Neoreul saranghan shigan

• Južná Kórea 너를 사랑한 시간 (viac)

Oh Ha Na a Choi Won jsou přátelé již 17 let, jsou si velmi blízcí a oba jsou svobodní. Ha Nau právě opustil přítel, a tak se s Choi Wonem vsadili, kdo z nich se do 35 let dříve ožení nebo vdá.
Choi Won udělá velký dojem na novou kolegyni Lee So Eun a ani Ha Na nepřestává hledat novou lásku. Najdou si oba své ideální protějšky, nebo zjistí, že ta pravá osoba není zas tak daleko? (andiek05)

andiek05

Byla jsem dlouho na vážkách, jak bych tohle měla hodnotit. Ha Ji Won a Lee Jin Wook tvořili krásný pár, hezky se na to koukalo, ale jinak děj mě moc nebavil a byl pro mě takový dosti a zbytečně komplikovaný, což nemám ráda. Myslím si, že kdyby tam byl někdo jiný, tak bych hodnotila spíše méně než více, proto jsem se nakonec rozhodla, že tak budu hodnotit i teď. Proto dávám pouze 3+ ()

Vavča

Další relativně příjemná předělávka taiwanského originálu, kratší, svěžejší s výraznějšími herci. Ale tak nějak mi nesedla celková myšlenka série (spoiler ahead), že partnera si vybíráme na základě toho, jak uspokojí naši rodinu, přátele, nikoliv jen nás. Sorry, ale fakt ne! Asi jsem poslední žijící romantik (nebo spíše tragický romantický hrdina) ve své věkové kategorii, kdy jsou všichni v tomhle věku buď už jen pragmatici, nebo cynici. Navíc ačkoliv je Ha ji Won, úžasná herečka, Lee Jin Wok jako Choi Won mi do hlavní role nějak nesednul, bylo to od něj až moc chtěné a křečovité, pasivní čubík, který měl dávno jednat jinak, nemůže být úplně sympatický. Daleko zajímavější byl charakter náladového pianisty Cha Seo-Hoo, kterého famózně podal Yoon Gyun-Sang, který zároveň rozšíří vaše obzory o dílo Johannese Brahmse, Franze Liszta.Seriál je to celkově zajímavý a napínavý, protože hlavní hrdinka má ve svém životě 3 zajímavé možnosti výběru, ale prostě jsem nebyl spokojen s celkovým vyzněním, průběhem, koncem, který tradičně nemá po 14 díle moc co nabídnout, tradiční korejský nešvar, který už veteráni neřeší. ()

• V průběhu výroby celého šestnáctidílného seriálu vznikl mezi produkční společností I Will Media Company a dosazeným televizním režisérem Soo-woon Jo jakýsi jen těžko definovatelný, ovšem do značné míry snadno hmatatelný, napjatý vztah plný děsivých emocí a černočerných negací, který vyústil v náhlý odchod právě posledního jmenovaného, který tak dal najevo svůj razantní nesouhlas se směrem, jakým by se výroba měla dle směrnic produkční společnosti ubírat. Snad jakoby mávnutím kouzelného proutku se ale po šestidenním trucování režisér pln pozitivní nálady k rozpracovanému seriálu opět vrátil a úspěšně jej dovedl do zdárného konce. Byly to ale možná právě tyto pochybovačné aspekty, které se později výrazně či méně promítly v celkovém vzezření, neboť seriál nedosáhl - ani s přihlédnutím ke hvězdnému obsazení, jemuž dominuje hlavní dvojice Ji-won Ha a Jin-wook Lee - takového diváckého ohlasu, s jakým se původně počítalo. (Conspi)
  • Původní pracovní název Neoreul Saranghan Shigan, 7000 Days (The Time That I Loved You, 7000 Days) byl změněn na Neoreul Saranghan Shigan (The Time That I Love You). (andiek05)