Jack Ryan - Season 3

(séria)
USA, 2022, 6 h 54 min (Minutáž: 46–65 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

John Krasinski, Wendell Pierce, Nina Hoss, Peter Guinness, Alexej Manvelov, James Cosmo, Betty Gabriel, Michael Kelly, Michail Safronov, Adam Vacula (viac)

Ve 3. sérii seriálu Tom Clancy’s Jack Ryan závodí Jack s časem a křižuje Evropou, aby zabránil nebezpečné frakci ruské vlády obnovit sovětské impérium a rozpoutat třetí světovou válku. (Prime Video)

EvilPhoEniX

1.Série: Střední východ/Islám- Pecka. 2. série- Venezuela- Pecka. 3. série- Rusko- NUDA. Celkem aktuální téma, ale téměř vůbec mě to nebavilo. Akce tu je strašně málo ( fighty téměř žádné), nic k zapamatování. Hodně politikaření, zrad a keců, jenže tohle není GOT ani Rod Draka, takže to na mě absolutně nefunguje a celou sérii jsem odzíval a měl velké problémy dokoukat do konce. Terminal List s Prattem byl teda tak o 3 levely výše snad ve všech směrech ( příběh,akce, tempo, militařina). Za mě sotva průměr. 5/10. ()

Enšpígl

Český element, který je v této sérii zastoupen poměrně velmi výrazně je docela osvěžujícím prvkem, ale nemůžu se ubránit, že zejména prostřední pasáž je taková nijaká, moc postav tam vaří z vody, pak se to zase rozjede i když při závěrečným "nerváku" se mě možná až příliš vybavoval Hon na ponorku. A vlastně celý náměť už to byl miliokrát, takže ve výsledku jen běžný celkem kvalitně natočený ačkní seriálek. ()

T2

Strašne ničotne utahané vákuum. Bojoval som s tým čo to dalo ale po niekoľkých suchých dielov som to vzdal. Strašne prázdne, dejovo úplne suché béčko, bez zápalu, iskry. Bál som sa toho od začiatku a tak to aj dopadlo. Už záver druhej série išiel dosť do kytiek. 3. Sériu som chcel vidieť hlavne kvôli našim lokáciam. /30%/ ()

tron

Takéto nudné seriály si strč niekam, John Krasinski. Prvá séria báječná, druhá predstavovala zošup dole a tretia nuda. Akonáhle sa rozpúta akcia, je to skvelé a v daných momentoch cítiť produkujúceho Baya. Problém je, že čistej akcie je v celej 3. sezóne všehovšudy, čo ja viem, 500 sekúnd? Jasné, Jack Ryan ani v knihách nikdy nebol o akcii, skôr o mrazivej zákulisnej politiky, ale čoho je veľa, toho je príliš. Kasting je fajn; najviac (zase) baví Michael Kelly, ktorý si do nemalej miery kradol už 2. sériu. Ale ono je to proste v niektorých momentoch fakt strašná, preukrutná nuda. Len 2* si nezaslúži, na to je príliš priemerná (v dobrom zmysle slova, hoc si uvedomujem, ako divne to znie), ale za mňa je 3. séria sklamanie. Najväčšou zábavou je (ne)paradoxne česko-slovenský fíling: séria sa natáčala aj v SR (vrátane najnapínavejšej scény celej série) a kľúčová dejová súčasť deja sa zameriava na českú prezidentku (!), ktorej pravú ruku hrá Marián Mitaš. Pozerať sa na to v našincovi akiste bude vzbudzovať bizarné pocity. Scenáristi s pribúdajúcimi epizódami pritvrdzovali s WTF momentmi á la Hostel. Takže českú prezidentku ochraňuje JEDEN bodyguard, ktorý je samozrejme skorumpovaný a keď sa rozhodne uniesť ju a zabiť, tak si proste sadne do jeho auta, on ju odvezie na samotu pri lese a tam sa ju pokúsi zavraždiť, všetci pijú slivovicu, dočkáme sa octovrahyne (už na tlačovke počujem tie otázky od TV JOJ: „A naozaj ste zavraždila vlastného otca v mene republiky?“) a komando v autoservise prehľadá všetko, ale ani najinteligentnejšiemu členovi nenapadne prehľadať jamu. Ryanova partnerka v podaní Abbie Cornish po 2. sérii absentuje i tu. A opäť bez jediného vysvetlenia, čo pripomína nezabudnuteľný incident s chudákom Brandonom z Kroku za krokom. Niektoré veci sa v Hollywoode nemenia. ()

Spiker01

Rozhodně nejslabší série..Paradoxně i přes české reálie jsem se minimálně pěti díly hořko prokousával a pořádně mě bavilo až finále. Překvapilo mě, že ještě bude čtvrtá řada, myslel jsem, že třetí bude po těch letech finální, tak snad se inspirují kvalitativně u té první ať má být Jack Ryan v podání Krasinského na co pyšný.. ()

castor

Bohužel jsme se ve třetím dějství hodně rozhodli pro politické hrátky. Tím bych asi začal. V poněkud akčnějším hávu se ocitneme zřídkakdy. Zatímco v první a druhé sérii jsme se pohybovali na Blízkém východě (zejména Sýrie) a v Jižní Americe (zejména Venezuela), teď se točíme okolo projektu Sokol, jehož cílem bylo udržet a rozšířit hranice SSSR. Máme tu ovšem současnost a Ryan se v Římě dostává k informaci, že tajný plán na obnovení sovětského impéria znovu dýchá životem. A rovnou hrozí třetí světová válka. Procestuje toho ale mnohem víc. A třeba takovou Alenku Kováčovou (českou prezidentku) čekají těžké chvíle. Jack je samozřejmě koumák a postupně zjišťuje, že mnohé může být jinak. Stylové napětí starosvětského žánru nechybí, po několika akčních scénách utopených ve tmě se dočkáme i fajn momentů (zejména šestý díl, ve kterém to bude nahnuté s patnáctitisícovým Nymburkem a u kterého je znát, že produkce vysypala z prasátka o něco víc). Zatímco padouši (a to je pochvala) připomínají záporáky béčkových produkcí osmdesátých let, celkově je postav (včetně těch zoufale schematických) moc, samotný Jack pak zejména v první polovině série hraje zbytečně druhé housle. A ty mu teda moc nesluší. Obecně je vždy potěšující vidět české lokace v takové produkci, z Prahy se nicméně dalo určitě vytěžit víc. Podtrženo sečteno: seriálový popcorn se vším všudy jen občas, víc se spoléhá na náhody, politiky je zbytečně moc, tempo místy ospalé a John Krasinski zbytečně utlumený. Tleskat na dálku mu ale samozřejmě všichni budou. ()

HAL

Velmi mě baví ty České reálie, to je snad první high-budget Hollywoodský film/seriál který se dost drží reality. A místní Česká prezidentka ala "badass Čaputová" to táhne nejvíc, překvapivě velmi výživná a vedle samotného Ryana doslova druhá hlavní postava. A nejen ona, ale celkově česká policie a armáda - je velmi příjemné vidět něco co nás ukazuje v docela nekompromisně drsném světle. Trochu cringe je jen to jak po událostech posledního roku tu ukazují Ruskou armádu a politiky jako ne úplně neschopné a racionální. A reálné lokace jsou tu nejen ty české - je skvělé že se Amazon plácl přes kapsu a objel s natáčením půlku Evropy, ne jako Netflix kde jedno město simuluje všechno. Snad jen Estonsko tu točili mám pocit na Šárce. Jinak je to docela fajn špionážní techno-thriller, ale na kvality originálních knih, kterých se drží jen velmi volně (hlavně Ryana samotného ukazuje jako hodně akční postavu), se nechytá - sice nedotahuje nejlepší žánrovou konkurenci dneška, Izraelský Tehran a Faudu, ale rozhodně vyhrává měřítkem. ()

mzss1

[55%] První série mě bavila, i když poslední díl mě až tak nenadchnul ale ok, solidní 4* mi celkově vyšly. Druhá mi přišla ještě lepší, tam už jsem ten plný počet hvězd udělit prostě musel. No a tato nová třetí? No, po shlédnutí se cítím nějak rozpolceně. Tu atmosféru už to prostě nemělo a zápletka je taková průhledná a v mnohých divácích jistou kontroverzi nejspíš způsobí. Téma Ruska a jejich raket, to působí dneska trochu divně. Ale já nepatřím naštěstí mezi ty lidi, abych řešil nynější válku na Ukrajině a zastával se některé ze stran – tohle téma s nikým neřeším. No a když se vrhneme na rozepisování tohoto děje, tak na jednu stránku to působí zajímavě, vidět lokace ČR (nejčastěji Prahu a Pražský hrad), k tomu fiktivní českou prezidentku, která vystupuje jako americký prezidenti s velkými pravomocemi. Zpočátku mě to celkem bavilo, ale pak jsem se začal trochu nudit, a to řetězení postav, jejich záměrů, zrad a spojenectví – to vše mě už pak otravovalo a finále jsem totálně odzíval. Někteří herci se snaží, potěší mě vidět známé postavy jako je ústřední Ryan nebo Greere, ale to je asi tak všechno. Nové postavy mě moc nebavily a akce? Sem tam se objeví a je kvalitně natočena, ale o tom tahle série stavěná není. Nebudu zde dávat odpad jako někteří uživatelé, ale ani to nebudu moc vychvalovat. Vyloženě špatné to nebylo, ale čekal jsem víc. Snad vznikne ještě 4 řada, která bude ve všech ohledech lepší. ()

Geralt z Rivie

Chápu, proč to má menší hodnocení než předchozí dvě série. Sralo mě tam spoustu zkomolených jmen, registrační značky, které jsou naopak. Ano, jsou to detaily, ale i tak... Kdyby to byla jiná země, kterou neznám, jak funguje, tak bych dál lepší hodnocení. Nic méně i tak jsem se bavil. ()

Chrustyn

Třetí sezóna se asi nejvíce přibližuje knižním a filmovým předlohám, přestože je hlavní hrdina spíše Jason Bourne než Jack Ryan. Zároveň je určitě nejslabší a zasazení do českých reálií a odkazy na současnou válku na Ukrajině, jsou dost na sílu a ani tuzemského diváka dostatečně neuspokojí a Česká republika je zde spíš pro smích. Naštěstí se dost střídají lokace a divák má pocit, že se neustále něco děje, přestože by se vše vešlo do stopáže celovečeráku. ()

TheEvilTwin

Americká tvorba odehrávající se v Česku diváka vždycky potěší, protože kombinuje filmařskou kvalitu spolu s nám známými lokacem. O to víc jsem nadšený, že se jedná zrovna o skvělou sérii jako je Ryan. Nutno ale říct, že oproti dvěma předchozím sériím je zde znatelný propad nejen v kvalitě, ale i v zábavnosti lokací. První série přišla s něčím novým a druhá série excelovala právě Venezuelou, ale třetí je už jakoby kopírka všech průměrných akčních seriálů. Mocenské boje USA a Ruska už jsou tisíckrát omílané a nebaví, o to horší je fakt, že stealth akce jsou zde všehovšudy JEN 2 a celý zbytek je politické tlachání, intriky státních úředníků a strašení jadernou válkou. Chybí zde větší rvačky, přestřelky, zkrátka cokoliv, co by bavilo sledovat - namísto toho se dočkáme jen nekonečného mluvení a přesouvání z místa A do místa B. Největší deviza celého brandu je právě Krasinsky a jeho postava - ten chlap je prostě charismatický sympaťák a táhne projekt nahoru, ale zde mu paradoxně ubrali prostor a je jen jakási vedlejší postavička na pozadí politiky. Dále kvalitu podrývá anglická mluva všech tří zúčastněných stran, a zrovna rusáci či češi zkrátka ztrácejí na jakékoli státní autenticitě. Suma sumárum jde o čistý průměr, který měl náběh být fantastickým pokračováním (pro někoho už kultovní) akční série, ale tohle je prostě odfláknuté. Rusko a USA je dnes v každém druhém snímku a s přihlédnutím k upozadění Krasinskeho vlastně moc nevím, za co bych chtěl 3. sérii chválit... ()

JohnCZ

Série, která se nejvíce podobá starým ryanovkám. Stále ještě dozvuky studené války, politické intriky, klasický špionážní thriller. V prvních dílech navíc seriál krásně odkazuje na aktuální dění a velkou část děje zasazuje i do naší vlasti, což je ale trochu dvousečná zbraň. Na jednu stranu potěší Praha a další české lokace, na stranu druhou se s každou další epizodu více a více projevuje naivita scénáře, která je tu pro našince, který zná české reálie, patrná o to více. Je vtipné sledovat prezidentku ČR jako akční hrdinku, aniž by si scénáristé uvědomili, že český prezident má od toho amerického výrazné odlišné pravomoci a mentalitu. Ono těch nepřesností je ale víc a nejednoho Čecha by mohlo skoro až urazit to, jak moc z nás americký scénárista dělá východní Evropu. Čím blíže se tato řada chýlí ke konci, tím více se z toho stává jen těžko uvěřitelná fikce, která se současností inspiruje skutečně jen vzdáleně. A nemyslím tím jen to, že jsou zde rusáci z Kremlu vykreslováni jako daleko důstojnější, kompetentnější, racionálnější a nakonec i lidštější než jací ve skutečnosti jsou. Po akční stránce je to zdaleka nejstřídmější série, ovšem napětí a atmosféra tomu nechybí a navzdory výše uvedeným výtkám mě to bavilo. Slabší série to bezpochyby je, ale v rámci žánru za mě furt dobré. ()

ilemas

Po dvou super řadách dosti slabá třetí série, přesto velmi dobrá, jen dost ukecaná. Česká prezidentka je podle amerického vzoru, nedovedu si v té roli představit Zemana, Klause či Havla nebo jiného Švejka. ()

M.i.k.e

zatímco první dvě série měly mnohem bliž k modernějším seriálům typu Homeland, ta třetí se trochu vrací v čase a je víc "clancyovská". A bohužel to není taková výhra. Na nového Ryana se stále velmi dobře kouká, poměrně aktuální politická linka mi nijak nevadila a když už dojde na akci tak je celkem slušná, ale přesto všechno působí třetí sezóna odbytě a dost často i hloupě. Je to sice hodně subjektivní, ale dost mi vadilo, že ač Ryan zcestuje prakticky celou Evropu, tak nikde neuslyšíme žádný jiný jazyk než angličtinu. Chápu, je to americký seriál, distribuovaný celosvětově a mít ho celý v angličtině dává smysl, nicméně bylo dobrým zvykem, že aspoň ty rusové mluví ve filmech/seriálech (minimálně mezi sebou) rusky (nemluvě o češtině, kterou tu taky neuslyšíme navzdory tomu, že víc jak polovina děje je situována k nám). Další věcí je pojetí české prezidentky. Tohle je sice čistě lokální věc, která zarazí tak maximálně našince, ale to její vystupování ve stylu amerických prezidentů, kdy o všem rozhoduje sama, u všeho musí být také sama atd jsou dost úsměvné a mnohdy na hranici parodie. Sám Ryan už pak dávno není tou vyjukanou kancelářskou "krysou", ale zkušeným agentem, ovšem není mu to až tolik platné, protože tu velmi často hraje až druhé housle. Suma sumárum, koukat na třetího Jacka Ryana nebylo utrpení, ale jde o jasně nejslabší řadu, která má problémy s tempem a nabídne mnohem víc momentů kdy divák bude jen kroutit hlavou, než těch kdy se bude vyloženě bavit...60% ()

BarryLyndon

Jako   První 4 díly nejlepší komedie co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Ani nevím co všechno na českých reáliích dřív vyhlásit. Takhle se cítí Mexičani při všem přefiltrovaném, kde se všichni jmenují Hector?   A ani dějově to moc nedávalo smysl Poslední 4 díly byly místy super, akční, mělo to spád. Ale scénář kolem a kolem největší zoufalost co jsem viděl. A to mám první 2 řady docela rád. Jestli o tom někdo uvažuje, tak jedině z důvodu pobavení. Vlastně ani nevím jak to ohodnotit. ()

Streeper

Třetí sérii výrazně uškodilo to, že se odehrává u nás v Česku. Byť jsem se kvůli tomu na to fakt těšila, tak to nakonec bylo zklamání. Tolik nepřesností a nelogičností o naší zemi mě fakt štvalo. A celkově ani ten příběh nebyl vůbec dobře scénáristicky zpracovaný. ()

Lenka.Vilka

Co se to tady děje? Obnovený (?) tajný projekt na zbraň, Rusko, Česká Republika, blonďatá prezidentka? Sorry, jestli se tohle někomu nelíbilo a pindá, tak pindá jenom kvůli (právě kvůli) tomuhle. Co by pro nás mohlo být víc aktuální? První série? Ne. Druhá série? Ne. Třetí série? Ano. A vážně je mi líto každé duše, která tomu prskla odpad, protože přes strom nevidí les. No...a protože jsou tolik zaprděný ve svý bublině. Přeci jen, je snazší vyprávět, jak amíci zkazili všechno český, když o hlavních motivech předchozích sérií vědí prd, ale tady si mohou ty americký neználky hezky podat....Ale popojedeme k hezčím věcem. ***** Opět skvělá podívaná, kterou jsem si užila a neřeším v ní kraviny jenom kvůli prostředí. Natočené skvěle, tam to beru už jako standard. Zahrané skvěle. Vážně jsem se moc bavila. Děkuju a makám na rozloučenou. ***** Hele, nevím, zda je to povedená manipulace v místních komentářích, ale je to tady a je to klenot: scénář je blbej a ještě k tomu se zde křičí Česko, Česko, ale mává se do toho ruskejma vlajkama. Já si tohle přečíst tak si připadám jako v době, kdy se na okna vylepovali ruský vlajky. A takhle to bylo doopravdy: Jde dav lidí na zápas, křičí se Česko, Česko, protože se hraje u nás, tak chápu, že to jde slyšet víc a fanoušci si s sebou berou vlajky. České i ruské. Existuje jedno elegantní pravidlo: pokud se takhle veřejně rozhodnu něco hejtit, dám si pozor na to, aby mě nikdo nenachytal na švestkách  ;) ()

majo0007

Ešte že tu máme tú CIA, ináč by sme boli v prdeli! Po výbornej prvej season, si v dvojke urobili prču z Venezuely, no a trojka je už ad absurdum. Tvorcovia akoby žili v inej dimenzii - výsadok U.S. v Rusku, česká prezidentka s agentom CIA v katakombách pod Kremľom... WTF! Dopozerané len kvôli tomu, len aby to martýrium už bolo za mnou. ()