Profesor se postaví Sierrové. Během vyjednávání vsadí Tamayo na vysokou kartu a povolá armádu. Berlín se v minulosti potká s někým z rodiny. (Netflix)

ALIENka_

A je to tady zas! Co vám budu povídat, moc jsem se na to netěšila, spíš jsem se toho bála jako čert kříže, co za hrůzy si pro nás vymyslí tentokrát. Jediný, na co jsem se těšila, je, že moje utrpení konečně dojde ke konci a budu to mít za sebou. Uf. Protože co si budeme povídat, poslední dvě série byly naprosto děsný, ale naprosto. A mně už došla veškerá naděje. Každopádně tahle na poměry La Casa de Papel překvapila docela mile (znovu připomínám na poměry LCDP). Profesor má plán pro všechno a nemůžu jinak, než ho obdivovat. Tenhle díl hraje na emoční strunu, takže tady máme nějaký flashbacky, backstories,.. A to mám zase ráda, to jo. Tak to bysme měli tu lepší část, teď hurá na druhou stranu mince. Tvůrci si opět dokázali úplně z prdele vytáhnout novou postavu, která určitě bude mít strašnej význam, ale předtím ho vůbec neměla. Berlínův synátor. A ta scéna, kdy jde Berlínova přítelkyně do restaurace, co to u všech svatejch bylo? To jsme v nějaký telenovele nebo co? Scéna jak z céčkovýho filmu... Proboha. Profesor je očividně v řiti, je v zajetí Sierry, která chce bůh ví co (řekla něco o zlatě, ale moc to nechápu jako všechny její motivy). U policajtů se jako obvykle všichni chovají jako parta malejch dětí ve školce. Plukovník nejdřív vyhrožuje Angelovi, že ho dá zavřít a pak mu řekne, že ho povýší. Co se to zase děje. A Lisboa si dává sprchu?? Uprostřed heistu si prostě jen tak dá sprchu. To je fakt skvělej nápad! A nakonec zjistíme, že tady příběh našich hrdinů končí a všichni jsou v prdeli, protože Profesor nemá plán B, i když doslova Sieře předtím řekl, že plán funguje, i když umře. Hmm něco mi tady malinko nesedí. Hodnocení: tahle sezóna bude jako jednovrstvej toaleťák, bohužel jasněji to nevidím/10 ()

Sany33

Príbeh: Sierrová mučí Profesora bez najmenšej známky empatie. Ten je evidentne v koncoch. V banke sa pomaly udomácňuje Lisabon a dáva si vytúženú sprchu. Prevedenie: Prepáčte! To s tou sprchou som musel napísať lebo dať taký detail na to ako sa žena kúpe je buď scenáristický lapsus alebo fetiš. Alebo oboje. Sierrová je v jej aktuálnej polohe asi najviac sexi herečka z celého Heistu a Profesora je mi niekedy úprimne ľúto mať tam na sebe takú Dominu. Kde sa ten Marsile toľko fláka? 67% ()

psychoJoa

Jedna věc… neumím se smířit s tím, že v pokročilém těhotenství si borka vyrazí na výlet (PĚŠKY!!), během kterého jen tak mimochodem zpacifikuje s pistolí v ruce profesora? Cože, prosím? Nejen, že by to sakra neušla, ale… sorry, chápu, že se tady snaží hrát na to, že ženám neublížíme, hlavně když jsou těhotný… ale snad jde o lupiče ne? Bože. Všechny další chyby a blbosti, co se tu dějí, jsou oproti tomuhle fakt v pohodě, ale tohle nerozdýchám. Pokud zpacifikuje ještě další borce, uběhne maraton a přitom si ještě dítě v klidu odrodí a pak bude pokračovat v tom maratonu, tak mě trefí. ()

LachtanShows

Nechtělo se mi tomu věřit, po slabší třetí a nevyvážené čtvrté řadě jsem už počítal s tím, že pátá série bude jen intenzivní, ale nesmyslný dojezd a silně jsem se mýlil. Netflix jakoby si uvědomil, že jeho nejsilnější vlajková loď musí kromě zábavy přinést i logický děj a pátá sezóna španělského fenoménu začíná silně kulervoucně a jestli se v tomhle tempu udrží, prohlásim ji mile rád za nejlepší seroš letoška. ()

• Ve 37. minutě slyšíme v pozadí skladbu „Kingston Town“ od britské hudební skupiny UB40 z jejich alba „Labour of Love II“, které vyšlo v roce 1989. (Trajektt)