Po děsivém útoku na Pařížský kostel objeví Jack a Greer za Suleimanovými akcemi hlubší strategii, což Jacka donutí přichystat na Suleimana neobvyklou past. Hanin čelí při svém hledání svobody novým výzvám. (Prime Video)

castor

Úřady potvrdily 306 mrtvých, nicméně Paříž byla pouze začátkem. Ryan se ptá sám sebe, zda nemohl útoku zabránit. „Jednou mi kamarád z FBI vyprávěl příběh. Po útoku 11. září se muž, který pracoval pro americké aerolinky, udal na FBI. Pracoval ráno na Dullesu v den útoků, a kontroloval vstupenky u brány jako obvykle. A najednou přišli na řadu dva muži z Blízkého východu. Ukázali mu své letenky, on je zkontroloval a pustil je. Když odcházeli, podíval se na jejich boty a všiml si, že vypadají levně. Ošoupaně. Že nepasují k letenkám první třídy nebo nažehleným košilím a novým khaki kalhotám. O hodinu později tihle muži narazili Boeingem 757 do budovy Pentagonu. Vinil se z toho, že pustil tyhle únosce do letadla, ale co měl dělat? Zavolat ochranku kvůli špinavým botám?” uklidňuje Jacka šéf Greer. Mizerné spaní má i pilot dronu, který tisíce kilometrů daleko v pohodlí letecké základny jen zmáčkne knoflík. Hanin v tureckém uprchlickém táboře konečně vidí, co způsobil její manžel. Právě se Suleimanem a jeho bratrem tvůrci nakládají velmi pečlivě, prokreslují je nepovrchně a ukazují jejich osudy ve Francii, kde vyrůstali v pěstounské rodině. První uvěznění, první odmítnutí při pracovním pohovoru. ()

johnsnow

Fajnová epizóda, síce neakčná ale hutná. Páči sa mi pasáž slečny v Turecku, rozhovor Jacka a toho teráka cez tú hru, jaké na seba idú dodrbky, len to mohlo byť dlhšie. Chválim aj flashbacky do minulosti nášho Sulejmana, a zistíme, že nebol vždy taký "zmrd", což chválim, lebo ho mohli vykresliť ako fanatika od narodenia (respektíve tej udalosti v 1. diely). No a ešte ma prekvapilo, že náš obsluhovateľ dronu, nebol jednorázový ale opäť dostane priestor a prekvapí aj pasáž kde ten Selujmanov vymrdanec ukáže, že je Terminátor. ()

• Písnička, která hraje ve 23. minutě, je „Les Flammes Du Mal“ od Passi. Ve 39. minutě hraje „Cock Sucker“ od Tony Danmhié Feat. Macauley. (Duoscop)
  • V čase 14:39 je chybně uveden mezinárodní kód země u jednoho z teroristů. Pro Čečnu je správně CE a ne CZ. (Ondrej.Strna)