Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (séria)

Teorie elegance (S05E08)

(epizóda)
  • Španielsko La teoría de la elegancia (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, 2021, 50 min

Tamayo pátrá po zlatě a týmu nezbývá moc času. Monica se bojí, že už jí úplně přeskočilo. Berlína před lety oklamali. (Netflix)

FandaF

Úplně blbý dotaz. Napadlo někoho, že 90 tun zlata je 2x 45? Tedy přesněji - 45 tun má odvést takový šrot náklaďák? WTF? Raději nepřemýšlet... Takové šroty náklaďáky totiž zvládnou max. jednotky tun. Chjo. A těch nelogičností tam je mnohem víc. No nic... Plus opět cito-srágory. Ještě štěstí, že jsem si mohl posunout děj dopředu... ()

DexMASTER094

Říkal jsem si, že tvůrci už nemůžou vymyslet nic tak šokujícího a promyšleného, jako v první sérii. Bum a zvrat je tady. Už hodně, hodně, hodně dlouhou dobu jsem nekoukal na závěrečné titulky s otevřenou pusou. Člověk tuší, že se celá loupež musí posrat, ale tohle je vynikající náběh na zakončení celého seriálu. ()

Sany33

Príbeh: V banke sa začína oslavovať úspešný presun zlata. Radosť netrvá dlho lebo o zlato sa evidentne usiluje aj niekto ďalší. Prevedenie: Vedel som že vedľajšia linka s Berlínovým synom musí mať dáke logické odôvodnenie. Ale toto som nečakal. To, že mu bude brúsiť ženu som si myslel hneď ale toto je teda celkom dobrá zápletka pred veľkým finále. 82% ()

kenkaku

Sorry, ale rozhodně nadšení nesdílím. Nejen, že jde o neskutečně užvaněnou a nudnou epizodu. Ale ještě o to víc otravnější díky flashbackům. Sice je fajn, že konečně víme proč to utrpení s Berlínem, nicméně jeden solidní zvrat po hodinách hnoje rozhodně tu pachuť nespláchne. Obzvlášť, když si vezmu jak debilní a vysloveně nefér rozhodnutí udělá Profesor po tom co zažila skupila v bance. Prostě rozhodl za ně a vše co udělali spláchl kvůli své debilitě. ()

ALIENka_

Ze začátku (vlastně skoro celou epizodu) jsem si říkala, že se to nějakým zázrakem zlepšilo a už to není tak děsný, dokonce se mi to i začínalo líbit. Arteche je pěkně badass, i když teda těch pár stehů, co si na tom břiše udělala, jí asi moc nepomůže, ale lepší než nic. ¯\_(ツ)_/¯ Ta oslava a Bella Ciao se mi líbila. Výtahovej rozhovor Raquel s tím chlápkem, jehož jméno si nepamatuju, bylo celkem pěkný odlehčení, konečně bez trapnejch penis vtipů. Party Stockholm s Denverem byla ale trochu moc přes čáru, nejdřív má vidiny, pak dělá striptýz Denverovi... A všechno vyřeší jedno šukando. Co víc k tomu dodat... Policejní zásah byl i docela napínák, což cením. Ale neříkejte mi, že Profesor, kterej naplánujte východ z každý situace, která by se mohla posrat, nepočítal s tím, že by na ně policajti přišli?? Jako prosím?? Ale i tak to nebylo špatný... Ale potom přišel konec. Ach bože... Co to do prdele zase je?? Jak se tam dostali tyhle dva? Prostě jak? Proč? Cože? Co se to děje zase? Hodnocení: nesuď epizody podle začátku/10 ()

• Ve scéně, kde se Berlín (Pedro Alonso) baví se svým synem v restauraci, je slyšet píseň „ily (i love you baby)“ od zpěváka Surf Mesa. (orionn12)
  • Matías (Ahikar Azcona) si vymyslí jméno Pamplona, ve kterém se ve skutečnosti narodila představitelka Alicie Sierray, Najwa Nimri. (KajusaK)