Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (séria)

Rodinná tradice (S05E10)

(epizóda)
  • Španielsko Una tradición familiar (viac)

Profesor a Tamayo se pustí do posledního souboje. Spoustě lidí půjde o život a v sázce bude i celá španělská ekonomika. (Netflix)

Demonn

Konec překvapivě velmi dobrý a promylšený. Když to shrnu celé, tak to bylo koukatelný a člověk se u toho nenudil ale dost mě po celou dobu štvaly nesmyslně se chovající postavy. Tu chtěl někdo všechny zabít, tu se choval jako dobroděj, tu se někdo choval jako debil, pak jako genius. Prostě ty postavy zabíjely kvalitu. Ale jinak celkem koukatelný a nemůžu říct, že bych se nudil. ()

Sany33

Príbeh: Heist nám končí dámy a páni a končí vo veľmi dobrom svetle kedy profesor vďaka šťastiu ako inak dokáže prejsť cez rozum celému Španielsku. Prevedenie: Grande finále kedy mi trocha nehralo s tým sentimentom Berlínovho syna ale na druhej strane dojímavý príbeh smrti ich otca a potom tá dedukcia so zlatom a Sierrino odhalenie domu. Jednoducho som si to užil. A som rád že už už zazvonil zvonec a seriálu je koniec. 85% ()

SaraSoldier

Finále by som takto nespravila, to nie. Nehovoriac, ako mi chýbali aspoň cameá alebo proste návraty v spomienkach ku postavám ako Nairobi, Tokyo, ale aj, sakra, Oslo a Moskva v tejto záverečnej epizóde. Každopádne, nemôžem vzniesť jedinú námietku. Finále to bolo náležité a záverečný dôkaz od tvorcov ma presvedčil, aby som tejto časti tú hviezdičku neubrala, hoci to celé malo byť podľa mňa epickejšie, viac previazané s ľudom atď...predsa len, Dalí a odkaz, ktorý banda ponesie so sebou... Anyways, skladám pred týmto serošom klobúčik. Bol tým najlepším v histórii a tak to aj ostane. ()

DexMASTER094

Prvních pět dílů 5. série nestálo za moc, zato posledních pět vyždímalo všechny nápady tvůrců a my tak dostali na talíř parádní podívanou. Nebudu lhát, na konci mi slza ukápla, a ne jedna. Teď, když už je konec, mohu to již říci na jistotu. Ke dnešnímu dni, druhý nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. Chybělo jen malinko, aby předběhl LOST. Během vyčkávání na pátou sérii jsem shlédl všechny řady LOST, abych mohl objektivně posoudit, kdo u mě obsadí první místo. Bylo to opravdu těsné, ale Profesorova parta u mě nebere zlato, ale stříbro. ()

Kushina

Prostě....To je prostě dokonalost, aneb dokonalý plán. Upřímně, co může mít větší cenu jak zlato v hodnotě více jak x miliard eur? Akcie, trh, ekonomika. Dnešní doba je více méně elektronická a toho naprosto dokonale využil génius profesor. Každý dobře ví, že národní rezervy jsou jen rezervy a jestli je tam zlato, nebo mosaz, na tom nikomu nezáleží, záleží na tom, co si společnost myslí. Obelstít lidi je tak hrozně snadné a díky esu v rukávu si můžete spokojeně odpochodovat i se zlatem a zároveň mít imunitu. Prostě za mě více než dokonalé završení téhle zlodějské série a jsem šíleně šťastnej za to, že jsem byl členem tohoto skvostu už na úplném začátku, ještě dříve, než to koupil netflix a stalo se to mainstreamovým trhákem. Zkrátka mám na seriály cit a sledovat neznámý španělský seriál může jen pár bláznů jako já! Nedalo se to vymyslet snad lépe, než jak to skončilo. Dávám plný počet fakt od srdce. 100% ()

• Nákladní automobily, kterými je odváženo zlato, jsou typ Mercedes Atego. Ty ale mají nosnost max 9,5 tuny. Na přepravu 90 tun by jich potřebovali deset a ne jen dva. Také když se převáží celý baráček a v něm má být všechno zlato, tak by to nešlo, jelikož žádné běžné nákladní auto nemá nosnost 90 tun. (xisp)