Základna

• Kanada Firebase (viac)
Krátkometrážny / Sci-Fi / Horor / Vojnový
Kanada, 2017, 27 min

Experimentálny film od režiséra a zakladateľa spoločnosti Oats Studios Neilla Blomkampa (District 9, Elysium) zachytáva udalosti počas vojny vo Vietname, kde sa obe strany stretnú s novou a nečakanou hrozbou, na ktorú nebol nikto pripravený. (fichilles)

alchac

Tak. A jestli ve velmi dohledné době, kurva, už někdo v Holém Údu nenasype Blomkampovi dostatek dukátů na to, aby se ve svých úchylných emzáckých vizích řádně celovečerně rozparádil, zašátrám v kešeni já, zakoupím letenku do Los Engelsova a zajedu dodávkou šéfům filmových studií předvést aktuálně frčící verzi džihádu v podání nasraného filmového fanouška! Proč by si taky mělo nejnovější hit herního světa, tj. Carmageddon Live, užívat jen importované uzené, že. Tento večerníček s podtitulem „Rákosníček a hvězdy (a pruhy)“ na mě totiž masivně (od slova maso) zapůsobil a přivodil kompulzivní cukání v pravici a záchvat slintavky. Takže MGM, Lišky a spol. – v hlavní roli bych si prosil novopečeného Boha, neboť již Elysijský Kruger mu padnul jak Totenkopf herr Hössovi a i svým vzrůstem se na specialistu pro boj ve vysoké trávě hodí, a stopáž alespoň 120 minut, jo? A samozřejmě vyvrcholení, vyvrcholení! ()

Martrix

Působivé prostředí Vietnamu, opravdu pěkné zpracování a vcelku originální myšlenka, která by si ale zasloužila mnohem více péče a mystična. CIA bych z toho ale úplně vynechal, to vysvětlování bylo úsměvně pitomé. Celé to mohlo být pojmuté jako boj chlapa proti nějaké entitě. Ale i tak...mě se to líbilo. Má to atmosféru a vcelku mě mrzelo, když to v nejlepším skončilo. I tady bych se na celovečerák moc rád podíval...tedy pokud by se scénář výrazně zjednodušil. Jako režisér je Bloomkamp o třídu lepší, než jakožto scénárista. ()

SOLOM.

Na rozdíl od ostatních kousků tohoto režiséra, mě to tentokrát bohužel zas až tolik neoslovilo. To ovšem neznamená, že by Neill Blomkamp nedokázal zaujmout mou pozornost. Jen prostě dávám přednost District 9 a přesun do vietnamské džungle nedopadl přesně podle mých představ. Opět to bylo po morbidní stránce velmi slušně zpracováno, ale vizuální efekty v některých scénách dost skřípali (hlavně ty hořící). Nicméně tento chlapík má u mě rozhodně zelenou a těším se na každý jeho další kousek. 50% ()

orkadimenza

Kdo už Blomkampa někdy předtím viděl, toho zručně provedená vizualizace již neuchvátí. Spíš bude zklamávat, že Neill nedokáže být podruhé originální. Desátníkův příběh je výborný, ale závěrečné odhalení Říčního boha (resp. závěrem je, že se vše schyluje k jednomu boji) propojené s relativitou už tak dobré nebylo. Hlavně jeho propojení s konceptem války je dost nahodilé a není to zase tak promyšlený základ, na kterém by se dalo stavět. ()

Forsberg11

Rovnako dobré ako Rakka, len ešte o niečo brutálnejšie a hlavne násilnejšie. Neill Blomkamp a borci z Oats Studios by mali jednoznačne natočiť celovečerák. Schopnosti na to majú a zmysel pre detaily taktiež. Firebase je medzi kraťasmi po technickej stránke špička, príbehovo to už trochu zaostáva. 80 %!! ()