Nepřesaditelný!

• angličtina Nonreplantable! (festivalový názov)

Kdo je ve skutečnosti svérázný novinář Jiří X. Doležal, o němž bylo napsáno sedm diplomových prací? Jakou roli v jeho životě hraje časopis, do něhož píše pětadvacet let? A jakou roli v něm hrají ženy? A zakázané látky? A pravěk? A samota? A smrt? Na tyhle a další otázky odpovídá s dech beroucí otevřeností dokument režiséra Igora Chauna. (Bontonfilm)

sator

Časopisy nečtu, x vnímám podobně jako Rejžka, zbytnělý rozum, podvyživené EQ...Není pravda že narcisni člověk se má rád, právě proto že se nemá rád, hledá lásku k sobě skrze uspokojování rozumu... Brezinův postřeh o tom že články x nejsou o světě ale o něm, je trefný... Přesto jsem si mínění o x notně poopravil :-) Není žádné nauky jež by nejvyšší probuzený hlásal...tady duchovního Igora dostal :-) ()

Furmi odpad!

Komunista huliaci trávu, milujúci ženy, zenový učeň, spisovateľ, vyštudovaný psychológ, lovec trilobitov, psychiatrický pacient s poruchou osobnosti. To nevymyslíš. To je JXD. Je na to pyšný, dokumento o ňon je narcistický, primitívny, miestami veľmi zaujímavý. Tak ako JXD. Asi ho buď miluješ ale neznášaš. Mňa sa pozerať na film o človeku ktorý podporuje a poukazuje na jeho silne narcistickú povahu nebavilo a sralo. Nikdy viac. ()

vyfuk

V něčem lehký, bláznivý skoro až punkový dokument o ikoně žurnalistiky, kterou si ale jen tak někdo nezapamatuje. Protože tím jak už ani nyní není nijak činná, tak v podstatě vymizela. Tento film je jen lehkou vzpomínkou na někoho kdo žil (a stále žije). Občas trochu úchylné a zbytečně sexistické, kdy tvůrci sami ženy vyzívají ať jim ukážou kozy. To bylo docela na palici. Pak trochu dojem docela uvědomělého a zajímavého člověka Doležala kazí zase on sám tím, že nechápe humor z jiných stran a z takového nestranného trolla a punkáče je spíš divný pokrytec. ()

Jermann

(43. LFŠ) Každý jsme v zásadě cvok s vlastním originálním koktejlem neuróz, traumat a pazvyků, které nás nějak utváří a, světe div se, JXD to má taky tak. Možná teď začnu jeho příspěvky číst trochu jinak, zasvěceněji, ale možná taky ne. Každopádně oceňuji Jiřího upřímnost, otevřenost i odvahu do toho jít a taky zjevné nadšení a jakousi sympatickou profesionální neprofesionalitu Igora Chauna.. jinými slovy u toho nebyl vážnej jak to hovno. ()

Mr.Apache

Jeden z mála pro mě sledovatelných dokumentů, hlavně proto, že se hodně točí kolem Reflexu. Ten časopis mi byl po dvě desetiletí většinou kvalitním hospodským společníkem. K jeho trademarkům patřil např. Zelený Raoul nebo právě Jiří X. Doležal. Nic z toho už tam nenajdete. Z Reflexu se do několika let poté, co to tam Jiří zabalil (a prakticky ihned poté, co zabalili Raoula) stal sterilní bezpohlavní plátek, kde vše zajímavé přečtete ještě dřív než se stihnete pořádně napít prvního piva. No tak alespoň že Igor Chaun mezi videi o své sektě natoćil zas jednou něco, na co se dá dívat. A Jiří X? Ten dnes někde loví trilobity, honí hlemýždě, případně píše do periodik, o kterých nikdo nikdy neslyšel. Staré časy jsou pryč a konec Reflexu byl pro mě asi tou poslední tečkou za nimi. Tak jsem díky Nepřesaditelnému trochu zavzpomínal a přidávám jednu protekční hvězdičku. ()