu medzi rodičmi a malými deťmi sú pripomenuté primerane a v takej forme, aby aj menší publikum z toho mohol niečo užitočnejšieho odniesť. Vedľajšie postavy s väčším potenciálom (napr. malý kôň, „scary girl“) dostanú menší priestor, ale každá scéna s nimi patria medzi lepšie momenty filmu. Ten záver z pohľadu záporáka nie je úplne dobe vypracovaný (Z ničoho nič sa vráti domov a všetko je tak ako po starom?). Jednohubka (s menšími nedostatkami) na jedno (studené) nedeľné popoludnie. P.S: Pesnička v podaní Tabithi na vrcholu Vianočného stromčeku patrí medzi top momenty. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

• Na snímke pracovali animátori vo filmových štúdiách v Los Angeles. (MikaelSVK)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy