Svítání v Hongkongu

• USA Already Tomorrow in Hong Kong (viac)

V této jiskřivé romanci navštíví Američanka čínského původu Ruby, která se v Los Angeles živí jako návrhářka hraček, poprvé Hongkong. Ruby, která si v cizím městě připadá ztracená, potká amerického emigranta Joshe, který ji metropolí ochotně provede. Z jejich bloumání nočními ulicemi čiší energie a nekonečné možnosti a oni se nechají pohltit nenucenou, bezstarostnou konverzací, kterou ještě umocňuje jejich vzájemná přitažlivost. Zrovna když se ve vzduchu začne vznášet příslib milostného vzplanutí, noc v důsledku překvapivého odhalení náhle skončí. O rok později jsou už Josh i Ruby v Hongkongu usazeni natrvalo a narazí na sebe na trajektu mířícím do Kowloonu. Když zjistí, že mají oba někoho jiného, chtějí si všechno vynahradit a prohýří spolu v Kowloonu celou noc. Než Josh s Ruby dorazí do místního undergroundového klubu, nedokáží už skrývat vzájemné city. Když se jim ale na sklonku noci naskytne příležitost, odváží se oba udělat další krok a zradit ty, se kterými žijí? (Cinemax)

Nathalie

Hongkongska variace na kultovni walkie-talkie Before Sunrise. Newyorsky banker a kalifornska designerka s cinskymi koreny se potkaji na ostrove, na nemz se ostre stretava britska kolonialni minulost a pevna ruka pevninske Ciny. Mezi mrakodrapy a tradicnimi nocnimi trhy si povidaji o rozdilech mezi LA a New Yorkem, o Hongkongu, o vztazich, o lasce, o svych snech, o nahodnych setkanich a take o svete, v nemz se rozdil mezi expatem a imigrantem mnohdy stira a kde kazdy odnekud prichazi....Film klade nekolik znepokojivych otazek o dlouhodobych vztazich. Presne ty, ktere si neradi pripoustime, natoz, abychom na ne odpovidali. Kde vlastne zacina slippery slope? ()

ScarPoul

Presne ten typ filmov aké môžem. Priznávam že som si musel na hlavného herca trochu zvykať, ale po 20 minutách sa z toho nestala len ďalšia variácia na LInklatera( ktorý je teraz populárny) ale snažilo sa to trochu štýl konverzačnej vzťahovky ozvláštniť. Síce tím čo využíva aj Linklater, ale ten to rozdelil do troch dielov. V zásade presne také príjemné pohľadenie aké som potreboval. Jamie Chung je dokonalá a všetky tie drobné odbočky sú rovnako veľmi príjemné. Najlepšia ale pre mňa bola scéna v taxíku úplne na konci. Kvôli nej tá 5 hviezda. Pre mňa naozaj super vec. Hong Kong v noci je nádherný. A na debut veľmi dobré. Teším sa na ďalší film Emilyn ďalší film. ()

Lacike

Before Sunrise v Hongkongu ale bez emocii. Ona je aspon pekna ale on je uplne mimo. Cely cas strielaju dialogy jak z gulometu ale bez akejkolvek chemie alebo iskrenia. Potesilo ma len cameo Richarda Nga. 4/10. ()

necisty

Co? To do prdele?! ... Námět jsme tu měli mnohokrát, ale realizace jednoho táhlého záběru, jako v tomto případě, hned tak k vidění není. Herci jsou ke všemu velmi sympatičtí, charismatičtí a moc jim to spolu pasuje, zkrátka je to hodně věrohodné. Přirozený vývoj děje, který se jen tak nevidí. Ale ten konec?! No, na něm to hlavně stojí. ()

Fanita

Príde mi vtipné ako tu všetci píšu, že herci nemajú medzi sebou chémiu, a napriek tomu sú spolu v skutočnom živote už od roku 2012 a zosobášení sú od 2015. Podľa mňa sú spolu krásni. ()

Hanys_

Pro tyhle potkávací konverzačky mám docela slabost, takže to trochu napálím. Jamie Chung je boží, noční HongKong přímo magický, do toho pořád hraje příjemná indie muzika. A ten závěr, byť ne úplně originální..ale přece. Pohodovka jako prase. ()

Veeria

Nenápadný snímek, přesto je to přesně ten typ, který miluju. Osud, náhody.... Má v sobě něco, co nejde pojmenovat. V jednoduchosti je hold krása. A ten konec? Podmanivá hudba vystihuje mé pocity - Hearts od Noughts and Exes. Určitě si pusťte! ;) Děkuji za titulky, Sufferer. ;) ()