Dve a pol kačky

• Česko V husí kůži (viac)

Tieto vtáky rozhodne nie sú nahnevané, svoj život si užívajú plnými zobákmi. Byť v husej koži je ťažká pohoda, predovšetkým pre gunára v najlepších rokoch. Animovaná komédia Dve a pol kačky prinesie jednému takému gunárovi špeciálnu úlohu. Musí sa začať starať o dve malé kačičky a pomôcť im z bahna, ktoré tak trochu sám spôsobil. Ich spoločné dobrodružstvo ukáže, že rodina môže mať všetky možné podoby aj tvary a dokonca aj perie. A že priateľstvo a rodina je tá najväčšia zábava a jazda. (Bontonfilm SK)

B!shop

Uz podle nazvu, kde byly autori bud liny neco vymyslet nebo to ma odkazovat na jeden vyhledavac, plakatu i popisu jsem cekal shit, ale nastesti se zadnej strasnej prusvih nekona. Samozrejme dej je exra stupidni, animace tezce prumerna a vtipy hodne jednoduchy, ale obcas se pobavit da a nekdy dokonce tvurci projevi nejakej ten talent a dovedou udelat napinavou, dojemnou nebo hezky vypointovanou vtipnou scenu, kdy treba pri akci v restauraci jsem si rikal, ze na detskej animak uz to je lehce pres caru. Takze ve vysledku nakonec docela svizna, misty vtipna a pohodova komedie, ktera nestihne nijak vyrazne nudit, ale stejne je to porad jen prumer. ()

juta

Fajnový animák, ale je to spíš jen na jedno podívání a to mi bohatě stačilo. Nejsou tu nijak zvlášť výrazné postavy, takže po pár dnech příběh z větší části zapomenete. Prostě takový průměr mezi animákama, není to výborný, ani zlý. ()

Big Bear

Ačkoliv poslední dobou má odpor k čemukoliv čínskému a uvědomuji si to pokaždé když si nasazuji s nechutí tu odpornou roušku (,,co štve tebe a štve mně'), musel jsem uznat, že se na tohle dobře dívalo. Rychlý docela slušně nadaboval hlavního hrdinu a celé to má celkem spád. Animace jsou hezké, na rozdíl od toho posledního LSD čínského animáku co jsem viděl musím uznat, že dokonce velmi hezké. Co se týče příběhu je to samozřejmě stokrát obehraná karta. Idividuál a sobec je okolnostmi donucen dělat parťáka a doprovod prťatům, což jej změní k lepšímu. Cestou si lecos uvědomí a všichni pospolu zažívají různá dobrodružství a nebezpečí. Sleduje je totiž kočka trpící schizofrénií... Vtipů tam bylo celkem slušně, mně se líbil ten v kurníku od spící kvočny ke spícímu kohoutovi ,,teď ne Stanley, ne před vajíčky! '' :-). Co se táče drobotě co to se mnou sledovala, ta se chechtala skoro pořád a to je ta pravá míra pro hodnocení. Takže házim žabkami 3 žabky. * * * ()

silentname

"Duck Duck Goose" je asi ukážkovým príkladom filmu, ktorý by som pre svoje určite nevybral. Animácie sú okey, no potom sú tu postavy a príbeh. A nielen mám pocit (ako tu písali asi všetci), že je to plné klišé a absolútne klasické, no dokonca si myslím, že keď si vezmem Penga, tak je podľa mňa absolútne hrozným hlavným hrdinom. Vieme, že sa na konci rozhodne urobiť správnu vec, no nemá absolútne žiadny cit pre zodpovednosť, starostlivosť alebo čokoľvek. A všetko čo robí je v podstate z donútenia a faktu, že nemôže lietať. Jeho hlášky a snahy sú často zúfalé. A hoci je super, že sa ku koncu rozhodne zmeniť, tak jeho osud mi bol úplne ukradnutý. Je to predvídateľné, je to staré a neprináša to nič, čo by sme už nevideli. Zloduch filmu je schizofrenický kocúr, ktorý je viac otravný, než Peng. Jeho hlášky ma nebavia, jeho dizajn je nudný a okrem toho mám tiež pocit, že neprináša do toho nič. Len neskutočne otravné monológy, ktoré ma nebavia po prvých piatich minútach. A naše malé kačky sú inteligentná tínedžerka a malý hladný kačiak, ktorý nevie čo so sebou a furt musí utekať. A čo sa týka husí, ktoré vidíme, tak máme tu veliteľa, ktorý je tvrdý a jeho dcéru, ktorá je tu len preto, aby mal Peng nejakú lásku. Ako som povedal. Nič nové. Len s našim hrdinom a zloduchom to dostáva ešte aj nepríjemný tón, nakoľko sú tak neskutočne odporní. Nie najhoršie čo som videl, ale aj tak veľmi zlé. Svojim deťom, by som to nepustil. Hodnotenie: D+ ()

Slarque

Tuctový čínský animák. Fakt se divím, že věnují tolik času něčemu, k čemu se ani nenamáhali poskládat fungující scénář. Je tu aspoň nějaký infantilní humor, který by mohl na chvíli zabavit děti, ale jinak po všech stránkách podprůměr. ()

Arsenal83

Ako sorry, ale keď Nils Holgersson spred takmer 40 rokov bol farebnejší aj zábavnejší, tak to je už čo povedať. Asi tu došli animátorom farbičky, inak sa nedá vysvetliť tak bezkolórová rozprávka. ()

malylada

Nic, co by dokázalo diváka animovaných filmů překvapit. Všechno v zaběhlých kolejích, originalitu nehledejte a ani samotné postavičky nejsou nikterak zajímavé. Není tu prakticky žádná přidaná hodnota a tvůrci naštěstí solí jednu akci za druhou, což neustále vyvolává pocit, že se něco děje. Za dva dny si nevzpomenu, že vůbec V husí kůži vzniklo.......5/10 ()

Lacike

Je to taky jednoduchsi animak. Zapletkou to je klasicky road movie v ktorom hlavni hrdinovia (jedna dospela hus a dve male kacky) na ceste do teplych krajin zaziju rôzne zazitky. Nastastie jednotlive epizodky su väcsinou fakt zabavne. Za zaporaka je uz klasicky zakerny kocur, ktory ich chce zozrat. Neviem cim to je, ze v rozpravkach je kocur vzdy za zaporaka, ale kedze kocurov, macky a podobnu haved neznasam, tak som tomu rad a zakazdym si uzijem jak v priebehu filmu prichadza o vsetkych svojich 9 zivotov. Najde sa tu aj par dalsich vtipnych postaviciek z ktorych ma najviac bavila korytnacka. Animacia nie je ohromujuca ako v Pixarovkach, ale ja som s nou ziadny problem nemal. Ze to spoluprodukovali Cinania sa odrazilo aj na viacerych Cinskych ingredianciach behom filmu ako su niektore mena alebo prostredie mestecka. Aj to mi sadlo. Film sa nesnazi tlacit divakovi nasilu nejake moralne ponaucenie. Cely cas je to take strasne pohodove, takze davam silne 3 hviezdicky a mozno po druhom pozreti pôdem aj vyssie. CZ dabing s Petrom Rychlym je fakt vydareny. 7/10. ()

Silwer

Nemam rad humor ktery stavi na scenach kde se prdi..a pribeh ani nezminuju..totalni blbost i pro ty nejmensi..a proc je kocka zaporak schyzofrenik?🙈 ()

iXtr3m3

Na jednej strane žiaden zázrak, na druhej strane slušné celorodinné dobrodružstvo v peknej animácii. Síce Čínu cítiť viac, ako by človek možno chcel, na strane druhej, nie je takýchto filmov až tak veľa, takže sa to dá prekusnúť. A na stranu tretiu, dcérka, keďže má ešte len 6 rokov, si z toho nič nerobila, keďže si to ani neuvedomila. Malo to pekné ponaučenie, malo to atmosféru a napätie, malo to sem tam aj nejaký ten humor, takže som spokojný. ()

BOURQUE

Sympatický animák, ktorý nemá vysoké ambície, ale za to vás dokáže vypnúť. Chýbajú tu však tzv. „bad ass“ vedľajšie postavy, ktorí by mali spestriť celý príbeh. Odporúčam jak pre malých, tak aj pre veľkých. PS.: Poznámka korytnačky na slimáka je epic! Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: "Čína" + animák s husou = odsoudil jsem hned. Ale. Scénky zábavné a vtipy vtipné, ikdyž příběh "obyčejný". Lepší průměr a já se bavil. ()