Jejich životy jsou v sázce. Profesorův plán vychází najevo a tým se musí zbavit nepřátel, jak uvnitř Španělské národní banky, tak za jejími zdmi. (Netflix)

verbal

Přesně tohle se stane, pokud se mermomocí snažíte vstoupit do téže řeky, ovšem řeka dávno v hajzlu, a místo ní vyschlým korytem protéká splaškový potok, po jehož hladině plavou použité šprcky. A pokus narvat se s dávno povislou invencí do jetého prezervativu přináší leda tak posmutněle visící, směšný zkrabatělý patvar, u kterého je jedinou šancí na udržení alespoň nějaké fazóny vycpat ho buničinou. Tudíž tu po prvních dvou dramaticky výborných a nápaditých sezónách se skvěle napsanými postavami máme sebemrzačící přiblblý italský buzikál plný vážně se tvářících trapných dementů a zvratů jak z šestákových mexických telenovel, režírovaných Strýčkem Jedličkou. Totální pičoid pro mongoloidy, za každou cenu vyvatěný do normované seriálové délky nekontextuálními, nezajímavými a patřičně nudnými zpětnězábleskovými trampotami „scénáristických“ downích malformací jednotlivých charakterů. Zjevně neumětelsky natahovaných tak na dalších pět otravných sezón. ()

Toren

8/10 Zábavná blbost. A blbost ve velkém. Postavy jsou hnacím motorem, symboly těží tvůrci do maxima a pomalu si uvědomujete, že tahle španělská Kobra 11 začíná ve velkém připomínat Rychle a Zběsile. Uvidíme, kam to až povede. ()

Fr

„AŤ SE NAHOŘE DĚLO COKOLIV, MUSELI JSME DOSTAT ZLATO...“ /// Tak serou mě… jako by jim docházeli nápady! Ovšem poslední 4 díly celkem baví. Jsou akčnější a mají překvapivý momenty. Nejvíc pak nasere, že není pátá série! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Opět absolutní vrchol filmařské, režisérské i scénaristické tvorby. Ve 4 řadě sice ubylo na vyjednávání a vychytávkách, za to přibyly emoce i více akce ( Gandia byl super "záporák") a zamrzí padnutí jedné postavy, při které jsme zajisté všichni uronili nejednu slzu. Nervák jak sviňě sjetý za jeden den, kdy srdce skákalo k infarktovému stavu. Number uno napříč celého filmového i seriálového spektra. Kdo neviděl, jakoby nežil. 100% ()

2Pac

Ako prva, druha plus koniec tretej serie je parada, ale stvrtu seriu domrvili teda riadne...robia z toho smiesnu telenovelu...clovek to nasilu dopozera, len aby sa dozvedel, ako zdrhnu z banky... ()

TheEvilTwin

U Money Heist platí, že každá další série nastavuje laťku výš a výš a jako celek je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší seriál vůbec (a to zcela objektivně dle hodnocení imdb a diváckých ohlasů). Ve čtvrté sérii se sice ubere prostor vyšetřovatelům a policii, ale zato se sakra přidá na akci a zejména pak na emocích a vztazích mezi postavami, které se zde vykreslí jako nikdy předtím, a má to neskutečně silnou moc hýbat s empatii diváka. Až na pár scén (nereálná přestřelka) je to naprosto bezchybné a inteligence Profesora (možná spíš scénáristů) je i v této sérii šílená a já jsem jen čuměl s otevřenou pusou a čekal, co přijde dál. Nejhorší mínus je snad jen to, že budeme rok trpět a čekat na další sérii....10/10 ()

agentmiky

Nevím,co k tomu říct..........Mě čtvrtá série zaujala v porovnání s ostatními asi nejvíce....Zhlédl jsem ji hned po třetí sérii a v konečném součtu na mě měla největší dopad.....Víte, mohl bych zde kritizovat ty příšerné přestřelky jako z Bollywoodu, které výsledný dojem trochu kazí, mohl bych se zde navážet do přílišného štěstí mnoha zúčastněných postav, kdy se jim vše daří podle plánu a málokdy se něco pokazí, ale to já už dělat nebudu....Papírový dům totiž nabídne něco, čemu se ve většině konkurence nedává takový význam......charaktery a jejich vývoj....Na poli těch 4 sérií totiž tvůrci dokázali tak precizně vyobrazit nitro každého člena týmu, že si divák připadá, jako kdyby tam byl s nimi...Každý úspěch, každou radost, každý strach....to vše jsem s nimi prožíval, za což přímo obrovský palec filmařům......Když si na ty postavy zaměřím, tak z mužského osazenstva vede jednoznačně Helsi, utvrdil mě v tom v momentech, kdy on sám byl emocionálně na dně, a tak syrový výkon podaný z jeho strany mě přímo ohromil. Z ženského obsazení vévodí tabulce Nairobi, její vývoj v posledních dvou řadách nabral neskutečné grády, celkově se této postavě dost věnovali. Kdo mě přivádí k šílenství, je bezpochyby Tokio. Z řad ostatních postav si asi každý divák zapamatuje jméno Gandía, jeho činy vedou k nepříjemnostem, které vyvrcholí brutálním způsobem, kdy každý fanoušek zažije upřímně šok....Zajímá mě, jak dlouho si budeme muset počkat na 5. (a pak 6.) pokračování.....Chtělo by to co nejdříve. Za mě dávám 90 % ()

Trevor

Po mnohých útokoch zo strán fanúšikov seriálu či už vo svojich komentároch alebo formou správ ktoré mi poslali ma už pravdepodobne na csfd neprekvapí vôbec nič. Je pravdou že keď človek vidí ako sú ľudia schopný hádať sa na sociálnych sietiach kvôli futbalu, hokeju či politike ho to nijako zvlášť neprekvapuje ale aj tak. Naozaj nechápem potrebu ľudí pokúsiť sa zmeniť názor niekoho druhého na film či seriál, človek by čakal že svoj subjektívny názor na nich človek môže vyjadrit bez toho aby naňho ktosi útočil a urážal ho. Je pravdou že ide predovšetkym o mladú generáciu, ale aj tak ma to neprestava udivovať. Napriek tomu že sám napíšem že chápem to ako niekoho seriál chytil ale časom ma stereotyp policia niečo vymyslí - profesor nato vopred myslel začína unavovať. A potom ako vyjadríte svoj názor ktorý sa nezhoduje s názorom mladých Čechov dočkáte sa z ich strany reakcie ktorú by ste očakávali pri hádke o vedierko na pieskovisku na sídlisku. Stereotyp predsa len oživený ochrankárom Gandiom s tak častými detailnymi zábermi tvári jednotlivých postáv že sa straca efekt toho ako ich tvár má zdôrazniť emócie ktore v tom čase prežívajú a dováka tak o niečo viac vtiahnuť do akciou nabitého deja. Ktorý však až priliš často nedava žiaden zmysel. ()

M.i.k.e

ačkoliv se mi třetí řada nelíbila,tak jsem se na tu čtvrtou celkem těšil a doufal jsem,že si tvůrci napraví reputaci.To co sem ale dostal naprosto předčilo mé očekávání a bohužel ne v dobrém slova smyslu.Sice celkem chápu,že má tahle řada tolik extrémně pozitivních reakcí a hodnocení,protože se tam celou dobu něco děje,akce je opravdu hodně,svyým způsobem je to napínavé a to vše je doprovázeno hřmotným soundtrackem (který má na svědomí dobře polovinu atmosféry).Bohužel to všechno je ale na úkor samotného děje/příběhu.Jasně,že ani první dvě skvělé řady by po logické stránce úplně neobstály,ale mě osobně hodně bavilo sledovat to milisekundové načasování a neomylnost Profesora,který měl promyšlenou každou myslitelnou i nemyslitelnou variantu.V tomhle případě se ovšem tvůrci (jakkoliv jim to dávalo smysl) rozhodli vydat cestou slabé třetí řady a všechno to co mi v ní dost vadilo ještě znásobit.Tudíž se tu kupí na sebe jeden zvrat za druhým,ale děje se tak jen proto aby se něco dělo a mohlo to být hlasité a akční (jako třeba přestřelka u výtahu,která je sice dlouhá a hlasitá,ale primárně úplně blbá).Všechny postavy to pak podporují tím,že se chovají jako totální kreténi (jakože opravdu úplně všechny postavy) a nálady a chování mění každých pět minut.V závěru už jsem měl spolu se ženou pocit,že ze mě/nás tvůrci dělají takové jitrnice,že mi zákonitě musí z uší trčet špejle.Nejsem schopen určit proč se tohle s touhle kdysi tak dobrou sérií stalo,ale trochu to dávám za vinu Netflixu,protože je hodně znát,že první dvě série vzniknuvší čistě ve španělské režii byly sice "komornější",ale měli mnohem větší švih a nutili hltat díl za dílem,protože diváka zkrátka zajímalo co se stane.Dvě další řady,které už jsou prací Netflixu jsou sice bombastičtější,ale zároveň mnohem hloupější a tu poslední sem odkoukal za asi 3 dny spíš proto abych věděl jakou blbost scénaristé ještě vymyslí a měl jsem to rychle za sebou.A to je škoda...u seriálu jako je - spíš byl - tenhle o to větší.Pátou řadu si budu muset hodně rozmyslet ať už je závěrečný cliffhanger sebevětší...40% PS : ještě se budu muset rozhodnout kdo dostane mojí osobní cenu za nejdementnější a nejotravnější postavu v seriálu ever.Zda Arturito,nebo Palermo... ()

Streeper

Čtvrtá série je zatím nejslabší z celého seriálu. Pomalu a jistě se z toho začíná stávat telenovela, která mě neskutečně štve a leze na nervy. Kromě loupeže, která má být to hlavní gro se tam řeší miliarda dalších citových problémů, které mě jako diváka vůbec nezajímají. Jasný, chápu, že se musí trochu rozvíjet příběh postav, ale někdy je to až moc velké tlačení na pilu a city. ()

dubinak

4. série nešetří brutálně překvapivými zvraty a děj je přímo nabomben vzrušující akcí. Mě to prostě vtáhlo hned a přesto, že zloději tu mají pořád dost toho scénaristického štěstíčka, dojde i na jedno nemilosrdné škrtnutí z řad oblíbených postav, které je opravdu hodně emocionální a pro skalní fanoušky opravdová rána. Oproti třetí sérii to pro mě byla fakt nezastavitelná jízda a rozpaky jsem z ní neměla ani na vteřinu. Tohle je zatím jeden z nejpovedenějších seriálů za poslední léta a už se klepu na pátou sérii. ()

TomikZlesa

Pokud téhle 4. Sérii dal někdo víc jak 1* je buď čerstvé po lobotomii, nebo je tohle první seriál či film co viděl. Neskutečně debilní a nelogicky děj. Seriál měl skončit po druhé sérii. Víc se k tomu nemá cenu rozepisovat. ()

campix

La Casa de Papel ustrnula na mrtvém bodě z třetí série. Nevím čím to je, ale už nedokážu dál ignorovat očividné charakteristiky. Už je to jenom taková španělská telenovela, kde postavy mění svoje nárory a chování každých pět minut. Každý díl nabízí nespočet dějových zvratů a nesmyslných rozhodnutí. Taková španělská horská dráha. Je to napínavé, je to zajímavé, stále se tam něco děje. Na druhou stranu je to prostě pouze akční a napínavá telenovela. ()

Martrix

Velký špatný. V podstatě je už loupení vedlejší, řeší se hlavně vztahy...což je vlastně absurdní. Co bylo v první řadě zajímavě namixováno, je tady odstředěno a zredukováno na často přiblblé hašteření. Jenže ty předchozí řady byly tak vtahující a postavy má člověk tak pod kůží, že i když stojí tři epizody v řadě za houby, podívate se i na ty další, protože vás zajímá, jak dopadnou. Hrozby totiž tvůrci hromadí dál. Jenže tato řada, to už je i špatná telenovela. Ovšem opět s posledními epizodami, které jistý příslib do budoucna mají. ()